kiriki - en to hne translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
hne: खिलाड़ी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
hne: मानव?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
hne: खिलाड़ी के संख्या:

en: Changes will be applied on next game.
hne: अगले खेल मं ये सब्बो बदलाव लागू होही.

[ctx: default name of first player]
en: Albert
hne: अलबर्ट

[ctx: default name of second player]
en: Janet
hne: जेनेट

[ctx: default name of third player]
en: James
hne: जेम्स

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
hne: सांद्रा

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
hne: थामस

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
hne: मार्ग्रेट

en: &Roll
hne: पांसा फेंकव (&R)

en: Roll %1 of 3
hne: 3 मं से %1 पांसा

en: Kiriki
hne: किरिकि

en: © 2005-2007 Albert Astals Cid
hne: © 2005-2007 अल्बर्ट एस्टल्स सिड

en: Albert Astals Cid
hne: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: 1s
hne: 1से.

en: 2s
hne: 2से.

en: 3s
hne: 3से.

en: Bonus if > 62
hne: बोनस यदि > 62

en: Upper total
hne: ऊपरी योग

en: 3 of a Kind
hne: एक किसिम के 3

en: 4 of a Kind
hne: एक किसिम के 4

en: Full House
hne: फुल हाउस

en: Small Straight
hne: छोटा सीधा

en: Large Straight
hne: बड़ा सीधा

en: Chance
hne: अवसर

en: Lower Total
hne: निम्न योग

en: Grand Total
hne: महा योग
