kiriki - en to ja translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
ja: プレイヤー

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
ja: 人間？

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
ja: プレイヤー数:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
ja: コンピュータプレイヤーの手番の間隔 (ミリ秒):

en: Changes will be applied on next game.
ja: 変更は次のゲームから適用されます。

en: &Roll
ja: サイコロを振る(&R)

en: Roll %1 of 3
ja: %1 / 3 回目

en: 1s
ja: 1 の目

en: 2s
ja: 2 の目

en: 3s
ja: 3 の目

en: 4s
ja: 4 の目

en: 5s
ja: 5 の目

en: 6s
ja: 6 の目

en: Bonus if > 62
ja: ボーナス (> 62)

en: Upper total
ja: 上の合計

en: 3 of a Kind
ja: 同じ目が 3 つ

en: 4 of a Kind
ja: 同じ目が 4 つ

en: Full House
ja: フルハウス

en: Small Straight
ja: ショートストレート

en: Large Straight
ja: ロングストレート

en: Chance
ja: チャンス

en: Lower Total
ja: 下の合計

en: Grand Total
ja: 総計
