kiriki - en to sv translation catalogue (39 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Players
sv: Spelare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player6IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player3IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player2IsHuman) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_player1IsHuman) i18n: ectx: property (te
en: human?
sv: Människa?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Number of players:
sv: Antal spelare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delay between computers move (msec):
sv: Fördröjning mellan datorns drag (ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSizeLabel)
en: Font Size:
sv: Teckenstorlek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Row Height:
sv: Radhöjd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startupDemoEnabled)
en: Show demonstration game at startup
sv: Visa demonstrationsspel vid start

en: Starting the demo will end the current game. Any progress will be lost. Do you want to continue?
sv: Att starta demonstrationen avslutar pågående spel. Alla framsteg kommer att gå förlorade. Vill du fortsätta?

en: Demonstration. Press "New" to start a new game.
sv: Demonstration. Tryck på "Nytt" för att starta ett nytt spel.

en: Asking for a hint will disqualify the current game from entering the high score list.
sv: Att be om ett tips diskvalificerar pågående spel från att komma med i listan av bästa resultat.

en: Confirm Hint Request
sv: Bekräfta begäran om tips

en: Give Hint Anyway
sv: Ge tips ändå

en: Roll highlighted die. | Roll highlighted dice.
sv[0]: Kasta markerad tärning.
sv[1]: Kasta markerade tärningar.

en: Changes will be applied on next game.
sv: Ändringar gäller för nästa spel.

[ctx: default name of first player]
en: Albert
sv: Lukas

[ctx: default name of second player]
en: Janet
sv: Emma

[ctx: default name of third player]
en: James
sv: Oskar

[ctx: default name of fourth player]
en: Sandra
sv: Maja

[ctx: default name of fifth player]
en: Thomas
sv: Filip

[ctx: default name of sixth player]
en: Margaret
sv: Agnes

en: &Roll
sv: &Kasta

en: Roll %1 of 3
sv: Kast %1 av 3

en: A Yahtzee dice game by KDE
sv: Ett Yatzy-tärningsspel av KDE

en: 1s
sv: Ettor

en: 2s
sv: Tvåor

en: 3s
sv: Treor

en: 4s
sv: Fyror

en: 5s
sv: Femmor

en: 6s
sv: Sexor

en: Bonus if > 62
sv: Bonus om > 62

en: Upper total
sv: Övre summa

en: 3 of a Kind
sv: Triss

en: 4 of a Kind
sv: Fyrtal

en: Full House
sv: Kåk

en: Small Straight
sv: Liten stege

en: Large Straight
sv: Stor stege

en: Chance
sv: Chans

en: Lower Total
sv: Nedre summa

en: Grand Total
sv: Totalsumma
