kiten - en to bg translation catalogue (85 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
bg: Избор на речник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
bg: Предварително &инсталиран речник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
bg: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
bg: Файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
bg: До&бавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
bg: Основен шрифт

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
bg: Изучаване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
bg: Търсене за "jiten" при зареждане

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
bg: подреждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
bg: Подреждане резултатите от търсенето по &речник

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
bg: &Налични речници:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
bg: Показване пъ&рво:

en: Dictionaries
bg: Речници

en: Font
bg: Шрифт

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
bg: Показване

en: Results Sorting
bg: Подреждане на резултатите

en: Radical Selector
bg: Избор на корен

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
bg: Тър&сене

en: &Automatically Search Clipboard Selections
bg: &Автоматично търсене на думите в буфера

en: Search &in Results
bg: Търсене &в резултатите

en: Focus result view
bg: Фокусиране на резултата

en: Export List
bg: Изнасяне на списъка

en: Welcome to Kiten
bg: Добре дошли в Kiten

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Found 1 result | Found %1 results
bg[0]: Открит е 1 резултат
bg[1]: Открити са %1 резултата

en: No results found
bg: Не са открити резултати

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
bg: Файлове с речници edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
bg: Предварително инсталиран речник edict

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
bg: Файлове с речници kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
bg: Предварително инсталиран речник kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
bg: Дали да се търси за "jiten" при зареждане

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
bg: Чувствително към регистъра търсене

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
bg: Включване на подреждане по речник

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
bg: В какъв ред да се подреждат речниците?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
bg: В какъв ред да се подреждат полетата?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
bg: Да се търси ли автоматично за думите в буфера?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
bg: Допълнителна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
bg: Лента за търсене

en: Japanese Reference Tool
bg: Справочник по японски език

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
bg: Написал xjdic, от който Kiten взима код, и генератора на индексни файлове за xjdic.
    Също така е основният автор на edict и kanjidic, които Kiten изисква.

en: Code simplification, UI suggestions.
bg: Опростяване на кода, предложения за интерфейса

en: svg icon
bg: Икона в svg

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
bg: Версия за KConfig XT, поправка на грешки

en: KDE4 rewrite
bg: Пренаписване за KDE4

en: Match Type
bg: Съвпадение по вид

en: Exact Match
bg: Точно съвпадение

en: Match Beginning
bg: Съвпадение в началото

en: Match Anywhere
bg: Съвпадение където и да е

en: Focus input field
bg: Фокусиране на полето за въвеждане

en: Search Bar
bg: Лента за търсене

en: Settings
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
bg: Щрихи:

en: In names:
bg: В имената:

en: As radical:
bg: Като корен:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
bg: Настройка на шрифта за бутоните

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
bg: Не са открити данни за склоненията, затова склонение на глаголите няма да се използва.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
bg: Не могат да се заредят данни за склоненията, затова склонение на глаголите няма да се използва.

en: &Available Fields:
bg: &Налични полета:

en: From Dictionary:
bg: От речник:

en: Common
bg: Широко разпространени

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
bg: Файлът с данни за Romaji не е инсталиран, затова преобразуването в латиница няма да може да се използва.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
bg: Файлът с данни за Romaji не може да се зареди, затова преобразуването в латиница няма да може да се използва.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
bg: Английски

[ctx: @option:radio selects japanese translation]
en: Kana
bg: Кана

en: No Radicals Selected
bg: Няма избрани корени

en: Selected Radicals:
bg: Избрани корени:

en: A KDE Application
bg: Програма за KDE

en: Initial Search String from Kiten
bg: Начален низ за търсене за Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
bg: Избор на корен

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
bg: Резултати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
bg: В системния &буфер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
bg: Изчистване

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
bg: Да се затвори ли програмата след търсене?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
bg: Затваряне на radselect при натискане на търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
bg: Шрифт на бутон:

[ctx: Minimum number of strokes for a kanji]
en: Min
bg: Мин

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
bg: Макс

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
bg: (Всички)
