kiten - en to br translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
br: Anv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
br: Restr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
br: &Ouzhpennañ ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
br: Dilemel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
br: Fontoù

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
br: Deskiñ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
br: Emaon o klask

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
br: emaon o rummañ

en: Dictionaries
br: Geriadurioù

en: Font
br: Nodrez

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
br: &Klask

en: Search &in Results
br: Klask &en disoc'hoù

en: Welcome to Kiten
br: Degemer da gKiten

en: Searching...
br: O klask emaon ...

en: No results found
br: N'eus disoc'h kavet ebet

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
br: Restroù geriadur Edict

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
br: Restroù geriadur Kanjidic

en: Original author
br: Oberour kentañ

en: svg icon
br: arlun svg

en: Search Bar
br: Barenn klask

en: Settings
br: Kefluniadur

en: In names:
br: E anvioù :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
br: Dibaboù

en: Common
br: Boutin

en: A KDE Application
br: Ur meziant KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
br: Disoc'hoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
br: Goullonderiñ
