kiten - en to cs translation catalogue (117 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
cs: Výběr slovníku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
cs: Použít před&instalovaný slovník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
cs: Název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
cs: Soubor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
cs: &Přidat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
cs: Smazat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
cs: Písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
cs: Hlavní používané písmo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
cs: Procvičit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.
cs: Režim učení není v této verzi programu Kiten povolen. Dostupných je ale několik výborných programů, pracujících s kartičkami jako pomůckami k učení slovíček, s otevřeným zdrojovým kódem např. <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, a <a href="https://apps.ankiweb.net">projekt Anki</a>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
cs: Hledání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
cs: Při spuštění hledat "jiten"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
cs: řazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
cs: Řadit výsledky &hledání podle slovníku

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
cs: Dostupné slov&níky:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
cs: Nejprve zobra&zit:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
cs: Řadit pole &podle:

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Font
cs: Písmo

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
cs: Zobrazení

en: Results Sorting
cs: Řazení výsledků

en: Radical Selector
cs: Výběr podle radikálů

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
cs: Prohlížeč kandži

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
cs: &Hledat

en: &Automatically Search Clipboard Selections
cs: &Automaticky prohledávat výběr ve schránce

en: Search &in Results
cs: Hledat ve &výsledcích

en: Focus result view
cs: Zaměřit pohled s výsledky

en: Export List
cs: Exportovat seznam

en: Welcome to Kiten
cs: Vítejte v programu Kiten

en: Searching...
cs: Vyhledává se...

en: Found 1 result | Found %1 results
cs[0]: Nalezen jeden výsledek
cs[1]: Nalezeny %1 výsledky
cs[2]: Nalezeno %1 výsledků

en: No results found
cs: Nenalezeny žádné výsledky

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
cs: Nezasahujte do seznamu slovníkových druhů, které jsou používány programem

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
cs: Soubory slovníku edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
cs: Použít předinstalovaný slovník edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
cs: Nastavení polí, která se budou zobrazovat u tohoto druhu slovníku

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
cs: Soubory slovníku kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
cs: Použít předinstalovaný slovník kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
cs: Při spuštění se bude hledat "jiten"

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
cs: Hledání zohledňující velikost písmen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
cs: Povolit řazení podle slovníku

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
cs: V jakém pořadí budou slovníky řazeny?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
cs: V jakém pořadí budou pole řazena?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
cs: Automaticky prohledávat údaje ve schránce?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Sou&bor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
cs: Extra nástrojový panel

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
cs: Panel nástrojů pro hledání

en: Japanese Reference Tool
cs: Srovnávací pomůcka pro japonštinu

en: Original author
cs: Původní autor

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
cs: Napsal xjdic, ze kterého si Kiten vypůjčil kód, a generátor rejstříku xjdic.
    Je také hlavním autorem edict a kanjidic, které Kiten nezbytně vyžaduje.

en: Code simplification, UI suggestions.
cs: Zjednodušení kódu, návrh uživatelského rozhraní.

en: svg icon
cs: Ikona ve formátu svg

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
cs: Převod na KConfig XT, opravy chyb

en: KDE4 rewrite
cs: Úprava pro KDE 4

en: Filter Type
cs: Filtrovat typ

en: No filter
cs: Žádný filtr

en: Filter out rare
cs: Odfiltrovat vzácné

en: Match Type
cs: Druh shody

en: Exact Match
cs: Přesná shoda

en: Match Beginning
cs: Shoduje se začátek

en: Match Anywhere
cs: Shoduje se kdekoli

en: Word Type
cs: Slovní druh

en: Any
cs: Cokoliv

en: Verb
cs: Sloveso

en: Noun
cs: Podstatné jméno

en: Adjective
cs: Přídavné jméno

en: Adverb
cs: Příslovce

en: Prefix
cs: Předpona

en: Suffix
cs: Přípona:

en: Expression
cs: Výraz

en: Focus input field
cs: Zaměřit vstupní pole

en: Search Bar
cs: Panel pro hledání

en: Settings
cs: Nastavení

en: About %1
cs: O aplikaci %1

en: Copy %1 to clipboard
cs: Zkopírovat %1 do schránky

en: Grade %1
cs: Úroveň %1

en: %1 stroke | %1 strokes
cs[0]: %1 tah
cs[1]: %1 tahy
cs[2]: %1 tah;

en: Grade:
cs: Úroveň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
cs: Tahy:

en: In names:
cs: V názvech:

en: As radical:
cs: Jako radikál:

en: Meaning:
cs: Význam:

en: Meanings:
cs: Významy:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
cs: Předvolby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
cs: Písmo použité u hlavního kanji/kana hesla v seznamovém pohledu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
cs: Použít kvůli upravení písma tlačítek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
cs: Písmo kandži:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
cs: Informace o kandži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
cs: Velikost kandži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
cs: Písmo kany:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
cs: Písmo popisky:

en: verb
cs: sloveso

en: adjective
cs: přídavné jméno

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
cs: Informace o ohýbání sloves nebyla nalezena. Z toho důvodu slovesa nelze časovat.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
cs: Informace o ohýbání sloves nebyla načtena. Z toho důvodu slovesa nelze časovat.

en: &Available Fields:
cs: &Dostupná pole:

en: From Dictionary:
cs: Ze slovníku:

en: Common
cs: Společné

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
cs: Soubor s informacemi o rómadži není nainstalován. Z toho důvodu nelze použít převod do a z rómadži.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
cs: Informace o rómadži nebyly načteny. Z toho důvodu nelze používat převod do a z rómadži.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
cs: Anglicky

en: No Radicals Selected
cs: Nebyly vybrány žádné radikály

en: Selected Radicals:
cs: Vybrané radikály:

en: A KDE Application
cs: KDE aplikace

en: Initial Search String from Kiten
cs: Počáteční vyhledávací řetězec programu Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
cs: Výběr radikálu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
cs: Výsledky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
cs: &Do schránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
cs: Vyprázdnit

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
cs: Zavřeme tento program, když hledáme?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
cs: Zavřít radselect při stisknutí tlačítka "hledat"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
cs: Písmo pro výsledky hledání:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
cs: Písmo tlačítek:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
cs: Vypadá to, že nejsou nainstalovány informace o radikálech kandži (soubor kiten/radkfile). Aplikace tento soubor vyžaduje, aby mohla pracovat.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
cs: Vypadá to, že není nainstalován slovník kandži (soubor kiten/kanjidic). Informace o počtu tahů nebude k dispozici.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
cs: (VŠE)
