kiten - en to eo translation catalogue (69 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
eo: Vortara elektilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
eo: Uzi antaŭ&instalitajn vortarojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
eo: &Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
eo: Tiparoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
eo: Ĉefa tiparo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
eo: Lerni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
eo: Ŝerĉado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
eo: Serĉi "jiten" dum la lanco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
eo: ordigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
eo: Ordigi la rezultojn laŭ vort&aro

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
eo: Uzeblaj vortar&oj:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
eo: Montr&i unue:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
eo: Kampoj ordi&gendas laŭ:

en: Dictionaries
eo: Vortaroj

en: Font
eo: Tiparo

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
eo: Montrado

en: Results Sorting
eo: Ordigo de rezultoj

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
eo: S&erĉi

en: &Automatically Search Clipboard Selections
eo: &Aŭtomate serĉi en la poŝenhavo

en: Search &in Results
eo: Serĉi en la &rezultoj

en: Export List
eo: Eksporta listo

en: Welcome to Kiten
eo: Bonvenon ĉe Kiten

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: No results found
eo: Neniu rezulto troviĝis

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
eo: Listo de vortaraj tipoj, uzata interne, ne tuŝu

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
eo: Edict vortaraj dosieroj

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
eo: Uzi la antaŭinstalitan edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
eo: Kamparo montrenda por ĉi tiu vortara tipo

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
eo: Kanjidic vortaraj dosieroj

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
eo: Uzi la antaŭinstalitan kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
eo: Ĉu serĉi "jiten" dum la lanco

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
eo: Usklecodistinga serĉado

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

en: Japanese Reference Tool
eo: Referenca japanlingvilo

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
eo: Skribis xjdic, kies Kiten elprenas kodon, kaj la xjdic indeksodosieran kreilon.
    Li estas ankaŭ la ĉefa aŭtoro de edict kaj kanjidic, kiujn Kiten nepre bezonas.

en: Code simplification, UI suggestions.
eo: Koda simpligado, interfacaj sugestoj.

en: svg icon
eo: svg piktogramo

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
eo: Portado al KConfig XT, cima riparado

en: KDE4 rewrite
eo: KDE4 reskribaĵo

en: Exact Match
eo: Ĝusta kongruo

en: Search Bar
eo: Serĉobreto

en: Settings
eo: Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
eo: Strekoj:

en: In names:
eo: En nomoj:

en: As radical:
eo: Kiel radiko:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
eo: Preferencoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
eo: La tiparo de la ĉefa kanĝia/kanaa ero en la listo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
eo: Uzu tion por agordi la butonan tiparon

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
eo: Verbomalfleksiiga informo ne troviĝis, do verbomalfleksiigo ne uzeblas.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
eo: Verbomalfleksiiga informo ne ŝargeblis, do verbomalfleksiigo ne uzeblas.

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
eo: Romaĝia informo ne instalatas, do romaĝia konverto ne uzeblas.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
eo: Romaĝia informo ne ŝargeblis, do romaĝia konverto ne uzeblas.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
eo: Angla

[ctx: @option:radio selects japanese translation]
en: Kana
eo: Kanao

en: No Radicals Selected
eo: Neniu radikalo elekta

en: Selected Radicals:
eo: Elektataj radikaloj:

en: A KDE Application
eo: KDE-programo

en: Initial Search String from Kiten
eo: Komenca serĉata ĉeno el Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
eo: Radikala elektilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
eo: Rezultoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
eo: Forviŝi

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
eo: Ĉu fermi tiun programon dum la serĉado?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
eo: Fermi radselect kiam vi presas serĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
eo: Butona tiparo:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
eo: Kanĝiradikala informo ŝajne ne instalatas (dosiero kiten/radkfile), ĉi tiu dosiero bezonatas por funkciigi la programon.
