kiten - en to gl translation catalogue (152 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
gl: Selector de dicionario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
gl: Usar o dicionario i&nstalado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
gl: &Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
gl: Fontes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
gl: Fonte principal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
gl: Buscando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
gl: Buscar por "jiten" ao comezar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
gl: ordenación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
gl: Ordenar os resultados da &busca segundo o dicionario

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
gl: Dicio&narios dispoñíbeis:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
gl: Mo&strar primeiro:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
gl: Cam&pos a ordenar por:

en: Dictionaries
gl: Dicionarios

en: Font
gl: Fonte

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
gl: Visor

en: Results Sorting
gl: Ordenación dos resultados

en: Check for dictionary &updates
gl: Comprobar se existen act&ualizacións dos dicionarios

en: Update canceled.
    Could not read file.
gl: Cancelouse a actualización.
    Non se puido ler o ficheiro.

en: Update canceled.
    Could not open file.
gl: Cancelouse a actualización.
    Non se puido abrir o ficheiro.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
gl: Cancelouse a actualización.
    O ficheiro coa información sobre a actualización ten unha data incorrecta.

en: You already have the latest updates.
gl: Xa dispón das actualizacións máis recentes.

en: Successfully updated your dictionaries.
gl: Actualizáronse os dicionarios.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
gl: Actualizouse:
    %1
    
    Non se puido actualizar:
    %2

en: Failed to update:
    %1
gl: Non foi posíbel actualizar:
    %1

en: Radical Selector
gl: Selector de radical

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
gl: Navegador de kanji

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
gl: &Buscar

en: &Automatically Search Clipboard Selections
gl: Buscar &automaticamente no portapapeis

en: Search &in Results
gl: Buscar &nos resultados

en: Focus result view
gl: Focalizar a vista de resultados

en: Go to the previous search query.
gl: Ir á consulta de busca anterior.

en: Go to the next search query.
gl: Ir á seguinte consulta de busca.

en: Export List
gl: Exportar a lista

en: Initializing Dictionaries
gl: Estanse a inicializar os dicionarios

en: Welcome to Kiten
gl: Benvido a Kiten

en: Searching...
gl: Buscando…

en: Found 1 result | Found %1 results
gl[0]: Atopouse 1 resultado
gl[1]: Atopáronse %1 resultados

en: No results found
gl: Non se atopou ningún resultado

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
gl: Lista dos tipos de dicionario, empregado internamente, non tocar

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
gl: Ficheiros de dicionario edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
gl: Usar o edict instalado

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
gl: Conxunto de campos para amosar neste tipo de dicionario

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
gl: Ficheiros de dicionario Kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
gl: Usar o kanjidic instalado

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
gl: Busca "jiten" ao comezar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
gl: Buscas sensíbeis ás maiúsculas

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
gl: Activar o ordenamento polo dicionario

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
gl: En que orde deben ordenarse os dicionarios?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
gl: En que orde deben ordenarse os campos?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
gl: 0=Sen filtro, 1=Limitar os resultados da busca só ás entradas «frecuentes», 2=Separar as entradas frecuentes e infrecuentes

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
gl: O último tipo de busca do usuario, 0=exacta, 1=casar co comezo, 2=casar co final, 3=casar con calquera parte

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
gl: O último tipo de busca do usuario, 0=Calquera, 1=Verbo, 2=Substantivo, 3=Adxectivo, 4=Adverbio, 5=Prefixo, 6=Sufixo, 7=Expresión

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
gl: Desexa buscar automaticamente entradas no portapapeis?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
gl: Barra de ferramentas Extra

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
gl: Barra de Buscas

note: i18n: ectx: Menu (search_options)
en: Search Options
gl: Opcións da busca

en: Japanese Reference Tool
gl: Ferramenta de consulta de xaponés

en: (c) 2001-2004, Jason Katz-Brown
    (c) 2006-2007, Eric Kjeldergaard
    (c) 2006-2008, Joseph Kerian
    (c) 2011, Daniel E. Moctezuma
gl: © 2001-2004, Jason Katz-Brown
    © 2006-2007, Eric Kjeldergaard
    © 2006-2008, Joseph Kerian
    © 2011, Daniel E. Moctezuma

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
gl: Escribiu xjdic, do que Kiten toma código, e o xerador de ficheiros índice de xjdic.
    Tamén é o autor principal de edict e de kanjidic, ambos os dous precisados por Kiten.

en: Code simplification, UI suggestions.
gl: Simplificación do código, suxestións para a interface.

en: svg icon
gl: Icona SVG

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
gl: Portar o código a KConfig XT, corrección de fallos

en: KDE4 rewrite
gl: Reescritura para KDE4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC,
    GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
gl: Melloras do sistema de deflexión, actualizacións dos dicionarios de EDICT e KANJIDIC,
    melloras na interface gráfica, navegador de Kanji, fallos, limpeza do código e simplificación.

en: Filter Type
gl: Tipo de filtro

en: No filter
gl: Sen filtro

en: Filter out rare
gl: Filtrar os raros

en: Common/Uncommon
gl: Frecuente/Infrecuente

en: Match Type
gl: Casar o tipo

en: Exact Match
gl: Coincidencia exacta

en: Match Beginning
gl: Casar polo inicio

en: Match Ending
gl: Casar polo final

en: Match Anywhere
gl: Casar con calquera parte

en: Word Type
gl: Tipo de palabra

en: Any
gl: Calquera

en: Verb
gl: Verbo

en: Noun
gl: Substantivo

en: Adjective
gl: Adxectivo

en: Adverb
gl: Adverbio

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Expression
gl: Expresión

en: Focus input field
gl: Focalizar o campo de entrada

en: Search Bar
gl: Barra de buscas

en: %1 kanji found | %1 kanji found
gl[0]: Atopouse %1 kanji
gl[1]: Atopáronse %1 kanji

en: About %1
gl: Sobre %1

en: Copy %1 to clipboard
gl: Copiar %1 no portapapeis

en: Could not load the necessary kanji information.
gl: Non foi posíbel cargar a información necesaria sobre o kanji.

en: Kanji &List
gl: &Lista de kanji

en: Kanji &Information
gl: &Información sobre o kanji

en: &Search…
gl: &Buscar…

en: All Jouyou Kanji grades
gl: Todos os graos de kanji jouyou

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
gl: Grao %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
gl: Grao %1

en: Not in Jouyou list
gl: Non está na lista de jouyou

en: No stroke limit
gl: Sen límite de trazos

en: %1 stroke | %1 strokes
gl[0]: %1 trazo
gl[1]: %1 trazos

en: Grade:
gl: Grao:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
gl: Trazos:

en: In names:
gl: Nos nomes:

en: As radical:
gl: Como radical:

en: Meaning:
gl: Significado:

en: Meanings:
gl: Significados:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
gl: Navegador de kanji de Kiten, unha ferramenta de referencia de xaponés de KDE

en: (C) 2011 Daniel E. Moctezuma
gl: © 2011 Daniel E. Moctezuma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
gl: Preferencias

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
gl: Lista de kanji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
gl: A fonte para a entrada principal de kanji ou de kana na vista de lista

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
gl: Use isto para axustar a fonte do botón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
gl: Fonte dos kanji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
gl: Información sobre o kanji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
gl: Tamaño do kanji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
gl: Fonte dos kana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
gl: Fonte das etiquetas:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SearchDialog)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a search query:
gl: Escriba unha consulta de busca:

en: verb
gl: verbo

en: adjective
gl: adxectivo

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
gl: Non se atopou a información sobre conxugacións verbais, polo que non se pode obter un verbo dunha conxugación.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
gl: Non foi posíbel cargar a información sobre conxugacións verbais, polo que non se pode obter un verbo dunha conxugación.

en: &Available Fields:
gl: C&ampos dispoñíbeis:

en: From Dictionary:
gl: Do dicionario:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
gl: Inseriuse un %1 na forma de %2

en: Common
gl: Frecuente

en: Uncommon
gl: Infrecuente

en: No Radicals Selected
gl: Non hai ningún radical escollido

en: Selected Radicals:
gl: Radicais escollidos:

en: A KDE Application
gl: Unha aplicación de KDE

en: (C) 2005 Joseph Kerian
gl: © 2005 Joseph Kerian

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
gl: Este programa usa os ficheiros de dicionario KANJIDIC e RADKFILE. Estes ficheiros son propiedade do Electronic Dictionary Research and Development Group, e úsanse nos termos que permite a súa licenza.

en: Initial Search String from Kiten
gl: Cadea de busca inicial para Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
gl: Selector de radical

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
gl: Resultados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
gl: Para o por&tapapeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
gl: Borrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
gl: Amosar os radicais en orde de frecuencia descendente

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
gl: Desexa pechar o programa mestres se realiza a busca?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
gl: Pechar o selector de radicais cando prema buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
gl: Fonte dos resultados de busca:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
gl: Use isto para axustar a fonte da lista de resultados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
gl: Fonte do botón:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
gl: Non semella estar instalada a información do radical Kanji (ficheiro kiten/radkfile), e é preciso para que este aplicativo funcione.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
gl: O dicionario de Kanji non parece estar instalado (ficheiro kiten/kanjidic), a información de número de trazos non estará dispoñíbel.

[ctx: Minimum number of strokes for a kanji]
en: Min
gl: Mín

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
gl: Máx

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
gl: (TODO)
