kiten - en to hne translation catalogue (84 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
hne: सब्दकोस चुनइया

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
hne: पूर्व इनस्टाल सब्दकोस उपयोग करव (&n)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
hne: नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
hne: फाइल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
hne: जोड़व...(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
hne: मेटाव

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
hne: फोंट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
hne: मुख्य फोंट

note: i18n: ectx: property (sampleText), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: 漢字 かな romaji
hne: 漢字 かな रोमाजी

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
hne: खोजत हे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
hne: सुरू मं "jiten" बर खोजव

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
hne: छंटाई

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
hne: ढूंढे गे परिनाम मन ल सब्दकोस से छांटव (&a)

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
hne: मिलत सब्दकोस: (&o)

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
hne: पहिली देखाव: (&y)

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
hne: छेत्र ल ए आधार मं छांटव: (&B)

en: Dictionaries
hne: सब्दकोस

en: Font
hne: फोंट

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
hne: प्रदर्सक

en: Results Sorting
hne: छंटाई परिनाम

en: Radical Selector
hne: रेडिकल सलेक्टर

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
hne: खोजव (&e)

en: &Automatically Search Clipboard Selections
hne: क्लिपबोर्ड चयनों ल अपने अपन खोजव (&A)

en: Search &in Results
hne: परिनाम मन मं खोजव (&i)

en: Focus result view
hne: फोकस परिनाम दृस्य

en: Export List
hne: सूची निर्यात करव

en: Welcome to Kiten
hne: के-आईटीईएन मं आप मन के स्वागत हे

en: Searching...
hne: ढूंढ रहे हे...

en: Found 1 result | Found %1 results
hne[0]: १ परिनाम मिलिस
hne[1]: %1 परिनाम मिलिस

en: No results found
hne: कोई परिनाम नइ मिलिस

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
hne: सब्दकोस किसिमों के सूची, अंदर के उपयोग में, छुव नइ

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
hne: एडिक्ट सब्दकोस फाइल मन ल

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
hne: पूर्वइनस्टाल एडिक्ट परयोग करव

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
hne: ये सब्दकोस किसिम ल प्रदर्सित करे बर छेत्रों के सेट

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
hne: कांजीडिक सब्दकोस फाइल मन ल

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
hne: पूर्वसंस्थापत कान्जीडिक परयोग करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
hne: का हम चालू मं "jiten" बर खोजव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
hne: केस सेंसिटिव खोज

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
hne: सब्दकोस से छांटना सक्छम करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
hne: क्लिपबोर्ड प्रविस्टि ल अपने अपन खोजव?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
hne: अतिरिक्त औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
hne: खोजे बर औजार पट्टी

en: Kiten
hne: किटेन

en: Japanese Reference Tool
hne: जापानी सन्दर्भ सिक्छन औजार

en: Jason Katz-Brown
hne: जेसन कार्त्ज-ब्राउन

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Jim Breen
hne: जिम ब्रीन

en: Neil Stevens
hne: नील स्टीवेंस

en: Code simplification, UI suggestions.
hne: कोड सरलीकरन, यूआई सुझाव.

en: David Vignoni
hne: डेविड विग्नोनी

en: svg icon
hne: एसवीजी चिनहा

en: Paul Temple
hne: पाल टेंपल

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
hne: के-कान्फिग एक्सटी मं पोर्ट, बग सुधार

en: Joseph Kerian
hne: जोसफ केरियन

en: KDE4 rewrite
hne: केडीई४ फिर से लिखना

en: Match Type
hne: जोड़ीदार किसिम

en: Exact Match
hne: सटीक जोड़ीदार

en: Match Beginning
hne: मिलाना चालू

en: Match Anywhere
hne: कहीं से भी मिलाव

en: Focus input field
hne: फोकस इनपुट फील्ड

en: Search Bar
hne: खोज पट्टी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
hne: स्ट्रोक्स:

en: In names:
hne: नांव मन में:

en: As radical:
hne: रेडिकल के तरहः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
hne: प्राथमिकता

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
hne: सूची दृस्य मं मुख्य कांजी / काना प्रविस्टि बर फोंट

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
hne: एखर परयोग बटन बटन फोंट एडजस्ट करे बर करव

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
hne: काम डिइनफ्लेक्सन जानकारी नइ मिलिस, अत: काम डिइनफ्लेक्सन उपयोग नइ करे जा सके.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
hne: सब्द डीइन्फ्लेक्सन जानकारी लोड नइ कर सकिस, जेखर सेती सब्द डीइनफ्लेक्सन उपयोग नइ करिस जा सके.

en: &Available Fields:
hne: मिलत छेत्र: (&A)

en: From Dictionary:
hne: सब्दकोस से:

en: No Radicals Selected
hne: कोई रेडिकल्स नइ चुने गे

en: Selected Radicals:
hne: चुने गे रेडिकल्स:

en: A KDE Application
hne: एक केडीई अनुपरयोग

en: (C) 2005 Joseph Kerian
hne: (c), 2005 जोसेफ केरियन

en: Initial Search String from Kiten
hne: किटेन से सुरू के सर्च स्ट्रिंग

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
hne: रेडिकल सलेक्टर

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
hne: परिनाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
hne: साफ करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
hne: जब खोजे जाही तहां का हम एखर प्रोग्राम ल बंद करव?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
hne: जब आप मन खोज प्रेस करथो तहां रेडसलेक्ट ल बंद करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
hne: बटन फोंट:
