KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (151 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
hu: Szótárválasztó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
hu: &Előre telepített szótár használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
hu: Név

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
hu: Fájl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
hu: &Hozzáadás...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
hu: Betűtípusok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
hu: Alap betűtípus

note: i18n: ectx: property (sampleText), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: 漢字 かな romaji
hu: 漢字 かな romadzsi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
hu: A "jiten" szó (jelentése: szótár) keresése induláskor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
hu: rendezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
hu: A találatok rendezése szó&táranként

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
hu: &Szótárak:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
hu: Megjelenítés &először:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
hu: &Rendezési mező:

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Font
hu: Betűtípus

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
hu: Megjelenítés

en: Results Sorting
hu: A találatok rendezése

en: Check for dictionary &updates
hu: Szótárfrissítések &ellenőrzése

en: Update canceled.
    Could not read file.
hu: A frissítés megszakítva.
    Nem olvasható a fájl.

en: Update canceled.
    Could not open file.
hu: A frissítés megszakítva.
    Nem nyitható meg a fájl.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
hu: A frissítés megszakítva.
    A frissítési információt tartalmazó fájlnak érvénytelen a dátuma.

en: You already have the latest updates.
hu: Már megvannak a legújabb frissítések.

en: Successfully updated your dictionaries.
hu: A szótárak frissítése sikeresen megtörtént.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
hu: Sikeresen frissült:
    %1
    
    Nem sikerült frissíteni:
    %2

en: Failed to update:
    %1
hu: Nem sikerült frissíteni:
    %1

en: Radical Selector
hu: Gyökválasztó

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
hu: Kandzsi böngésző

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
hu: &Keresés

en: &Automatically Search Clipboard Selections
hu: A vágólapon ki&jelölt részek automatikus keresése

en: Search &in Results
hu: Keresés az ere&dmények között

en: Focus result view
hu: Fókuszálás az eredménynézetre

en: Go to the previous search query.
hu: Ugrás az előző keresési lekérdezésre.

en: Go to the next search query.
hu: Ugrás a következő keresési lekérdezésre.

en: Export List
hu: Lista exportálása

en: Initializing Dictionaries
hu: Szótárak inicializálása

en: Welcome to Kiten
hu: Üdvözöljük a Kitenben!

en: Searching...
hu: Keresés…

en: Found 1 result | Found %1 results
hu[0]: 1 találat
hu[1]: %1 találat

en: No results found
hu: Nincs találat

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
hu: Szótártípusok

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
hu: Edict szótárfájlok

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
hu: Előre telepített Edict használata

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
hu: A szótártípusnál ezek a mezők jelenjenek meg

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
hu: Kanjidic szótárfájlok

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
hu: Előre telepített Kanjidic használata

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
hu: A „jiten” szó (jelentése: szótár) keresése induláskor

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
hu: Nagybetűérzékeny keresés

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
hu: Rendezés engedélyezése a szótár alapján

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
hu: Milyen sorrendben rendezzünk a szótárakban?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
hu: Milyen sorrendben rendezzünk a mezőkben?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
hu: 0=Nincs szűrő, 1=Keresési eredmények korlátozása csak az „Általános” bejegyzésekre, 2=Általános és ritka bejegyzések elválasztása

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
hu: A felhasználó legutóbbi keresési típusa, 0=Teljes, 1=Illeszkedés az elejére, 2=Illeszkedés a végére, 3=Illeszkedés bárhol

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
hu: A felhasználó legutóbbi keresési típusa, 0=Bármi, 1=Ige, 2=Főnév, 3=Melléknév, 4=Határozószó, 5=Előtag, 6=Utótag, 7=Kifejezés

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
hu: Automatikusan keressen vágólap bejegyzéseket?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
hu: Extra eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
hu: Keresés eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (search_options)
en: Search Options
hu: Keresési beállítások

en: Japanese Reference Tool
hu: Segédprogram a japán nyelv tanulásához

en: (c) 2001-2004, Jason Katz-Brown
    (c) 2006-2007, Eric Kjeldergaard
    (c) 2006-2008, Joseph Kerian
    (c) 2011, Daniel E. Moctezuma
hu: (c) Jason Katz-Brown, 2001-2004.
    (c) Eric Kjeldergaard, 2006-2007.
    (c) Joseph Kerian, 2006-2008.
    (c) Daniel E. Moctezuma, 2011.

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
hu: Az xjdic szerzője - a Kiten egyes kódrészleteket felhasznál ebből a programból, és átvettem az xjdic indexfájlkezelőjét is.
    Ő a szerzője az edictnek és a kanjidic-nek is, amelyekre a Kiten épül.

en: Code simplification, UI suggestions.
hu: A kód egyszerűsítése, javaslatok a felület tökéletesítésére.

en: svg icon
hu: SVG ikon

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
hu: Átvitel a KConfig XT-re, hibajavítások

en: KDE4 rewrite
hu: Átírás a KDE4-re

en: Filter Type
hu: Szűrőtípus

en: No filter
hu: Nincs szűrő

en: Filter out rare
hu: Szűrés a ritkára

en: Common/Uncommon
hu: Általános/Ritka

en: Match Type
hu: Illeszkedés típusa

en: Exact Match
hu: Pontos egyezés

en: Match Beginning
hu: Illeszkedés az elejére

en: Match Ending
hu: Illeszkedés a végére

en: Match Anywhere
hu: Illeszkedés bárhol

en: Word Type
hu: Szótípus

en: Any
hu: Bármely

en: Verb
hu: Ige

en: Noun
hu: Főnév

en: Adjective
hu: Melléknév

en: Adverb
hu: Határozószó

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Focus input field
hu: Fókuszálás a beviteli mezőre

en: Search Bar
hu: Keresési sáv

en: %1 kanji found | %1 kanji found
hu[0]: %1 kandzsi található
hu[1]: %1 kandzsi található

en: About %1
hu: %1 névjegy

en: Copy %1 to clipboard
hu: %1 másolása a vágólapra

en: Could not load the necessary kanji information.
hu: Nem tölthetők be a szükséges kandzsi információk.

en: Kanji &List
hu: Kandzsi &lista

en: Kanji &Information
hu: Kandzsi &információk

en: &Search…
hu: Keresé&s…

en: All Jouyou Kanji grades
hu: Minden Jouyou Kandzsi fokozat

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
hu: Fokozat %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
hu: Fokozat %1

en: Not in Jouyou list
hu: Nincs a Jouyou-listában

en: No stroke limit
hu: Nincs vonás határ

en: %1 stroke | %1 strokes
hu[0]: %1 vonás
hu[1]: %1 vonás

en: Grade:
hu: Fokozat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
hu: Vonásszám:

en: In names:
hu: Nevekben:

en: As radical:
hu: Gyökként:

en: Meaning:
hu: Jelentés:

en: Meanings:
hu: Jelentések:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
hu: A Kiten Kandzsi böngészője, a KDE segédprogramja a japán nyelv tanulásához

en: (C) 2011 Daniel E. Moctezuma
hu: (C) Daniel E. Moctezuma, 2011.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
hu: Kandzsi lista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
hu: A fő kandzsi/kana-bejegyzés betűtípusa listanézetben

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
hu: Itt lehet beállítani a gombfelirat betűtípusát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
hu: Kandzsi betűtípus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
hu: Kandzsi jellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
hu: Kandzsi méret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
hu: Kana betűtípus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
hu: Címke betűtípus:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SearchDialog)
en: Search
hu: Keresés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a search query:
hu: Adja meg a keresési lekérdezést:

en: verb
hu: ige

en: adjective
hu: melléknév

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
hu: A ragozáseltávolítási adatok nem találhatók, ezért a ragok nem távolíthatók el.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
hu: A ragozáseltávolítási adatokat nem sikerült betölteni, ezért a ragok nem távolíthatók el.

en: &Available Fields:
hu: &Elérhető mezők:

en: ;
hu: ,

en: From Dictionary:
hu: A szótárból:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
hu: %1 beírva %2 alakban

en: Common
hu: Általános

en: Uncommon
hu: Ritka

en: No Radicals Selected
hu: Nincs kiválasztva gyök

en: Selected Radicals:
hu: Kiválasztott gyökök:

en: A KDE Application
hu: KDE-alkalmazás

en: (C) 2005 Joseph Kerian
hu: (c) Joseph Kerian, 2005.

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
hu: Ez a program a KANJIDIC és RADKFILE szótárfájlokat használja. Ezek a fájlok az Electronic Dictionary Research and Development Group tulajdonai, és a csoport licencének megfelelően használhatók.

en: Initial Search String from Kiten
hu: Kezdeti keresési karakterlánc a Kitenből

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
hu: Gyökválasztó

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
hu: Találatok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
hu: &Vágólapra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
hu: Gyökök megjelenítése csökkenő gyakorisági sorrendben

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
hu: Kereséskor záródjon be ez a program?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
hu: A gyökválasztó bezárása kereséskor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
hu: Keresési eredmények betűtípusa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
hu: Itt lehet beállítani az eredménylista betűtípusát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
hu: A gombfelirat betűtípusa:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
hu: A kandzsi gyök információk valószínűleg nincsenek telepítve (fájlnév: kiten/ radkfile), enélkül nem tud működni a program.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
hu: A kandzsi szótár valószínűleg nincs telepítve (fájlnév: kiten/kanjidic), a leütésszám nem lesz elérhető.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
hu: (MIND)
