kiten - en to km translation catalogue (141 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​វចនានុក្រម...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
km: ប្រើ​វចនានុក្រម​ដែល​ដំឡើង​មុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
km: ឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
km: បន្ថែម...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
km: លុប

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
km: ពុម្ព​អក្សរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
km: ពុម្ព​អក្សរ​មេ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
km: ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
km: ស្វែងរក "jiten" ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
km: តម្រៀប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
km: តម្រៀប​លទ្ធផល​ស្វែងរក​តាម​វចនានុក្រម

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
km: វចនានុក្រម​ដែល​មាន ៖

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
km: បង្ហាញ​មុន ៖

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
km: វាល​ត្រូវ​តម្រៀប​តាម ៖

en: Dictionaries
km: វចនានុក្រម

en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
km: បង្ហាញ

en: Results Sorting
km: ការ​តម្រៀប​លទ្ធផល

en: Check for dictionary &updates
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​វចនានុក្រម

en: Update canceled.
    Could not read file.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។
    មិន​អាច​អាន​ឯកសារ​បាន ។

en: Update canceled.
    Could not open file.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។
    មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បាន ។

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។
    ឯកសារ​ព័ត៌មាន​បច្ចុប្បន្នភាព​មាន​ការ​កាលបរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You already have the latest updates.
km: អ្នក​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចុងក្រោយ​រួច​ហើយ ។

en: Successfully updated your dictionaries.
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វចនានុក្រម​របស់​អ្នក​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ជោគជ័យ ៖
    %1
    
    បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ៖
    %2

en: Failed to update:
    %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ៖
    %1

en: Radical Selector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​រ៉ាឌីកាល់​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
km: កម្មវិធី​រុករក Kanji

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
km: ស្វែងរក

en: &Automatically Search Clipboard Selections
km: ស្វែងរក​ជម្រើស​ក្ដារ​តម្បៀតខ្ទាស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Search &in Results
km: ស្វែងរក​ក្នុង​លទ្ធផល

en: Focus result view
km: ផ្ដោត​លើ​ទិដ្ឋភាព​លទ្ធផល

en: Export List
km: បញ្ជា​នាំចេញ

en: Initializing Dictionaries
km: ចាប់ផ្ដើម​វចនានុក្រម

en: Welcome to Kiten
km: ស្វាគមន៍​មក​កាន់ Kiten

en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែងរក...

en: Found 1 result | Found %1 results
km[0]: រកឃើញ %1 លទ្ធផល

en: No results found
km: រក​មិន​ឃើញ​លទ្ធផល​ឡើយ

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
km: បញ្ជី​នៃ​ប្រភេទ​វចនានុក្រម ដែល​ប្រើ​ខាង​ក្នុង សូម​កុំ​ប៉ះ

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
km: ឯកសារ​វចនានុក្រម​ពាក្យ​បញ្ញត្តិ

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
km: ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ញត្តិ​ដែល​ដំឡើង​មុន

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
km: កំណត់​វាល​ដើម្បី​បង្ហាញ​សម្រាប់​ប្រភេទ​វចនានុក្រម​នេះ

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
km: ឯកសារ​វចនានុក្រម Kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
km: ប្រើ​កាន់ជីឌីក​ដែល​បាន​ដំឡើង​មុន

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
km: តើ​យើង​ស្វែងរក "jiten" នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
km: ការ​ស្វែងរក​ប្រកាន់​អក្សរ​តូច​ធំ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
km: បើក​ការ​តម្រៀប​តាម​វចនានុក្រម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
km: តើ​យើង​តម្រៀប​វចនានុក្រម​តាម​លំដាប់​ណា?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
km: តើ​យើង​តម្រៀប​វាល​តាម​លំដាប់​ណា?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
km: ០=គ្មាន​តម្រង ១=កំណត់​ព្រំដែន​លទ្ធផល​ស្វែងរក​ទៅ​ធាតុ "ទូទៅ" តែប៉ុណ្ណោះ ២=បំបែក​រវាង​ធាតុ​ទូទៅ និង​មិន​ទូទៅ

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
km: អ្នក​ប្រើ​បាន​វាយ​ការ​ស្វែងរក​ចុងក្រោយ ០=ជាក់លាក់ ១=ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​ចាប់ផ្ដើម ២=ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​បញ្ចប់ ៣=ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​កន្លែង​ណាមួយ

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
km: អ្នក​ប្រើ​បាន​វាយ​ការ​ស្វែងរក​ចុងក្រោយ ០=ណាមួយ ១=កិរិយាសព្ទ ២=នាម ៣=គុណនាម ៤=គុណកិរិយា ៥=បុព្វបទ ៦=បច្ច័យ ៧=កន្សោម

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
km: ស្វែងរក​ធាតុ​ក្ដា​តម្បៀត​ខ្ទាស់​ស្វ័យប្រវត្តិ?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
km: របារ​ឧករណ៍​បន្ថែម

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
km: របារ​ឧករណ៍​ស្វែងរក

en: Japanese Reference Tool
km: ឧបករណ៍​យោង​ភាសា​ជប៉ុន

en: (c) 2001-2004, Jason Katz-Brown
    (c) 2006-2007, Eric Kjeldergaard
    (c) 2006-2008, Joseph Kerian
    (c) 2011, Daniel E. Moctezuma
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០១ឥ-២០០៤ ដោយ Jason Katz-Brown
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦-២០០៧ ដោយ Eric Kjeldergaard
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦-២០០៨ ដោយ Joseph Kerian
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០១១ ដោយ Daniel E. Moctezuma

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
km: បាន​សរសេរ xjdic ដែល Kiten ខ្ចី​កូដ និង​​កម្មវិធី​បង្កើត​ឯកសារ​​លិបិក្រម xjdic ។
    ក៏​ជា​​អ្នកនិពន្ធ​សំខាន់​របស់ edict និង kanjidic ដែល​ត្រូវការ​ Kiten យ៉ាង​សំខាន់ ។

en: Code simplification, UI suggestions.
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​កូដ​ងាយស្រួល ការផ្តល់យោបល់​របស់ UI  ។

en: svg icon
km: រូប​តំណាង svg

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
km: បញ្ចូល​ទៅកាន់ KConfig XT និង​បំបាត់​កំហុស

en: KDE4 rewrite
km: KDE4 សរសេរ​ឡើងវិញ

en: Filter Type
km: ប្រភេទ​តម្រង

en: No filter
km: គ្មាន​តម្រង

en: Filter out rare
km: តម្រង​មិន​ធម្មតា

en: Common/Uncommon
km: ទូទៅ/មិន​ទូទៅ

en: Match Type
km: ប្រភេទ​ផ្គូផ្គង

en: Exact Match
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ពិត​ប្រាកដ

en: Match Beginning
km: ផ្គូផ្គង​ពី​ដំបូង

en: Match Ending
km: ផ្គូផ្គង​ពេល​បញ្ចប់

en: Match Anywhere
km: ផ្គូផ្គង​គ្រប់​កន្លែង

en: Word Type
km: ពាក្យ​វាយ

en: Any
km: ណាមួយ

en: Verb
km: កិរិយាសព្ទ

en: Noun
km: នាម

en: Adjective
km: គុណនាម

en: Adverb
km: គុណកិរិយា

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Expression
km: កន្សោម

en: Focus input field
km: ផ្ដោត​លើ​វាល​បញ្ចូល

en: Search Bar
km: របារ​ស្វែងរក​

en: %1 kanji found | %1 kanji found
km[0]: បាន​រក​ឃើញ %1 kanji

en: About %1
km: អំពី %1

en: Could not load the necessary kanji information.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ចាំបាច់​របស់ kanji បាន​ទេ ។

en: Kanji &List
km: បញ្ជី Kanji

en: Kanji &Information
km: ព័ត៌មាន Kanji

en: All Jouyou Kanji grades
km: ពិន្ទុ​របស់ Jouyou Kanji ទាំងអស់

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
km: ពិន្ទុ %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
km: ពិន្ទុ %1

en: Not in Jouyou list
km: មិន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី Jouyou

en: No stroke limit
km: គ្មាន​ការ​កំណត់​ស្នាម​គូស

en: %1 stroke | %1 strokes
km[0]: %1 ស្នាម​គូស

en: Grade:
km: ពិន្ទុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
km: ខ្វាច់ ៖

en: Onyomi:
km: Onyomi ៖

en: Kunyomi:
km: Kunyomi ៖

en: In names:
km: ជា​ឈ្មោះ ៖

en: As radical:
km: ជា​រ៉ាឌីកាល់ ៖

en: Meaning:
km: អត្ថន័យ ៖

en: Meanings:
km: អត្ថន័យ ៖

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
km: កម្មវិធី​រុករក​របស់ Kiten ឧបករណ៍​សេចក្ដី​យោង​ភាសា​ជប៉ុន​របស់ KDE

en: (C) 2011 Daniel E. Moctezuma
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០១១ ដោយ Daniel E. Moctezuma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
km: បញ្ជី Kanji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
km: ពុម្ព​អក្សរ​សម្រាប់​ធាតុ kanji/kana ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
km: ប្រើ​នេះ​ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ​ពុម្ព​អក្សរ​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
km: ពុម្ពអក្សរ Kanji ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
km: ព័ត៌មាន Kanji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
km: ទំហំ Kanji ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
km: ពុម្ពអក្សរ Kana ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
km: ពុម្ពអក្សរ​ស្លាក ៖

en: verb
km: កិរិយាសព្ទ

en: adjective
km: គុណនាម

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
km: មិន​​ឃើញ​ព័ត៌មាន​កិរិយាស័ព្ទ deinflection ដូច្នេះ​ កិរិយាស័ព្ទ​ deinflection មិនអាច​ប្រើ​បាន​ឡើយ​ ។​

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
km: ព័ត៌មាន​កិរិយាស័ព្ទ​ deinflection មិន​អាច​ផ្ទុក​បាន​ឡើយ​ ដូច្នេះ​កិរិយាស័ព្ទ​ deinflection មិន​អាច​ប្រើ​បាន​ឡើយ​ ។​

en: &Available Fields:
km: វាល​ដែល​មាន ៖

en: From Dictionary:
km: ពី​វចនានុក្រម ៖

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
km: បាន​បញ្ចូល %1 នៅ​ក្នុង​ទម្រង់ %2

en: Common
km: ទូទៅ

en: Uncommon
km: មិន​ទូទៅ

en: No Radicals Selected
km: មិន​បាន​ជ្រើស​រ៉ាឌីកាល់

en: Selected Radicals:
km: រ៉ាឌីកាល់​ដែល​ជ្រើស ៖

en: A KDE Application
km: កម្មវិធី KDE

en: (C) 2005 Joseph Kerian
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៥ ដោយ Joseph Kerian

en: Initial Search String from Kiten
km: ចាប់ផ្ដើម​ខ្សែ​អក្សរ​ស្វែងរក​ពី Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​រ៉ាឌីកាល់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
km: លទ្ធ​ផល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
km: ទៅកាន់​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
km: ជម្រះ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
km: តើ​យើង​បិទ​កម្មវិធី​នេះ ពេល​កំពុង​ស្វែងរក​ឬ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
km: បិទ​ការ​ជ្រើស​រ៉ាឌីកាល់ ពេល​អ្នក​ចុច​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
km: ពុម្ព​អក្សរ​ប៊ូតុង ៖

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
km: ព័ត៌មាន​រ៉ាឌីកាល់ Kanji ហាក់​ដូច​ជា​មិន​បាន​ដំឡើង (ឯកសារ kiten/radkfile) ឯកសារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​សម្រាប់​ឲ្យ​កម្មវិធី​នេះ​ដំណើរការ ។

[ctx: Minimum number of strokes for a kanji]
en: Min
km: អប្ប.

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
km: អតិ.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
km: (ទាំងអស់)
