kiten - en to nl translation catalogue (146 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
nl: Woordenboek selector

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
nl: Voorgeï&nstalleerd woordenboek gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
nl: Bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
nl: Lettertypen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
nl: Hoofdlettertype

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
nl: Leren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.
nl: De modus Leren is momenteel uitgeschakeld in kiten. Er zijn echter verschillende uitstekende open source flashkaartprogramma's beschikbaar, zoals <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a> en het <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki-project</a>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
nl: Zoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
nl: Zoek naar "jiten" bij het opstarten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
nl: sorteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
nl: Sorteer zoekresult&aten op woordenboek

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
nl: Beschikbare w&oordenboeken:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
nl: Als &eerste weergeven:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
nl: Velden sorteren &op:

en: Dictionaries
nl: Woordenboeken

en: Font
nl: Lettertype

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
nl: Weergave

en: Results Sorting
nl: Resultaten sorteren

en: Check for dictionary &updates
nl: Controleren op &bijwerken van woordenboeken

en: Update canceled.
    Could not read file.
nl: Bijwerken geannuleerd.
    Kon bestand niet lezen.

en: Update canceled.
    Could not open file.
nl: Bijwerken geannuleerd.
    Kon bestand niet openen.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
nl: Bijwerken geannuleerd.
    De informatie voor bijwerken bevat een ongeldige datum.

en: You already have the latest updates.
nl: U hebt de laatste zaken voor bijwerken al.

en: Successfully updated your dictionaries.
nl: Uw woordenboeken zijn met succes bijgewerkt.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
nl: Met succes bijgewerkt:
    %1
    
    Bijwerken mislukt:
    %2

en: Failed to update:
    %1
nl: Bijwerken is mislukt:
    %1

en: Radical Selector
nl: Basisvormselectie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
nl: Kanji-browser

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
nl: Zo&eken

en: &Automatically Search Clipboard Selections
nl: Klembordselecties &automatisch doorzoeken

en: Search &in Results
nl: Zoeken &in resultaten

en: Focus result view
nl: Op resultatenbeeld focussen

en: Export List
nl: Lijst exporteren

en: Initializing Dictionaries
nl: Woordenboeken initialiseren

en: Welcome to Kiten
nl: Welkom bij Kiten

en: Searching...
nl: Zoeken...

en: Found 1 result | Found %1 results
nl[0]: 1 resultaat gevonden
nl[1]: %1 resultaten gevonden

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
nl: Lijst van woordenboektypen, intern gebruikt, niet wijzigen

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
nl: Edict-woordenboekbestanden

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
nl: Voorgeïnstalleerde edict gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
nl: De weer te geven set van velden voor dit woordenboektype

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
nl: Kanjidic-woordenboekbestanden

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
nl: Voorgeïnstalleerde kanjidic gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
nl: Zoeken wij naar "jiten" bij het opstarten

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
nl: Hoofdlettergevoelige zoekopdrachten

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
nl: Sorteren op woordenboeken inschakelen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
nl: In welke volgorde moeten de woordenboeken gesorteerd worden?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
nl: In welke volgorde moeten de velden gesorteerd worden?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
nl: 0=geen filter, 1=zoekresultaten limiteren to veelvoorkomende items, 2=scheiding maken tussen veelvoorkomende en zeldzame items

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
nl: Het laatste zoektype van de gebruiker, 0=exact, 1=overeenkomst aan begin, 2=overeenkomst aan het eind, 3=overeenkomst ergens

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
nl: Het laatste zoektype van de gebruiker, 0=elke, 1=werkwoord, 2=zelfstandig naamwoord, 3=adjectief, 4=bijwoord, 5=voorvoegsel, 6=achtervoegsel, 7=expressie

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
nl: Automatisch zoeken naar klembordselecties?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
nl: Extra werkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
nl: Zoekbalk

en: Japanese Reference Tool
nl: Japans Referentie Hulpprogramma

en: Original author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
nl: Schreef xjdic, waaraan in Kiten code wordt ontleend, en de generator voor het indexbestand voor xjdic.
    Is ook de hoofdauteur van edict en kanjidic, die voor Kiten essentiëel zijn.

en: Code simplification, UI suggestions.
nl: Vereenvoudigen code, suggesties voor de gebruikersinterface.

en: svg icon
nl: svg-pictogram

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
nl: Overdragen naar KConfig XT, fouten verbeteren

en: KDE4 rewrite
nl: Herschrijven voor KDE4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC, GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
nl: Verbeteringen aan deïnflectiesysteem, zaken voor bijwerken van woordenboeken voor EDICT en KANJIDIC, GUI-verbeteringen, Kanji-browser, bug-fixes, opschonen van code en vereenvoudigingen

en: Filter Type
nl: Filtertype

en: No filter
nl: Geen filter

en: Filter out rare
nl: Zeldzamen wegfilteren

en: Common/Uncommon
nl: Veelvoorkomend/zeldzaam

en: Match Type
nl: Overeenkomst van type

en: Exact Match
nl: Exacte overeenkomst

en: Match Beginning
nl: Overeenkomst van begin

en: Match Ending
nl: Overeenkomst aan einde

en: Match Anywhere
nl: Overeenkomst van alles

en: Word Type
nl: Woordsoort

en: Any
nl: Elk

en: Verb
nl: Werkwoord

en: Noun
nl: Zelfstandig naamwoord

en: Adjective
nl: Adjectief

en: Adverb
nl: Bijwoord

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Expression
nl: Expressie

en: Focus input field
nl: Op het inputveld focussen

en: Search Bar
nl: Zoekbalk

en: Settings
nl: Instellingen

en: %1 kanji found | %1 kanji found
nl[0]: %1 kanji gevonden
nl[1]: %1 kanji gevonden

en: About %1
nl: Info over %1

en: Copy %1 to clipboard
nl: %1 naar klembord kopiëren

en: Could not load the necessary kanji information.
nl: Kon de noodzakelijke kanji-informatie niet laden.

en: Kanji &List
nl: Kanji-&lijst

en: Kanji &Information
nl: Kanji-&informatie

en: All Jouyou Kanji grades
nl: Alle Jouyou Kanji-graden

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
nl: Graad %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
nl: Graad %1

en: Not in Jouyou list
nl: Niet in Jouyou-lijst

en: No stroke limit
nl: Geen limiet op repen

en: %1 stroke | %1 strokes
nl[0]: %1 reep
nl[1]: %1 repen

en: Grade:
nl: Graad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
nl: Streken:

en: In names:
nl: In namen:

en: As radical:
nl: Als basisvorm:

en: Meaning:
nl: Betekenis:

en: Meanings:
nl: Betekenissen:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
nl: Kanji-browser van Kiten, een Japans referentiehulpprogramma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
nl: Voorkeuren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
nl: Kanji-lijst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
nl: Het lettertype voor het hoofditem van kanji/kana in de lijstweergave

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
nl: Gebruik dit om de lettertype voor de knop aan te passen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
nl: Kanji-lettertype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
nl: Kanji-informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
nl: Kanji-grootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
nl: Kana-lettertype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
nl: Lettertype van het label:

en: verb
nl: werkwoord

en: adjective
nl: adjectief

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
nl: Informatie over werkwoordontleding kon niet worden geladen. Het ontleden van werkwoorden kan daarom niet worden gebruikt.

en: &Available Fields:
nl: Beschikb&are velden:

en: From Dictionary:
nl: Uit woordenboek:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
nl: Ingevoerd %1 in de vorm %2

en: Common
nl: Veelvoorkomend

en: Uncommon
nl: Zeldzaam

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
nl: Het informatiebestand voor Romaji is niet geïnstalleerd. De conversie voor Romaji kan daarom niet worden gebruikt.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
nl: Het informatiebestand voor Romaji kon niet worden geladen. De conversie voor Romaji kan daarom niet worden gebruikt.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
nl: Engels

en: No Radicals Selected
nl: Geen basisvormen geselecteerd

en: Selected Radicals:
nl: Geselecteerde basisvormen:

en: A KDE Application
nl: Een KDE-toepassing

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
nl: Dit programma gebruikt de KANJIDIC en RADKFILE woordenboekbestanden. Deze bestanden zijn het eigendom van de Electronic Dictionary Research and Development Group en worden gebruikt in overeenstemming met de licentie van de Group.

en: Initial Search String from Kiten
nl: Eerste zoekterm van Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
nl: Basisvormselectie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
nl: Resultaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
nl: &Naar klembord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
nl: Wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
nl: Basisvormen in aflopende volgorde van frequentie tonen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
nl: Dit programma tijdens het zoeken sluiten?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
nl: Basisvormselectie sluiten wanneer u zoeken kiest

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
nl: Zoeken in resultatenlettertype

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
nl: Dit gebruiken om het lettertype voor de resultatenlijst aan te passen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
nl: Lettertype voor de knop:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
nl: Het lijkt alsof de Kanji basisvorminformatie niet geïnstalleerd is (bestand kiten/radkfile). Dit bestand is noodzakelijk voor deze toepassing.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
nl: Het lijkt alsof het Kanji woordenboek niet geïnstalleerd is (bestand kiten/kanjidic), informatie over aantal streken zal beschikbaar zijn.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
nl: (ALLES)
