kiten - en to oc translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
oc: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
oc: Fichièr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
oc: &Apondre...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
oc: Poliças

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
oc: Recèrca

en: Dictionaries
oc: Diccionaris

en: Font
oc: Poliça

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
oc: Visualizar

en: Searching...
oc: Recèrca...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
oc: Barra d'espleches suplementària

en: Settings
oc: Paramètres

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
oc: Preferéncias

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
oc: Anglés

en: A KDE Application
oc: Una aplicacion KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
oc: Resultas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
oc: Netejar
