kiten - en to pl translation catalogue (149 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
pl: Wybór słownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
pl: Użyj prei&nstalowanego słownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
pl: Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
pl: Plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
pl: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
pl: Czcionki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
pl: Głowna czcionka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
pl: Nauka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.
pl: Tryb nauki jest wyłączony w tej wersji kiten. Istnieje kilka dobrych programów o otwartym kodzie do fiszek, takich jak <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a> oraz <a href="https://apps.ankiweb.net">projekt Anki</a>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
pl: Wyszukiwanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
pl: Wyszukaj "jiten" przy starcie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
pl: uporządkuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
pl: Uporządkuj wyniki wysz&ukiwania według słownika

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
pl: Dostępne słowni&ki:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
pl: Wyświet&l najpierw:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
pl: Pola do szeregowania &wg:

en: Dictionaries
pl: Słowniki

en: Font
pl: Czcionka

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Results Sorting
pl: Sortowanie wyników

en: Check for dictionary &updates
pl: Szukaj &uaktualnień słownika

en: Update canceled.
    Could not read file.
pl: Porzucono uaktualnienie.
    Nie można odczytać pliku.

en: Update canceled.
    Could not open file.
pl: Porzucono uaktualnienie.
    Nie można otworzyć pliku.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
pl: Porzucono uaktualnianie.
    Plik danych o uaktualnieniu zawiera błędną datę.

en: You already have the latest updates.
pl: Masz już najnowsze uaktualnienia.

en: Successfully updated your dictionaries.
pl: Pomyślnie uaktualniono słowniki.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
pl: Pomyślnie uaktualniono:
    %1
    
    Nie można uaktualnić:
    %2

en: Failed to update:
    %1
pl: Nie można uaktualnić:
    %1

en: Radical Selector
pl: Wybór podstaw

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
pl: Przeglądarka Kanji

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
pl: &Znajdź

en: &Automatically Search Clipboard Selections
pl: &Automatycznie przeszukuj zawartość schowka

en: Search &in Results
pl: Znajdź w &wynikach

en: Focus result view
pl: Widok wyników

en: Export List
pl: Wyeksportuj listę

en: Initializing Dictionaries
pl: Inicjacja słowników

en: Welcome to Kiten
pl: Witamy w Kiten

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Found 1 result | Found %1 results
pl[0]: Znaleziono 1 wynik
pl[1]: Znaleziono %1 wyniki
pl[2]: Znaleziono %1 wyników

en: No results found
pl: Nie ma wyników wyszukiwania

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
pl: Lista typów słowników, używanych wewnętrznie, nie dotykać

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
pl: Pliki słownika Edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
pl: Użyj pre-instalowanego Edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
pl: Wybierz pola ażeby wyświetlić ten typ słownika

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
pl: Pliki słownika Kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
pl: Użyj pre-instalowanego Kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
pl: Czy wyszukujemy "jiten" na starcie

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
pl: Uwzględniaj wielkość liter podczas wyszukiwania

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
pl: Włącz sortowanie według słownika

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
pl: W jakiej kolejności sortujemy słowniki?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
pl: W jakiej kolejności sortujemy pola?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
pl: 0=Brak filtra, 1=Ograniczenie wyników wyszukiwania tylko do popularnych wpisów, 2=Oddzielnie wpisy popularne i mało popularne

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
pl: Ostatnio użyty typ wyszukiwania, 0=Dokładne, 1=Dopasuj początek, 2=Dopasuj koniec 3=Dopasuj gdziekolwiek

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
pl: Ostatnio użyty typ wyszukiwania, 0=Każdy, 1=Czasownik, 2=Rzeczownik, 3=Przymiotnik, 4=Przysłówek, 5=Przedrostek, 6=Przyrostek, 7=Wyrażenie

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
pl: Automatycznie przeszukuj zawartość schowka?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
pl: Dodatkowy pasek

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
pl: Pasek wyszukiwania

en: Japanese Reference Tool
pl: Pomoc naukowa przy nauce języka japońskiego

en: Original author
pl: Autor pierwszej wersji

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
pl: Napisał xjdic, od którego Kiten pożyczył kod i generator skorowidzów.
    Jest również autorem edict i kanjidic, wymaganych przez Kiten.

en: Code simplification, UI suggestions.
pl: Uproszczenia kodu, sugestie dotyczące interfejsu użytkownika

en: svg icon
pl: Ikona SVG

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
pl: Przeniesienie na KConfig XT, poprawki błędów

en: KDE4 rewrite
pl: Przepisanie dla KDE4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC, GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
pl: Ulepszenia systemu usuwania odmiany, uaktualnienia słownika dla EDICT i KANJIDIC,poprawa GUI, przeglądarka Kanji, poprawki, doskonalenie i uproszczenie kodu

en: Filter Type
pl: Typ filtra

en: No filter
pl: Brak filtra

en: Filter out rare
pl: Odfiltruj rzadkie

en: Common/Uncommon
pl: Popularne/mało popularne

en: Match Type
pl: Typ dopasowania

en: Exact Match
pl: Dokładne dopasowanie

en: Match Beginning
pl: Znajdź na początku

en: Match Ending
pl: Znajdź na końcu

en: Match Anywhere
pl: Znajdź gdziekolwiek

en: Word Type
pl: Typ słowa

en: Any
pl: Każdy

en: Verb
pl: Czasownik

en: Noun
pl: Rzeczownik

en: Adjective
pl: Przymiotnik

en: Adverb
pl: Przysłówek

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Focus input field
pl: Pole wejściowe

en: Search Bar
pl: Pasek wyszukiwania

en: Settings
pl: Ustawienia

en: %1 kanji found | %1 kanji found
pl[0]: znaleziono %1 kanji
pl[1]: znaleziono %1 kanji
pl[2]: znaleziono %1 kanji

en: About %1
pl: O %1

en: Copy %1 to clipboard
pl: Skopiuj %1 do schowka

en: Could not load the necessary kanji information.
pl: Nie można wczytać niezbędnych informacji kanji.

en: Kanji &List
pl: &Lista Kanji

en: Kanji &Information
pl: &Informacje Kanji

en: All Jouyou Kanji grades
pl: Wszystkie stopnie Jouyou Kanji

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
pl: Stopień %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
pl: Stopień %1

en: Not in Jouyou list
pl: Brak na liście Jouyou

en: No stroke limit
pl: Brak ograniczenia kreski

en: %1 stroke | %1 strokes
pl[0]: %1 kreska
pl[1]: %1 kreski
pl[2]: %1 kresek

en: Grade:
pl: Stopień:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
pl: Kreski:

en: In names:
pl: W nazwach:

en: As radical:
pl: Jako podstawa:

en: Meaning:
pl: Znaczenie:

en: Meanings:
pl: Znaczenia:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
pl: Przeglądarka Kiten Kanji, narzędzie leksykonu japońskiego dla KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
pl: Lista Kanji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
pl: Czcionka dla głównego wejścia kanji/kana w widoku list

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
pl: Użyj tego, żeby dostosować czcionkę przycisku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
pl: Czcionka Kanji:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
pl: Informacje Kanji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
pl: Rozmiar Kanji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
pl: Czcionka Kana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
pl: Etykieta czcionki:

en: verb
pl: czasownik

en: adjective
pl: przymiotnik

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
pl: Informacje o odróżnianiu czasowników nie znalezione, więc odróżnianie nie działa.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
pl: Informacje o odróżnianiu czasowników nie mogły zostać załadowane, więc odróżnianie nie działa.

en: &Available Fields:
pl: &Dostępne pola:

en: From Dictionary:
pl: Ze słownika:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
pl: Wpisano %1 w formularzu %2

en: Common
pl: Popularne

en: Uncommon
pl: Mało popularne

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
pl: Plik informacyjny Romaji nie jest zainstalowany, więc konwersja Romaji nie może być używana.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
pl: Informacje Romaji nie mogą być załadowane, więc konwersja Romaji nie może być używana.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
pl: Angielski

en: No Radicals Selected
pl: Żadna podstawa nie została zaznaczona

en: Selected Radicals:
pl: Wybrane podstawy:

en: A KDE Application
pl: Aplikacja KDE

en: Electronic Dictionary Research and Development Group
pl: Grupa rozwoju i badań nad słownikiem elektronicznym

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
pl: Program ten używa plików słownika KANJIDIC oraz RADKFILE. Pliki te są własnością  grupy rozwoju i badań nad słownikiem elektronicznym i są używane w zgodzie z licencją tej grupy.

en: Initial Search String from Kiten
pl: Początek wiersza wyszukiwania Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
pl: Wybór podstaw

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
pl: Wyniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
pl: Do &schowka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
pl: Wyświetl podstawy w kolejności malejącej częstotliwości

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
pl: Zamknąć program podczas wyszukiwania?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
pl: Zamknij radselect kiedy wykonujesz wyszukiwanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
pl: Czcionka wyników wyszukiwania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
pl: Użyj tego, aby dostosować czcionkę listy wyników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
pl: Czcionka przycisku:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
pl: Informacja na temat podstawowych części znaków kanji nie jest zainstalowana (plik kiten/radkfile), ten plik jest wymagany do działania programu.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
pl: Słownik Kanji nie jest wgrany (plik kiten/kanjidic), dane na temat liczby kresek nie będą dostępne.

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
pl: Maks

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
pl: (WSZYSTKIE)
