kiten - en to sk translation catalogue (148 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
sk: Výber slovníka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
sk: Použiť predi&nštalovaný slovník

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
sk: Meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
sk: Súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
sk: Písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
sk: Hlavné písmo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
sk: Učiť sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.
sk: Režim učenia je v tejto verzii kiten zakázaný. Existuje niekoľko dostupných vynikajúcich open source programov flashcard, ako je <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
sk: Hľadám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
sk: Hľadať "jiten" pri spustení

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
sk: triedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
sk: Zoradiť výsledky hľadania podľa slovníka

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
sk: D&ostupné slovníky:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
sk: &Zobraziť najskôr:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
sk: &Polia na triedenie podľa:

en: Dictionaries
sk: Slovníky

en: Font
sk: Písmo

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
sk: Obrazovka

en: Results Sorting
sk: Výsledky triedenia

en: Check for dictionary &updates
sk: Skontrolovať akt&ualizácie slovníka

en: Update canceled.
    Could not read file.
sk: Aktualizácia zrušená.
    Nepodarilo sa čítať súbor.

en: Update canceled.
    Could not open file.
sk: Aktualizácia zrušená.
    Nepodarilo sa otvoriť súbor.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
sk: Aktualizácia zrušená.
    Súbor informácií o aktualizácii má neplatný dátum.

en: You already have the latest updates.
sk: Už máte najnovšie aktualizácie.

en: Successfully updated your dictionaries.
sk: Vaše slovníky aktualizované úspešne.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
sk: Úspešne aktualizované:
    %1
    
    Aktualizácia zlyhala:
    %2

en: Failed to update:
    %1
sk: Zlyhala aktualizácia:
    %1

en: Radical Selector
sk: Radikálny výber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
sk: Prehliadač Kandži

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
sk: &Hľadať

en: &Automatically Search Clipboard Selections
sk: &Automaticky hľadať obsah schránky

en: Search &in Results
sk: Hľadať &vo výsledkoch

en: Focus result view
sk: Zamerať pohľad výsledkov

en: Export List
sk: Exportovať zoznam

en: Initializing Dictionaries
sk: Inicializácia slovníkov

en: Welcome to Kiten
sk: Víta vás Kiten

en: Searching...
sk: Hľadám....

en: Found 1 result | Found %1 results
sk[0]: Nájdený 1 výsledok
sk[1]: %1 výsledok
sk[2]: %1 výsledok

en: No results found
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
sk: Zoznam typov slovníkov, použité vnútorne, nedotýkať sa

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
sk: Slovníkové súbory edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
sk: Použiť predinštalovaný edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
sk: Súbor polí, ktorý sa zobrazí pre tento typ slovníka

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
sk: Slovníkové súbory kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
sk: Použiť predinštalovaný kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
sk: Hľadáme "Jiten" na štarte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
sk: Povoliť triedenie podľa slovníka

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
sk: V akom poradí triedime slovníky?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
sk: V akom poradí triedime polia?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
sk: 0=Žiadny filter, 1=Obmedziť vyhľadané výsledky len na "bežné" položky, 2=Rozlíšiť bežné a zriedkavé položky

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
sk: Posledný používateľom hľadaný typ, 0=Presne, 1=Zhodný začiatok, 2=Zhodný koniec, 3=Zhoda kdekoľvek

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
sk: Posledný používateľom hľadaný typ, 0=nejaký, 1=sloveso, 2=podstatné meno, 3=prídavné meno, 4=príslovka, 5=predpona, 6=prípona, 7=výraz

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
sk: Hľadať automaticky položky zo schránky?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
sk: Dodatočný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
sk: Panel nástrojov pre hľadanie

en: Japanese Reference Tool
sk: Referenčná príručka pre Japonštinu

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
sk: Napísal xjdic, zktorého si Kiten požičal kód a generátor indexov xjdic.
    Je to aj hlavný autor edict a kanjidic, ktoré sú základom Kiten.

en: Code simplification, UI suggestions.
sk: Zjednodušenie kódu, vylepšenia rozhrania.

en: svg icon
sk: Ikona SVG

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
sk: Prerobenie na KConfigXT, oprava chýb

en: KDE4 rewrite
sk: Port KDE4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC, GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
sk: Zlepšenia deflexného systému, aktualizácie slovníkov pre EDICT a KANJIDIC, zlepšenia grafického rozhrania, prehliadač Kanji, opravy chýb, prečistenie a zjednodušenie kódu

en: Filter Type
sk: Typ filtra

en: No filter
sk: Bez filtra

en: Filter out rare
sk: Odfiltrovať zriedkavé

en: Common/Uncommon
sk: Bežné/Zriedkavé

en: Match Type
sk: Zhodovať sa v type

en: Exact Match
sk: Presná zhoda

en: Match Beginning
sk: Zhodovať sa na začiatku

en: Match Ending
sk: Zhodovať sa na konci

en: Match Anywhere
sk: Zhodovať sa kdekoľvek

en: Word Type
sk: Typ slova

en: Any
sk: Hocičo

en: Verb
sk: Sloveso

en: Noun
sk: Podstatné meno

en: Adjective
sk: Prídavné meno

en: Adverb
sk: Príslovka

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Expression
sk: Výraz

en: Focus input field
sk: Zamerať vstupné pole

en: Search Bar
sk: Pruh hľadania

en: Settings
sk: Nastavenia

en: %1 kanji found | %1 kanji found
sk[0]: %1 nájdené kanji
sk[1]: %1 nájdené kanji
sk[2]: %1 nájdené kanji

en: About %1
sk: Informácie o %1

en: Copy %1 to clipboard
sk: Kopírovať %1 do schránky

en: Could not load the necessary kanji information.
sk: Nemožno načítať potrebné informácie kanji.

en: Kanji &List
sk: &Zoznam Kanji

en: Kanji &Information
sk: Informácie o Kandži

en: All Jouyou Kanji grades
sk: Všetky stupne Jouyou Kanji

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
sk: Stupeň %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
sk: Stupeň %1

en: Not in Jouyou list
sk: Nie je zozname Jouyou

en: No stroke limit
sk: Žiadne nárazové obmedzenie

en: %1 stroke | %1 strokes
sk[0]: %1 ťah
sk[1]: %1 ťahy
sk[2]: %1 ťahov

en: Grade:
sk: Úroveň:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
sk: Ťahov:

en: In names:
sk: V menách:

en: As radical:
sk: Ako základ:

en: Meaning:
sk: Význam:

en: Meanings:
sk: Významy:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
sk: Kanji prehliadač Kiten, referenčný nástroj japončiny v KDE

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
sk: Nastavenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
sk: Zoznam Kanji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
sk: Písmo pre hlavný vstup kanji/kana v pohľade zoznamu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
sk: Použiť toto pre úpravu písma tlačidiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
sk: Písmo Kandži:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
sk: Informácie o Kandži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
sk: Veľkosť Kandži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
sk: Písmo Kana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
sk: Písmo popisu:

en: verb
sk: sloveso

en: adjective
sk: prídavné meno

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
sk: Informácia o zrušení časovaní slovies nenájdená, takže ho nie je možné použiť.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
sk: Informácia o zrušení časovaní slovies nie je možné načítať, takže ho nie je možné použiť.

en: &Available Fields:
sk: Dostupné polia:

en: From Dictionary:
sk: Zo slovníka

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
sk: Zadané %1 vo forme %2

en: Common
sk: Bežné

en: Uncommon
sk: Nebežné

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
sk: Súbor informácií pre Romaji nenainštalovaný, Romaji konverziu nie je možné používať.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
sk: Súbor informácií pre Romaji na nepodarilo načítať, Romaji konverziu nie je možné používať.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
sk: Anglicky

en: No Radicals Selected
sk: Nevybrané žiadne korene

en: Selected Radicals:
sk: Vybrané korene:

en: A KDE Application
sk: KDE aplikácia

en: Electronic Dictionary Research and Development Group
sk: Skupina výskumu a vývoja elektronického slovníka

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
sk: Tento program používa súbory slovníkov KANJIDIC a RADKFILE. Tieto súborysú majetkom Výskumu a vývoja Elektronického slovníkaskupiny a používajú sa v súlade s licenciou skupiny.

en: Initial Search String from Kiten
sk: Počiatočný vyhľadávací reťazec z Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
sk: Koreňový výber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
sk: Výsledky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
sk: &Do schránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
sk: Vyčistiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
sk: Zobrazte radikály v zostupnom poradí frekvencií

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
sk: Ukončíme tento program pri vyhľadávaní?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
sk: Zavrieť radselect, keď stlačíte hľadať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
sk: Písmo výsledkov hľadania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
sk: Použite toto pre úpravu písma tlačidiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
sk: &Písmo pre tlačidlá:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
sk: Koreňové informácie Kanji sa nezdajú byť inštalované (súbor kiten/radkfile), vyžaduje sa tento súbor, aby táto aplikácia fungovala.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
sk: Koreňové informácie Kanji sa nezdajú byť inštalované (súbor kiten/kanjidic), vyžaduje sa tento súbor, aby táto aplikácia fungovala.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
sk: (VŠETKO)
