kiten - en to sl translation catalogue (150 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
sl: Izbirnik slovarjev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, __useGlobal)
en: Use prei&nstalled dict
sl: Uporabi prednameščen slovar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
sl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigFont)
en: Fonts
sl: Pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
sl: Glavna pisava

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
sl: Učenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Learn mode is disabled in this version of kiten. There are several excellent open source flashcard programs available, such as <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a>, and the <a href="https://apps.ankiweb.net">Anki project</a>.
sl: Način učenja je v tej različici onemogočen. Na voljo so številni odprtokodni programi za učenje s kartami, kot npr. <a href="https://apps.kde.org/parley">Parley</a> in  <a href="https://apps.ankiweb.net">projekt Anki</a>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
sl: Iskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_initialSearch)
en: Search for "jiten" on startup
sl: Išči za "jiten" ob zagonu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
sl: razvrščanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dictionary_enable)
en: Sort Se&arch Results By Dictionary
sl: R&azvrsti rezultate iskanja po slovarjih

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Dicti&onaries Available:
sl: Razpoložljivi sl&ovarji:

note: i18n: ectx: property (selectedLabel), widget (KActionSelector, dictionary_order)
en: Displa&y First:
sl: Najprej prikaži:

note: i18n: ectx: property (availableLabel), widget (KActionSelector, field_order)
en: Fields to Sort &By:
sl: Razvrsti po poljih:

en: Dictionaries
sl: Slovarji

en: Font
sl: Pisava

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
sl: Prikaz

en: Results Sorting
sl: Razvrščanje rezultatov

en: Check for dictionary &updates
sl: Preveri za posodobitvami slovarjev

en: Update canceled.
    Could not read file.
sl: Posodobitev preklicana.
    Datoteke ni bilo mogoče prebrati.

en: Update canceled.
    Could not open file.
sl: Posodobitev preklicana.
    Datoteke ni bilo mogoče odpreti.

en: Update canceled.
    The update information file has an invalid date.
sl: Posodobitev preklicana.
    Datoteka s podatki o posodobitvah ima neveljaven datum.

en: You already have the latest updates.
sl: Vse posodobitve so že nameščene.

en: Successfully updated your dictionaries.
sl: Slovarji so bili uspešno posodobljeni.

en: Successfully updated:
    %1
    
    Failed to update:
    %2
sl: Uspešno posodobljeno:
    %1
    
    Posodabljanje ni uspelo:
    %2

en: Failed to update:
    %1
sl: Posodabljanje ni uspelo:
    %1

en: Radical Selector
sl: Izbirnik korena

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KanjiBrowserView)
en: Kanji Browser
sl: Brskalnik po Kandži

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
sl: Poišči

en: &Automatically Search Clipboard Selections
sl: S&amodejno išči po izbirah odložišča

en: Search &in Results
sl: Išči v rezultatih

en: Focus result view
sl: Pogled rezultatov v žarišče

en: Export List
sl: Izvozi seznam

en: Initializing Dictionaries
sl: Začenjanje slovarjev

en: Welcome to Kiten
sl: Dobrodošli v Kiten

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Found 1 result | Found %1 results
sl[0]: Najden %1 rezultat
sl[1]: Najdena %1 rezultata
sl[2]: Najdeni %1 rezultati
sl[3]: Najdenih %1 rezultatov

en: No results found
sl: Ni najdenih rezultatov

note: i18n: ectx: label, entry (dictionary_list), group (dict_config_types)
en: List of dictionary Types, used internally, do not touch
sl: Seznam vrst slovarjev, notranje uporabljen, ne spreminjajte

note: i18n: ectx: label, entry (edict__NAMES), group (dicts_edict)
en: Edict dictionary files
sl: Datoteke slovarjev Edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__useGlobal), group (dicts_edict)
en: Use preinstalled edict
sl: Uporabi prednameščen edict

note: i18n: ectx: label, entry (edict__displayFields), group (dicts_edict) i18n: ectx: label, entry (kanjidic__displayFields), group (dicts_kanjidic)
en: Set of fields to display for this dictionary type
sl: Seznam polj prikazan za to vrsto slovarja

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__NAMES), group (dicts_kanjidic)
en: Kanjidic dictionary files
sl: Datoteke slovarjev Kanjdic

note: i18n: ectx: label, entry (kanjidic__useGlobal), group (dicts_kanjidic)
en: Use preinstalled kanjidic
sl: Uporabi prednameščen kanjidic

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Do we search for "jiten" on startup
sl: Ali naj se ob zagonu išče za »jiten«

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
sl: Ločevanje velikosti črk ob iskanju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: Enable Sorting By Dictionary
sl: Omogoči razvrščanje po slovarju

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the dictionaries in?
sl: V kakšnem vrstnem redu razvrščamo slovarje?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Sorting)
en: What order do we sort the fields in?
sl: V kakšnem vrstnem redu razvrščamo polja?

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: 0=No filter, 1=Limit search results to "common" entries only, 2=Separate common and uncommon entries
sl: 0=brez filtra, 1=omeji rezultate le na "običajne" vnose, 2=loči "običajne" in "neobičajne" vnose

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Exact, 1=Match Start, 2=Match End, 3=Match Anywhere
sl: Zadnja vrsta uporabnikovega iskanja, 0=natančno, 1=ujemanje začetka, 2=ujemanje konca, 3=ujemanje kjerkoli

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: The user's last type of search, 0=Any, 1=Verb, 2=Noun, 3=Adjective, 4=Adverb, 5=Prefix, 6=Suffix, 7=Expression
sl: Zadnja vrsta uporabnikovega iskanja, 0=karkoli, 1=glagol, 2=samostalnik, 3=pridevnik, 4=prislov, 5=predpona, 6=pripona, 7=izraz

note: i18n: ectx: label, entry, group (app)
en: Automatically search for clipboard entries?
sl: Samodejno iskanje po vnosih odložišča?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolbar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolbar)
en: Extra Toolbar
sl: Dodatna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (searchToolbar)
en: Search Toolbar
sl: Orodna vrstica iskanja

en: Japanese Reference Tool
sl: Referenčno orodje za japonščino

en: Original author
sl: Prvotni avtor

en: Wrote xjdic, of which Kiten borrows code, and the xjdic index file generator.
    Also is main author of edict and kanjidic, which Kiten essentially require.
sl: Napisal je xjdic, od katerega si je Kiten sposodil kodo, in ustvarjalnik kazala za xjdic.
    Je tudi glavni avtor edict in kanjidic, ki sta potrebna za delovanje Kiten.

en: Code simplification, UI suggestions.
sl: Poenostavitev kode, predlogi za vmesnik.

en: svg icon
sl: Ikona v obliki SVG

en: Porting to KConfig XT, bug fixing
sl: Predelava na KConfig XT, odpravljanje napak

en: KDE4 rewrite
sl: Znova napisana koda za KDE 4

en: Deinflection system improvements, Dictionary updates for EDICT and KANJIDIC, GUI Improvements, Kanji Browser, Bug fixes, Code polishing and simplification
sl: Izboljšava sistema za demodulacijo, posodobitve slovarjev EDICT in KANJIDIC, izboljšave uporabniškega vmesnika, brskalnik po Kandži, popravki hroščev, izboljšave in poenostavitev kode

en: Filter Type
sl: Vrsta filtra

en: No filter
sl: Brez filtra

en: Filter out rare
sl: Filtriraj redke

en: Common/Uncommon
sl: Običajne/neobičajne

en: Match Type
sl: Vrsta ujemanja

en: Exact Match
sl: Točno ujemanje

en: Match Beginning
sl: Ujemanje začetka

en: Match Ending
sl: Ujemanje konca

en: Match Anywhere
sl: Ujemanje kjerkoli

en: Word Type
sl: Besedna vrsta

en: Any
sl: Katerakoli

en: Verb
sl: Glagol

en: Noun
sl: Samostalnik

en: Adjective
sl: Pridevnik

en: Adverb
sl: Prislov

en: Prefix
sl: Predpona

en: Suffix
sl: Pripona

en: Expression
sl: Izraz

en: Focus input field
sl: Vnosno polje v žarišče

en: Search Bar
sl: Iskalna vrstica

en: Settings
sl: Nastavitve

en: %1 kanji found | %1 kanji found
sl[0]: Najden %1 Kandži
sl[1]: Najdena %1 Kandži
sl[2]: Najdeni %1 Kandži
sl[3]: Najdenih %1 Kandži

en: About %1
sl: O programu %1

en: Copy %1 to clipboard
sl: Kopiraj %1 na odložišče

en: Could not load the necessary kanji information.
sl: Ni bilo mogoče naložiti zahtevanih podatkov o Kandži.

en: Kanji &List
sl: Seznam Kandži

en: Kanji &Information
sl: Podatk&i o Kandži

en: All Jouyou Kanji grades
sl: Vse ravni Jouyou-Kandži

en: Grade %1 (Jinmeiyou)
sl: Stopnja %1 (Jinmeiyou)

en: Grade %1
sl: Stopnja %1

en: Not in Jouyou list
sl: Ni na seznamu Jouyou

en: No stroke limit
sl: Brez omejitve potez

en: %1 stroke | %1 strokes
sl[0]: %1 poteza
sl[1]: %1 potezi
sl[2]: %1 poteze
sl[3]: %1 potez

en: Grade:
sl: Stopnja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, strokes_label_2)
en: Strokes:
sl: Poteze:

en: In names:
sl: V imenih:

en: As radical:
sl: Kot koren:

en: Meaning:
sl: Pomen:

en: Meanings:
sl: Pomeni:

en: Kiten's Kanji Browser, a KDE Japanese Reference Tool
sl: Kiten-ov brskalnik po Kandži, referenčno orodje za japonščino

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, preferences) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radselectprefdialog)
en: Preferences
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Kanji List
sl: Seznam Kandži

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: prop
en: The font for the main kanji/kana entry in list view
sl: Pisava za vnos Kandži/Kana v seznamskem pogledu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, fontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_font)
en: Use this to adjust the button font
sl: Uporabite to, da prilagodite pisavo gumbov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiListFontLabel)
en: Kanji font:
sl: Pisava za Kandži:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Kanji Information
sl: Podatki o Kandži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanjiSizeLabel)
en: Kanji size:
sl: Velikost Kandži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _kanaFontLabel)
en: Kana font:
sl: Pisava Kana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _labelFontLabel)
en: Label font:
sl: Pisava oznake:

en: verb
sl: glagol

en: adjective
sl: pridevnik

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
sl: Podatkov za demodulacijo ni mogoče najti, zato te zmožnosti ni mogoče uporabiti na glagolih.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
sl: Podatkov za demodulacijo ni bilo mogoče naložiti, zato te zmožnosti ni mogoče uporabiti na glagolih.

en: &Available Fields:
sl: R&azpoložljiva polja:

en: From Dictionary:
sl: Iz slovarja:

[ctx: %1 is a word type (verb or adjective). %2 is a verb or adjective tense. Example: 'Entered verb in past tense'.]
en: Entered %1 in %2 form
sl: Vneseno %1 v obliki %2

en: Common
sl: Običajno

en: Uncommon
sl: Neobičajno

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
sl: Datoteka s podatki za Romaji ni nameščena, zato pretvorbe za Romaji ni mogoče uporabiti.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
sl: Datoteke s podatki za Romaji ni mogoče naložiti, zato pretvorbe za Romaji ni mogoče uporabiti.

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
sl: Angleščina

en: No Radicals Selected
sl: Ni izbranih korenov

en: Selected Radicals:
sl: Izbrani koreni:

en: A KDE Application
sl: Program za KDE

en: (C) 2005 Joseph Kerian
sl: © 2005 Joseph Kerian

en: This program uses the KANJIDIC and RADKFILE dictionary files. These files are the property of the Electronic Dictionary Research and Development Group, and are used in conformance with the Group's licence.
sl: Ta program uporablja slovarske datoteke KANJIDIC in RADKFILE. Te datoteke so last skupine Electronic Dictionary Research and Development Group in se uporabljajo v skladu z licenco skupine.

en: Initial Search String from Kiten
sl: Začetni iskani niz iz Kiten

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, radical_selector)
en: RadicalSelector
sl: IzbirnikKorena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Results
sl: Rezultati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copy_button)
en: &To Clipboard
sl: Na odložišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_button)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_sortByFrequency) i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Display radicals in descending frequency order
sl: Prikaži korene v padajočem zaporedju pogostosti

note: i18n: ectx: label, entry, group (Options)
en: Do we close this program when searching?
sl: Ali naj se ta program med iskanjem zapre?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeOnSearch)
en: Close radselect when you press search
sl: Po začetku iskanja zapri radselect

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resultListFontSize_label)
en: Search Results Font:
sl: Pisava iskanja po rezultatih:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, resultListFontSize_label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KFontRequester, kcfg_resultListFont)
en: Use this to adjust the result list font
sl: S tem prilagodite pisavo seznama rezultatov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fontSize_label)
en: Button Font:
sl: Pisava za gumbe:

en: Kanji radical information does not seem to be installed (file kiten/radkfile), this file is required for this app to function.
sl: Izgleda, da podatki o korenih Kandži niso nameščeni (datoteka kiten/radkfile). Ti podatki so zahtevani za delovanje programa.

en: Kanji dictionary does not seem to be installed (file kiten/kanjidic), stroke count information will be unavailable.
sl: Videti je, da slovar Kanji ni nameščen (datoteka kiten/kanjidic), informacije o štetju točk ne bodo na voljo.

[ctx: Minimum number of strokes for a kanji]
en: Min
sl: Najm.

[ctx: Maximum number of strokes for a kanji]
en: Max
sl: Najv.

[ctx: @item:inlist all matches should be found]
en: (ALL)
sl: (VSE)
