kdeedu - en to sq translation catalogue (25 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configDictSelect)
en: Dictionary Selector
sq: Përzgjedhësi i Fjalorëve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
sq: Emri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: File
sq: Skedari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
sq: &Shto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Delete
sq: Fshije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Listview_mainentry_label)
en: Main Font
sq: Gërma Kryesore

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
sq: Mëso

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
sq: Kërkimi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, configSorting)
en: sorting
sq: rreshtimi

en: Dictionaries
sq: Fjalorët

en: Font
sq: Gërma

[ctx: @title:group the settings for the dictionary display]
en: Display
sq: Ekrani

en: Results Sorting
sq: Shfaqja e Rezultateve

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
sq: K&ërko

en: Export List
sq: Eksporto Listën

en: Welcome to Kiten
sq: Mirëseerdhët në Kiten

en: Searching...
sq: Duke Kërkuar...

en: No results found
sq: Nuk u gjetën rezultate

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

en: Original author
sq: Autori origjinal

en: svg icon
sq: ikona svg

en: KDE4 rewrite
sq: KDE4 rishkruaj

en: Settings
sq: Parametrat

[ctx: @option:radio selects english translation]
en: English
sq: Anglisht

en: A KDE Application
sq: Një Program KDE
