kiten - en to tg translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, fileList)
en: Name
tg: Ном

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigLearn)
en: Learn
tg: Омӯхтан

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigSearching)
en: Searching
tg: Ҷустуҷӯ

en: Dictionaries
tg: Луғатҳо

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
tg: &Ҷустуҷӯ

en: &Automatically Search Clipboard Selections
tg: &Интихобҳои ҷустуҷӯи автоматикӣ аз хотираи нусха

en: Search &in Results
tg: &Ҷустуҷӯ дар Натиҷаҳо

en: Welcome to Kiten
tg: Марҳамат ба Kiten

en: Searching...
tg: Ҷустуҷӯ...

note: i18n: ectx: label, entry, group (Searching Options)
en: Case sensitive searches
tg: Ҳолати ҷустуҷӯи ҳискунанда

en: Japanese Reference Tool
tg: Асбоби Муносибати Японӣ

en: Original author
tg: Муаллифи аввалӣ

en: Code simplification, UI suggestions.
tg: Рамзгузории оддӣ, Гумонҳои UI.

en: svg icon
tg: Нишонаи svg

en: In names:
tg: Дар номҳо:

en: As radical:
tg: Ба таври қатъӣ:

en: Verb deinflection information not found, so verb deinflection cannot be used.
tg: Ахборот дар бораи феълҳои тасрифнашаванда ёфт нашуд.Ин қадар ни феъл истифода карда намешавад.

en: Verb deinflection information could not be loaded, so verb deinflection cannot be used.
tg: Ахборот дар бораи феълҳои тасрифнашаванда пурборкарда натавонист.Ин қадар ни феъл истифода карда намешавад.

en: Common
tg: Умумӣ

en: Romaji information file not installed, so Romaji conversion cannot be used.
tg: Файли ахбороти Romaji барқарор карда нашуд, Ин қадар робитаи Romaji истифода карда намешавад.

en: Romaji information could not be loaded, so Romaji conversion cannot be used.
tg: Файли ахбороти Romaji барқарор карда нашуд, Ин қадар робитаи Romaji истифода карда намешавад.
