desktop files - en to cs translation catalogue (25 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
cs: Zrušeno: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
cs: Let %1 z %2 do %3

en: Boarding for flight %1
cs: Nástup na let %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
cs: Nástup na let %1 na bráně %2

en: Boarding time: %1
cs: Čas nástupu: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
cs: Brána pro odlet: %1

en: Seat: %1
cs: Sedadlo: %1

en: Train %1 from %2 to %3
cs: Vlak %1 z %2 do %3

en: Departure platform: %1
cs: Nástupiště pro odjezd: %1

en: Arrival platform: %1
cs: Nástupiště pro příjezd: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
cs: Autobus %1 z %2 do %3

en: Ferry from %1 to %2
cs: Přívoz z %1 do %2

en: Ticket number: %1
cs: Číslo jízdenky: %1

en: Hotel reservation: %1
cs: Rezervace hotelu: %1

en: Check-in: %1
cs: Check-In: %1

en: Phone: %1
cs: Telefon: %1

en: Email: %1
cs: E-mail: %1

en: Website: %1
cs: Webová stránka: %1

en: Entrance for %1
cs: Vchod pro %1:

en: Restaurant reservation: %1
cs: Rezervace restaurace: %1

en: Number of people: %1
cs: Počet lidí: %1

en: Under name: %1
cs: Na jméno: %1

en: Rental car reservation: %1
cs: Rezervace auta: %1

en: Pickup location: %1
    %2
cs: Místo nastoupení: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
cs: Místo vystoupení: %1
    %2
