kitinerary6 - en to de translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
de: Storniert: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
de: Flug %1 von %2 nach %3

en: Boarding for flight %1
de: Boarding für Flug %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
de: Boarding für Flug %1 %2 an Gate %2

en: Boarding time: %1
de: Boarding-Zeit: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
de: Abflug-Gate: %1

en: Boarding group: %1
de: Boarding-Gruppe: %1

en: Seat: %1
de: Sitz: %1

en: Booking reference: %1
de: Buchungsreferenz: %1

en: Train %1 from %2 to %3
de: Zug %1 von %2 nach %3

en: Departure platform: %1
de: Abfahrtgleis: %1

en: Coach: %1
de: Wagen: %1

en: Arrival platform: %1
de: Ankunftgleis: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
de: Bus %1 von %2 nach %3

en: Ferry from %1 to %2
de: Fähre von %1 nach %2

en: Ticket number: %1
de: Fahrkartennummer: %1

en: Hotel reservation: %1
de: Hotelreservierung: %1

en: Check-in: %1
de: Check-In: %1

en: Check-out: %1
de: Check-Out: %1

en: Phone: %1
de: Telefon: %1

en: Email: %1
de: E-Mail: %1

en: Website: %1
de: Webseite: %1

en: Entrance for %1
de: Eingang für %1

en: Restaurant reservation: %1
de: Restaurant-Reservierung: %1

en: Number of people: %1
de: Anzahl der Personen: %1

en: Under name: %1
de: Unter dem Namen: %1

en: Rental car reservation: %1
de: Mietwagen-Reservierung: %1

en: Pickup location: %1
    %2
de: Abholort: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
de: Absetzort: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
de: Reservierungsreferenz: %1
    Unter dem Namen: %2
    Abholort: %3
