desktop files - en to fi translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
fi: Peruttu: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
fi: Lento %1 %2–%3

en: Boarding for flight %1
fi: Koneeseen nousu lennolle %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
fi: Koneeseen nousu lennolle %1 portilla %2

en: Boarding time: %1
fi: Koneeseennousuaika: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
fi: Lähtöportti: %1

en: Boarding group: %1
fi: Koneeseennousuryhmä: %1

en: Seat: %1
fi: Paikka: %1

en: Booking reference: %1
fi: Varausviite: %1

en: Train %1 from %2 to %3
fi: Juna %1 %2–%3

en: Departure platform: %1
fi: Lähtölaituri: %1

en: Coach: %1
fi: Vaunu: %1

en: Arrival platform: %1
fi: Tulolaituri: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
fi: Bussi %1 %2–%3

en: Ferry from %1 to %2
fi: Lautta %1–%2

en: Ticket number: %1
fi: Lipun numero: %1

en: Hotel reservation: %1
fi: Hotellivaraus: %1

en: Check-in: %1
fi: Sisäänkirjautuminen: %1

en: Check-out: %1
fi: Uloskirjautuminen: %1

en: Phone: %1
fi: Puhelin: %1

en: Email: %1
fi: Sähköposti: %1

en: Website: %1
fi: Sivusto: %1

en: Entrance for %1
fi: Sisäänkäynti: %1

en: Restaurant reservation: %1
fi: Ravintolavaraus: %1

en: Number of people: %1
fi: Henkilömäärä: %1

en: Under name: %1
fi: Nimellä: %1

en: Rental car reservation: %1
fi: Autonvuokrausvaraus: %1

en: Pickup location: %1
    %2
fi: Noutopaikka: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
fi: Jättöpaikka: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
fi: Varausviite: %1
    Nimellä: %2
    Noutopaikka: %3
