kitinerary - en to ia translation catalogue (28 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
ia: Cancellate: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
ia: Volo %1 ex %2 a %3

en: Boarding for flight %1
ia: Imbarcante per volo %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
ia: Imbarcante per volo %1 a porta %2

en: Boarding time: %1
ia: Tempore de imbarcar: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
ia: Porta (Gate) de partita: %1

en: Boarding group: %1
ia: Imbarcante gruppo: %1

en: Seat: %1
ia: Sede: %1

en: Booking reference: %1
ia: Referentia de reservation: %1

en: Train %1 from %2 to %3
ia: Traino %1 ex %2 a %3

en: Departure platform: %1
ia: Platteforma de partita: %1

en: Coach: %1
ia: Autocar: %1

en: Arrival platform: %1
ia: Platteforma de arrivata: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
ia: Autobus %1 ex %2 a %3

en: Ferry from %1 to %2
ia: Ferry ex %1 a %2

en: Ticket number: %1
ia: Numero de Billet: %1

en: Hotel reservation: %1
ia: Reservation de Hotel: %1

en: Phone: %1
ia: Telephono: %1

en: Email: %1
ia: E-posta: %1

en: Website: %1
ia: Sito Web: %1

en: Entrance for %1
ia: Ingresso per %1

en: Restaurant reservation: %1
ia: Reservation de restaurante: %1

en: Number of people: %1
ia: Numero de personas: %1

en: Under name: %1
ia: Sub nomine : %1

en: Rental car reservation: %1
ia: Reservation de Location de Auto: %1

en: Pickup location: %1
    %2
ia: Location de prender (pickup) :%1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
ia: Location de lassar (Dropoff): %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
ia: Referentia de Reservation: %1
    Sub nomine: %2
    Location de Pickup: %3
