desktop files - en to it translation catalogue (27 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
it: Annullato: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
it: Volo %1 da %2 a %3

en: Boarding for flight %1
it: Imbarco per il volo %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
it: Imbarco per il volo %1 al gate %2

en: Boarding time: %1
it: Ora d'imbarco: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
it: Gate di partenza: %1

en: Boarding group: %1
it: Gruppo d'imbarco: %1

en: Seat: %1
it: Posto: %1

en: Booking reference: %1
it: Riferimento acquisto: %1

en: Train %1 from %2 to %3
it: Treno %1 da %2 a %3

en: Departure platform: %1
it: Banchina di partenza: %1

en: Coach: %1
it: Carrozza: %1

en: Arrival platform: %1
it: Banchina di arrivo: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
it: Autobus %1 da %2 a %3

en: Ferry from %1 to %2
it: Traghetto da %1 a %2

en: Ticket number: %1
it: Numero del biglietto: %1

en: Hotel reservation: %1
it: Prenotazione hotel: %1

en: Phone: %1
it: Telefono: %1

en: Website: %1
it: Sito web: %1

en: Entrance for %1
it: Ingresso per %1

en: Restaurant reservation: %1
it: Prenotazione ristorante: %1

en: Number of people: %1
it: Numero di persone: %1

en: Under name: %1
it: Con nome: %1

en: Rental car reservation: %1
it: Prenotazione auto a noleggio: %1

en: Pickup location: %1
    %2
it: Luogo di ritiro: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
it: Luogo di riconsegna: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
it: Riferimento della prenotazione: %1
    Con nome: %2
    Luogo di ritiro: %3
