kitinerary - en to nn translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
nn: Kansellert: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
nn: Flyging %1 frå %2 til %3

en: Boarding for flight %1
nn: Ombord­stiging for flyging %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
nn: Ombord­stiging for flyging %1 ved utgang %2

en: Boarding time: %1
nn: Ombord­stigings­tid: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
nn: Ombord­stiging ved utgang: %1

en: Boarding group: %1
nn: Ombord­stigings­gruppe: %1

en: Seat: %1
nn: Sete: %1

en: Booking reference: %1
nn: Reservasjons­kode: %1

en: Train %1 from %2 to %3
nn: Tog %1 frå %2 til %3

en: Departure platform: %1
nn: Avgang ved plattform: %1

en: Coach: %1
nn: Vogn: %1

en: Arrival platform: %1
nn: Innkomst ved plattform: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
nn: Buss %1 frå %2 til %3

en: Ferry from %1 to %2
nn: Ferje frå %1 til %2

en: Ticket number: %1
nn: Billett­nummer: %1

en: Hotel reservation: %1
nn: Hotell­reservasjon: %1

en: Check-in: %1
nn: Innsjekk etter: %1

en: Check-out: %1
nn: Utsjekk før: %1

en: Phone: %1
nn: Telefon­nummer: %1

en: Email: %1
nn: E-post­adresse: %1

en: Website: %1
nn: Heime­side: %1

en: Entrance for %1
nn: Inn­gang for %1

en: Restaurant reservation: %1
nn: Restaurant­reservasjon: %1

en: Number of people: %1
nn: Talet på gjestar: %1

en: Under name: %1
nn: Under namnet: %1

en: Rental car reservation: %1
nn: Leigebil­reservasjon: %1

en: Pickup location: %1
    %2
nn: Hente­stad: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
nn: Leverings­stad: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
nn: Reservasjons­referanse: %1
    Under namnet: %2
    Hente­stad: %3
