kitinerary - en to pt translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
pt: Cancelada: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
pt: Voo %1 de %2 até %3

en: Boarding for flight %1
pt: Embarque para o voo %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
pt: Embarque para o voo %1 na porta %2

en: Boarding time: %1
pt: Hora de embarque: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
pt: Porta de partida: %1

en: Boarding group: %1
pt: Grupo de embarque: %1

en: Seat: %1
pt: Lugar: %1

en: Booking reference: %1
pt: Referência da marcação: %1

en: Train %1 from %2 to %3
pt: Comboio %1 de %2 até %3

en: Departure platform: %1
pt: Plataforma de partida: %1

en: Coach: %1
pt: Coxia: %1

en: Arrival platform: %1
pt: Plataforma de chegada: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
pt: Autocarro %1 de %2 até %3

en: Ferry from %1 to %2
pt: 'Ferry' de %1 até %2

en: Ticket number: %1
pt: Número do bilhete: %1

en: Hotel reservation: %1
pt: Reserva de hotel: %1

en: Check-in: %1
pt: Entrada: %1

en: Check-out: %1
pt: Saída: %1

en: Phone: %1
pt: Telefone: %1

en: Email: %1
pt: E-mail: %1

en: Website: %1
pt: Página Web: %1

en: Entrance for %1
pt: Entrada para %1

en: Restaurant reservation: %1
pt: Reserva de restaurante: %1

en: Number of people: %1
pt: Número de pessoas: %1

en: Under name: %1
pt: Com o nome: %1

en: Rental car reservation: %1
pt: Reserva de carro alugado: %1

en: Pickup location: %1
    %2
pt: Localização de recolha: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
pt: Localização de depósito: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
pt: Referência da reserva: %1
    Com o nome: %2
    Local de recolha: %3
