kitinerary - en to pt_BR translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
pt_BR: Cancelado: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
pt_BR: Voo %1 de %2 para %3

en: Boarding for flight %1
pt_BR: Embarque para o voo %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
pt_BR: Embarque para o voo %1 no portão %2

en: Boarding time: %1
pt_BR: Horário do embarque: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
pt_BR: Portão de embarque: %1

en: Boarding group: %1
pt_BR: Grupo de embarque: %1

en: Seat: %1
pt_BR: Assento: %1

en: Booking reference: %1
pt_BR: Referência de reserva: %1

en: Train %1 from %2 to %3
pt_BR: Trem %1 de %2 para %3

en: Departure platform: %1
pt_BR: Plataforma de embarque: %1

en: Coach: %1
pt_BR: Vagão: %1

en: Arrival platform: %1
pt_BR: Plataforma de chegada: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
pt_BR: Ônibus %1 de %2 para %3

en: Ferry from %1 to %2
pt_BR: Balsa de %1 para %2

en: Ticket number: %1
pt_BR: Número da passagem: %1

en: Hotel reservation: %1
pt_BR: Reserva no hotel: %1

en: Check-in: %1
pt_BR: Entrada: %1

en: Check-out: %1
pt_BR: Saída: %1

en: Phone: %1
pt_BR: Telefone: %1

en: Email: %1
pt_BR: E-mail: %1

en: Website: %1
pt_BR: Site: %1

en: Entrance for %1
pt_BR: Entrada para %1

en: Restaurant reservation: %1
pt_BR: Reserva de restaurante: %1

en: Number of people: %1
pt_BR: Número de pessoas: %1

en: Under name: %1
pt_BR: No nome de: %1

en: Rental car reservation: %1
pt_BR: Reserva de aluguel de carro: %1

en: Pickup location: %1
    %2
pt_BR: Local de retirada: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
pt_BR: Local de entrega: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
pt_BR: Referência da reserva: %1
    Com o nome: %2
    Local de retirada: %3
