kitinerary - en to sa translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
sa: रद्दम् : %1

en: Flight %1 from %2 to %3
sa: %2 तः %3 पर्यन्तं %1 उड्डयनम्

en: Boarding for flight %1
sa: उड्डयनस्य कृते आरुहः %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
sa: %2 द्वारे %1 विमानस्य कृते आरुहः

en: Boarding time: %1
sa: बोर्डिंग् समयः %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
sa: प्रस्थानद्वारं : %1

en: Boarding group: %1
sa: बोर्डिंग समूहः %1

en: Seat: %1
sa: आसनम् : %1

en: Booking reference: %1
sa: बुकिंग् सन्दर्भः %1

en: Train %1 from %2 to %3
sa: %1 तः %2 तः %3 पर्यन्तं प्रशिक्षयन्तु

en: Departure platform: %1
sa: प्रस्थानमञ्चः %1

en: Coach: %1
sa: प्रशिक्षकः %1

en: Arrival platform: %1
sa: आगमनमञ्चः %1

en: Bus %1 from %2 to %3
sa: %2 तः %3 पर्यन्तं %1 बसयानम्

en: Ferry from %1 to %2
sa: %1 तः %2 पर्यन्तं नौकायानं कुर्वन्तु

en: Ticket number: %1
sa: टिकटसङ्ख्या : %1

en: Hotel reservation: %1
sa: होटल आरक्षणम् : %1

en: Check-in: %1
sa: चेक-इनः %1

en: Check-out: %1
sa: चेक-आउट्: %1

en: Phone: %1
sa: दूरभाषः %1

en: Email: %1
sa: ईमेलः %1

en: Website: %1
sa: जालस्थलम् : %1

en: Entrance for %1
sa: %1 कृते प्रवेशः

en: Restaurant reservation: %1
sa: भोजनालय आरक्षणम् : %1

en: Number of people: %1
sa: जनानां संख्या : %1

en: Under name: %1
sa: नामस्य अधः: %1

en: Rental car reservation: %1
sa: किराये कार आरक्षणम् : %1

en: Pickup location: %1
    %2
sa: पिकअपस्थानं : %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
sa: ड्रॉपऑफ स्थानम् : %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
sa: आरक्षणसन्दर्भः %1
    नामस्य अधः: %2
    पिकअपस्थानं : %3
