kitinerary - en to sk translation catalogue (25 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
sk: Zrušené: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
sk: Let %1 z %2 do %3

en: Boarding for flight %1
sk: Nastupovanie na let %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
sk: Nastupovanie na let %1 pri bráne %2

en: Boarding time: %1
sk: Čas nástupu: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
sk: Brána odchodu: %1

en: Boarding group: %1
sk: Skupina nástupu: %1

en: Seat: %1
sk: Sedadlo: %1

en: Booking reference: %1
sk: Referencia rezervácie: %1

en: Train %1 from %2 to %3
sk: Vlak %1 z %2 do %3

en: Departure platform: %1
sk: Platforma pre odchod: %1

en: Coach: %1
sk: Vozeň: %1

en: Arrival platform: %1
sk: Nástupište príchodu: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
sk: Autobus %1 z %2 do %3

en: Hotel reservation: %1
sk: Rezervácia hotela: %1

en: Phone: %1
sk: Telefón: %1

en: Website: %1
sk: Web stránka: %1

en: Entrance for %1
sk: Vstup pre %1

en: Restaurant reservation: %1
sk: Rezervácia reštaurácie: %1

en: Number of people: %1
sk: Počet ľudí: %1

en: Under name: %1
sk: Pod menom: %1

en: Rental car reservation: %1
sk: Rezervácia auta na prenájom: %1

en: Pickup location: %1
    %2
sk: Miesto vyzdvihnutia: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
sk: Miesto vyloženia: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
sk: Referencia rezervácie: %1
    Pod menom: %2
    Miesto vyzdvihnutia: %3
