kitinerary - en to sl translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
sl: Preklicano: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
sl: Let %1 od %2 do %3

en: Boarding for flight %1
sl: Vkrcanje na let %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
sl: Vkrcanje na let %1 na izhodu %2

en: Boarding time: %1
sl: Čas vkrcanja: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
sl: Izhodna vrata: %1

en: Boarding group: %1
sl: Vkrcavanje skupine: %1

en: Seat: %1
sl: Sedež: %1

en: Booking reference: %1
sl: Referenca rezervacije: %1

en: Train %1 from %2 to %3
sl: Vlak %1 od %2 do %3

en: Departure platform: %1
sl: Odhodni peron: %1

en: Coach: %1
sl: Kombi: %1

en: Arrival platform: %1
sl: Peron prihoda: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
sl: Avtobus %1 od %2 do %3

en: Ferry from %1 to %2
sl: Trajekt od %1 do %2

en: Ticket number: %1
sl: Številka vozovnice: %1

en: Hotel reservation: %1
sl: Hotelska rezervacija: %1

en: Check-in: %1
sl: Prihod v hotel: %1

en: Check-out: %1
sl: Odhod iz hotela: %1

en: Phone: %1
sl: Telefon: %1

en: Email: %1
sl: E-pošta: %1

en: Website: %1
sl: Spletna stran: %1

en: Entrance for %1
sl: Vhod za %1

en: Restaurant reservation: %1
sl: Rezervacija restavracije: %1

en: Number of people: %1
sl: Število oseb: %1

en: Under name: %1
sl: Pod imenom: %1

en: Rental car reservation: %1
sl: Rezervacija najema avtomobila: %1

en: Pickup location: %1
    %2
sl: Kraj prevzema: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
sl: Kraj vrnitve: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
sl: Referenca rezervacije: %1
    Pod imenom: %2
    Kraj prevzema: %3
