kitinerary - en to tr translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
tr: İptal edildi: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
tr: %1 uçuşu, %2 - %3

en: Boarding for flight %1
tr: %1 uçuşuna biniş

en: Boarding for flight %1 at gate %2
tr: %2 kapısında %1 uçuşuna biniş

en: Boarding time: %1
tr: Biniş zamanı: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
tr: Kalkış kapısı: %1

en: Boarding group: %1
tr: Biniş grubu: %1

en: Seat: %1
tr: Koltuk: %1

en: Booking reference: %1
tr: Rezervasyon başvurusu: %1

en: Train %1 from %2 to %3
tr: %1 treni, %2 - %3

en: Departure platform: %1
tr: Kalkış platformu: %1

en: Coach: %1
tr: Otobüs: %1

en: Arrival platform: %1
tr: Varış platformu: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
tr: %1 otobüsü, %2 - %3

en: Ferry from %1 to %2
tr: %1 - %2 feribotu

en: Ticket number: %1
tr: Bilet numarası: %1

en: Hotel reservation: %1
tr: Otel rezervasyonu: %1

en: Check-in: %1
tr: Giriş: %1

en: Check-out: %1
tr: Çıkış: %1

en: Phone: %1
tr: Telefon: %1

en: Email: %1
tr: E-posta: %1

en: Website: %1
tr: Web sitesi: %1

en: Entrance for %1
tr: %1 girişi

en: Restaurant reservation: %1
tr: Restoran rezervasyonu: %1

en: Number of people: %1
tr: Kişi sayısı: %1

en: Under name: %1
tr: Kimin adına: %1

en: Rental car reservation: %1
tr: Kiralık araç rezervasyonu: %1

en: Pickup location: %1
    %2
tr: Alış konumu: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
tr: Bırakış konumu: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
tr: Rezervasyon başvurusu: %1
    Kimin adına: %2
    Alış konumu: %3
