kitinerary - en to uk translation catalogue (30 entries)

[ctx: canceled train/flight/loading reservation]
en: Canceled: %1
uk: Скасовано: %1

en: Flight %1 from %2 to %3
uk: Рейс %1 з %2 до %3

en: Boarding for flight %1
uk: Реєстрація на рейс %1

en: Boarding for flight %1 at gate %2
uk: Реєстрація на рейс %1 на виході %2

en: Boarding time: %1
uk: Час реєстрації: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate: %1
uk: Вихід відправлення: %1

en: Boarding group: %1
uk: Група реєстрації: %1

en: Seat: %1
uk: Місце: %1

en: Booking reference: %1
uk: Код бронювання: %1

en: Train %1 from %2 to %3
uk: Потяг %1 з %2 до %3

en: Departure platform: %1
uk: Платформа відправлення: %1

en: Coach: %1
uk: Вагон: %1

en: Arrival platform: %1
uk: Платформа прибуття: %1

en: Bus %1 from %2 to %3
uk: Автобус %1 з %2 до %3

en: Ferry from %1 to %2
uk: Пором з %1 до %2

en: Ticket number: %1
uk: Номер квитка: %1

en: Hotel reservation: %1
uk: Бронювання готелю: %1

en: Check-in: %1
uk: Початок реєстрації: %1

en: Check-out: %1
uk: Контроль на виході: %1

en: Phone: %1
uk: Телефон: %1

en: Email: %1
uk: Ел. пошта: %1

en: Website: %1
uk: Сайт: %1

en: Entrance for %1
uk: Посадка на %1

en: Restaurant reservation: %1
uk: Бронювання ресторану: %1

en: Number of people: %1
uk: Кількість осіб: %1

en: Under name: %1
uk: Під іменем: %1

en: Rental car reservation: %1
uk: Бронювання оренди авто: %1

en: Pickup location: %1
    %2
uk: Місце посадки: %1
    %2

en: Dropoff location: %1
    %2
uk: Місце висадки: %1
    %2

en: Reservation reference: %1
    Under name: %2
    Pickup location: %3
uk: Ідентифікатор бронювання: %1
    Під іменем: %2
    Місце посадки: %3
