kjots - en to ca translation catalogue (121 entries)

en: KDE note taking utility
ca: Utilitat del KDE per a prendre notes

en: Copyright © 1997–2020 KJots authors
ca: Copyright © 1997–2020, els autors del KJots

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Port to KDE Frameworks 5
ca: Adaptació als Frameworks 5 del KDE

en: Original author
ca: Autor original

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
ca: Aquest és el nombre de minuts que esperarà el KJots abans de desar automàticament els canvis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
ca: Des&a cada:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
ca: 1 minut

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
ca:  minuts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: When "Save changes periodically" is checked, KJots will automatically save changes made to books at the interval defined below.
ca: Quan «Desa els canvis periòdicament» està marcada, el KJots desarà automàticament els canvis fets als llibres en l'interval definit a continuació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
ca: De&sa els canvis periòdicament

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
ca: Si els llibres s'han de desar automàticament.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
ca: L'interval en minuts en què els llibres s'han de desar automàticament.

[ctx: @info:action]
en: Speak Text
ca: Pronuncia el text

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Click to follow the hyperlink: %1
ca: Feu clic per a seguir l'hiperenllaç: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Click to open note: %1
ca: Feu clic per a obrir una nota: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Click to open book: %1
ca: Feu clic per a obrir un llibre: %1

[ctx: @action]
en: Copy &Into Page Title
ca: Copia al &títol de la pàgina

[ctx: @action creates and manages hyperlinks]
en: Link
ca: Enllaça

[ctx: @action]
en: Auto Bullet List
ca: Llista automàtica de pics

[ctx: @action]
en: Auto Decimal List
ca: Llista automàtica decimal

[ctx: @action]
en: Insert Date
ca: Insereix la data

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Ctrl+click to open note: %1
ca: Ctrl+clic per a obrir una nota: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Ctrl+click to open book: %1
ca: Ctrl+clic per a obrir un llibre: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Ctrl+click to follow the hyperlink: %1
ca: Ctrl+clic per a seguir l'hiperenllaç: %1

en: Enter link URL, or another note or note book...
ca: Introduïu l'URL de l'enllaç, o una altra nota o llibreta...

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column title of a note]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @title:column creation date and time of a note]
en: Created
ca: Creada

[ctx: @title:column last modification date and time of a note]
en: Modified
ca: Modificada

[ctx: @title:column size of a note]
en: Size
ca: Mida

en: &Configure KJots...
ca: &Configura el KJots...

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca: &Vés

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
ca: Barra d'eines del text

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
ca: Barra d'eines del format

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools Toolbar
ca: Barra d'eines

en: &Bookmarks
ca: &Adreces d'interès

en: Export
ca: Exporta

en: To Text File...
ca: A un fitxer de text...

en: To HTML File...
ca: A un fitxer HTML...

en: Next Book
ca: Llibre següent

en: Previous Book
ca: Llibre anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
ca: Dues columnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
ca: Tres columnes

[ctx: @title:window config dialog page]
en: Misc
ca: Miscel·lània

[ctx: Header for 'Table of contents' section of rendered output]
en: Table of contents
ca: Taula de continguts

en: <qt>Could not open "%1" for writing</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut obrir «%1» per a escriptura</qt>

[ctx: @title:window]
en: Multiple selection
ca: Selecció múltiple

en: Unable to save the note.
    You can save your note to a local file using the "File - Export" menu,
    otherwise you will lose your changes!
    Do you want to close anyways?
ca: No s'ha pogut desar la nota.
    Podeu desar la nota a un fitxer local usant el menú «Fitxer - Exporta»,
    en cas contrari perdreu els canvis!
    Voleu tancar de totes maneres?

en: Close Document
ca: Tanca el document

en: Error message:
    %1
ca: Missatge d'error:
    %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkDialog)
en: Manage Link
ca: Gestió de l'enllaç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Link &Text:
ca: &Text de l'enllaç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkUrlLabel)
en: Link URL:
ca: URL de l'enllaç:

[ctx: The default name for new pages.]
en: New Page
ca: Pàgina nova

en: New Note Book...
ca: Llibreta nova...

en: Add a new note book to the currently selected bookshelf.
ca: Afegeix una llibreta nova a la prestatgeria actualment seleccionada.

[ctx: @title:window]
en: New Note Book
ca: Llibreta nova

en: Could not create note book: %1
ca: No s'ha pogut crear la llibreta: %1

en: Note book creation failed
ca: Ha fallat la creació de la llibreta

en: Copy Note Book | Copy %1 Note Books
ca[0]: Copia la llibreta
ca[1]: Copia %1 llibretes

en: Copy the selected note books to the clipboard.
ca: Còpia les llibretes seleccionades al porta-retalls.

en: Delete Note Book | Delete %1 Note Books
ca[0]: Suprimeix una llibreta
ca[1]: Suprimeix %1 llibretes

en: Delete the selected note books from the bookshelf.
ca: Suprimeix les llibretes seleccionades de la prestatgeria.

en: Do you really want to delete this note book and all its contents? | Do you really want to delete %1 note books and all their contents?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquesta llibreta i tot el seu contingut?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir %1 llibretes i tots els seus continguts?

[ctx: @title:window]
en: Delete note book? | Delete note books?
ca[0]: Suprimeixo la llibreta?
ca[1]: Suprimeixo les llibretes?

en: Could not delete note book: %1
ca: No s'ha pogut suprimir la llibreta: %1

en: Note book deletion failed
ca: Ha fallat la supressió de la llibreta

en: Update Note Book | Update %1 Note Books
ca[0]: Actualitza la llibreta
ca[1]: Actualitza %1 llibretes

en: Update the content of the selected note books.
ca: Actualitza el contingut de les llibretes seleccionades.

en: Cut Note Book | Cut %1 Note Books
ca[0]: Retalla una llibreta
ca[1]: Retalla %1 llibretes

en: Cut the selected note books from the bookshelf.
ca: Retalla les llibretes seleccionades de la prestatgeria.

en: Note Book Properties...
ca: Propietats de la llibreta...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected note book.
ca: Obre un diàleg per a editar les propietats de la llibreta seleccionada.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Note Book %1
ca: Propietats de la llibreta %1

en: Copy Note | Copy %1 Notes
ca[0]: Copia una nota
ca[1]: Copia %1 notes

en: Copy the selected notes to the clipboard.
ca: Copia les notes seleccionades al porta-retalls.

en: Delete Note | Delete %1 Notes
ca[0]: Suprimeix una nota
ca[1]: Suprimeix %1 notes

en: Delete the selected notes from the note book.
ca: Suprimeix les notes seleccionades de la llibreta.

en: Do you really want to delete the selected note? | Do you really want to delete %1 notes?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir la nota seleccionada?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir %1 notes?

[ctx: @title:window]
en: Delete Note? | Delete Notes?
ca[0]: Suprimeixo la nota?
ca[1]: Suprimeixo les notes?

en: Could not delete note: %1
ca: No s'ha pogut suprimir la nota: %1

en: Note deletion failed
ca: Ha fallat la supressió de la nota

en: Cut Note | Cut %1 Notes
ca[0]: Retalla una nota
ca[1]: Retalla %1 notes

en: Cut the selected notes from the note book.
ca: Retalla les notes seleccionades de la llibreta.

en: Add &Bookshelf...
ca: Afegeix una &prestatgeria...

en: Add a new bookshelf<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the bookshelf that shall be added.</p>
ca: Afegeix una prestatgeria nova<p>Es presentarà un diàleg a on podreu seleccionar el tipus de prestatgeria que s'ha d'afegir.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Bookshelf
ca: Afegir una prestatgeria

en: Could not create bookshelf: %1
ca: No s'ha pogut crear la prestatgeria: %1

en: Bookshelf creation failed
ca: Ha fallat la creació de la prestatgeria

en: &Delete Bookshelf | &Delete %1 Bookshelfs
ca[0]: &Suprimeix la prestatgeria
ca[1]: &Suprimeix %1 prestatgeries

en: Delete the selected bookshelfs<p>The currently selected bookshelfs will be deleted, along with all the notes they contain.</p>
ca: Suprimeix les prestatgeries seleccionades<p>Se suprimiran les prestatgeries actualment seleccionades, juntament amb totes les notes que contenen.</p>

en: Do you really want to delete this bookshelf? | Do you really want to delete %1 bookshelfs?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquesta prestatgeria?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir %1 prestatgeries?

[ctx: @title:window]
en: Delete Bookshelf? | Delete Bookshelfs?
ca[0]: Suprimeixo la prestatgeria?
ca[1]: Suprimeixo les prestatgeries?

en: Bookshelf Properties...
ca: Propietats de la prestatgeria...

en: Open a dialog to edit properties of the selected bookshelf.
ca: Obre un diàleg per a editar les propietats de la prestatgeria seleccionada.

en: Update Bookshelf | Update %1 Bookshelfs
ca[0]: Actualitza la prestatgeria
ca[1]: Actualitza %1 prestatgeries

en: Updates the content of all note books of the selected bookshelfs.
ca: Actualitza el contingut de totes les llibretes de les prestatgeries seleccionades.

en: Could not paste note: %1
ca: No s'ha pogut enganxar la nota: %1

en: Paste failed
ca: Ha fallat en enganxar

[ctx: @action]
en: Lock Note | Lock Notes
ca[0]: Bloqueja la nota
ca[1]: Bloqueja les notes

en: Lock selected notes
ca: Bloqueja les notes seleccionades

[ctx: @action]
en: Unlock Note | Unlock Notes
ca[0]: Desbloqueja la nota
ca[1]: Desbloqueja les notes

en: Unlock selected notes
ca: Desbloqueja les notes seleccionades

[ctx: @action]
en: Pin Note | Pin Notes
ca[0]: Enganxa la nota
ca[1]: Enganxa les notes

en: Pin selected notes
ca: Enganxa les notes seleccionades

[ctx: @action]
en: Unpin Note | Unpin Notes
ca[0]: Desenganxa la nota
ca[1]: Desenganxa les notes

en: Unpin selected notes
ca: Desenganxa les notes seleccionades

[ctx: @action]
en: Lock Note Book | Lock Note Books
ca[0]: Bloqueja la llibreta
ca[1]: Bloqueja les llibretes

en: Lock selected note books
ca: Bloqueja les llibretes seleccionades

[ctx: @action]
en: Unlock Note Book | Unlock Note Books
ca[0]: Desbloqueja la llibreta
ca[1]: Desbloqueja les llibretes

en: Unlock selected note books
ca: Desbloqueja les llibretes seleccionades

en: &New Note
ca: &Nota nova

en: Add a new note to a selected note book
ca: Afegeix una nota nova a la llibreta seleccionada

en: Change Note Color...
ca: Canvia el color de la nota...

en: Changes the color of a selected notes
ca: Canvia el color d'una nota seleccionada

en: Change Note Book Color...
ca: Canvia el color de la llibreta...

en: Changes the color of a selected note books
ca: Canvia el color de la llibreta seleccionada
