kjots - en to el translation catalogue (28 entries)

en: KDE note taking utility
el: Εργαλείο λήψης σημειωμάτων του KDE

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
el: Αυτός είναι ο αριθμός των λεπτών που θα περιμένει το KJots πριν αποθηκεύσει αυτόματα τις αλλαγές.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
el: Αποθήκευση &κάθε:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
el: 1 λεπτό

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
el:  λεπτά

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: When "Save changes periodically" is checked, KJots will automatically save changes made to books at the interval defined below.
el: Όταν η επιλογή "Περιοδική αποθήκευση αλλαγών" είναι ενεργοποιημένη, το KJots θα αποθηκεύει αυτόματα τις αλλαγές που γίνονται στα βιβλία μετά το χρονικό διάστημα που ορίζεται παρακάτω.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
el: Περιοδική αποθήκευ&ση αλλαγών

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
el: Αν τα βιβλία θα αποθηκεύονται αυτόματα.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
el: Το μεσοδιάστημα σε λεπτά κατά το οποίο τα βιβλία θα πρέπει να αποθηκεύονται αυτόματα.

en: &Configure KJots...
el: &Διαμόρφωση KJots...

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
el: Μορ&φή

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
el: &Μετάβαση

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων κειμένου

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων μορφής

en: &Bookmarks
el: &Σελιδοδείκτες

en: Export
el: Εξαγωγή

en: To Text File...
el: Σε αρχείο κειμένου...

en: To HTML File...
el: Σε αρχείο HTML...

en: Next Book
el: Επόμενο βιβλίο

en: Previous Book
el: Προηγούμενο βιβλίο

[ctx: Header for 'Table of contents' section of rendered output]
en: Table of contents
el: Πίνακας περιεχομένων

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkDialog)
en: Manage Link
el: Διαχείριση συνδέσμου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkUrlLabel)
en: Link URL:
el: URL συνδέσμου:

[ctx: The default name for new pages.]
en: New Page
el: Νέα σελίδα
