kjots - en to eu translation catalogue (122 entries)

en: KDE note taking utility
eu: Oharrak hartzeko KDEren erabilgarritasuna

en: Copyright © 1997–2020 KJots authors
eu: Copyright © 1997–2020 KJots egileak

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Port to KDE Frameworks 5
eu: KDE Frameworks 5era eratortzeko lana

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
eu: Hau da KJots-ek, aldaketak gorde aurretik, itxarongo duen minutu kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
eu: Gorde h&ainbestero:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
eu: minutu 1

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
eu:  minutu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: When "Save changes periodically" is checked, KJots will automatically save changes made to books at the interval defined below.
eu: "Aldizka aldaketak gorde" markatuta dagoenean, KJots-ek liburuei egindako aldaketak automatikoki gordeko ditu azpian zehaztutako denbora tartean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
eu: Aldizka aldaketak &gorde

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
eu: Liburuak automatikoki gorde beharko liratekeen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
eu: Liburuak automatikoki gorde beharko liratekeen tartea minututan.

[ctx: @info:action]
en: Speak Text
eu: Esan testua

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Click to follow the hyperlink: %1
eu: Egin klik hiperestekari jarraitzeko: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Click to open note: %1
eu: Egin klik oharra irekitzeko: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Click to open book: %1
eu: Egin klik liburua irekitzeko: %1

[ctx: @action]
en: Copy &Into Page Title
eu: Kopiatu orriaren &Izenburuan

[ctx: @action creates and manages hyperlinks]
en: Link
eu: Esteka

[ctx: @action]
en: Auto Bullet List
eu: Bulet automatikoko zerrenda

[ctx: @action]
en: Auto Decimal List
eu: Zerrenda zenbakitu automatikoa

[ctx: @action]
en: Insert Date
eu: Sartu data

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Ctrl+click to open note: %1
eu: Ktrl+klik oharra irekitzeko: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Ctrl+click to open book: %1
eu: Ktrl+klik liburua irekitzeko: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Ctrl+click to follow the hyperlink: %1
eu: Ktrl+klik hiperestekari jarraitzeko: %1

en: Enter link URL, or another note or note book...
eu: Sartu estekako URLa, edo beste ohar bat edo ohar-liburua...

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column title of a note]
en: Title
eu: Izenburua

[ctx: @title:column creation date and time of a note]
en: Created
eu: Sorrera

[ctx: @title:column last modification date and time of a note]
en: Modified
eu: Aldaketa

[ctx: @title:column size of a note]
en: Size
eu: Neurria

en: &Configure KJots...
eu: &Konfiguratu Kjots...

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
eu: F&ormatua

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
eu: Testu tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
eu: Formatu tresna-barra

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools Toolbar
eu: Tresnen tresna-barra

en: &Bookmarks
eu: Laster-&markak

en: Export
eu: Esportatu

en: To Text File...
eu: Testu Fitxategira...

en: To HTML File...
eu: HTM Fitxategira...

en: Next Book
eu: Hurrengo Liburua

en: Previous Book
eu: Aurreko Liburua

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
eu: Bi zutabe

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
eu: Hiru zutabe

[ctx: @title:window config dialog page]
en: Misc
eu: Hainbat

[ctx: Header for 'Table of contents' section of rendered output]
en: Table of contents
eu: Edukien taula

en: <qt>Could not open "%1" for writing</qt>
eu: <qt>Ezin izan da «%1» idazteko ireki</qt>

[ctx: @title:window]
en: Multiple selection
eu: Hautapen anizkoitza

en: Unable to save the note.
    You can save your note to a local file using the "File - Export" menu,
    otherwise you will lose your changes!
    Do you want to close anyways?
eu: Ezin da oharra gorde.
    Zure oharra fitxategi lokal batean gorde dezakezu «Fitxategia - Esportatu»
    menua erabiliz, bestela zure aldaketak galduko dituzu!
    Hala ere itxi egin nahi duzu?

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Error message:
    %1
eu: Errore mezua:
    %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkDialog)
en: Manage Link
eu: Esteka kudeatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Link &Text:
eu: Estekaren &testua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkUrlLabel)
en: Link URL:
eu: Estekaren URLa:

[ctx: The default name for new pages.]
en: New Page
eu: Orri berria

en: New Note Book...
eu: Ohar-liburu berria...

en: Add a new note book to the currently selected bookshelf.
eu: Gehitu ohar-liburu berri bat unean hautatutako liburu-apalera.

[ctx: @title:window]
en: New Note Book
eu: Ohar-liburu berria

en: Could not create note book: %1
eu: Ezin izan da ohar-liburua sortu: %1

en: Note book creation failed
eu: Ohar-liburua sortzea huts egin du

en: Copy Note Book | Copy %1 Note Books
eu[0]: Kopiatu ohar-liburua
eu[1]: Kopiatu %1 ohar-liburu

en: Copy the selected note books to the clipboard.
eu: Kopiatu hautatutako ohar-liburuak arbelera.

en: Delete Note Book | Delete %1 Note Books
eu[0]: Ezabatu ohar-liburua
eu[1]: Ezabatu %1 ohar-liburu

en: Delete the selected note books from the bookshelf.
eu: Ezabatu hautatutako liburuak liburu-apaletik.

en: Do you really want to delete this note book and all its contents? | Do you really want to delete %1 note books and all their contents?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu ohar-liburu hau eta bere eduki osoa?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 ohar-liburu hauek eta beraien eduki osoa?

[ctx: @title:window]
en: Delete note book? | Delete note books?
eu[0]: Ohar-liburua ezabatu?
eu[1]: Ohar-liburuak ezabatu?

en: Could not delete note book: %1
eu: Ohar-liburua ezin izan da ezabatu: %1

en: Note book deletion failed
eu: Ohar-liburua ezabatzea huts egin du

en: Update Note Book | Update %1 Note Books
eu[0]: Eguneratu ohar-liburua
eu[1]: Eguneratu %1 ohar-liburu

en: Update the content of the selected note books.
eu: Eguneratu hautatutako ohar-liburuetako edukia.

en: Cut Note Book | Cut %1 Note Books
eu[0]: Ebaki ohar-liburua
eu[1]: Ebaki %1 ohar-liburu

en: Cut the selected note books from the bookshelf.
eu: Ebaki hautatutako liburuak liburu-apaletik.

en: Note Book Properties...
eu: Ohar-liburuaren propietateak...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected note book.
eu: Ireki hautatutako ohar-liburuaren propietateak editatzeko elkarrizketa-koadro bat.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Note Book %1
eu: %1 ohar-liburuaren propietateak

en: Copy Note | Copy %1 Notes
eu[0]: Kopiatu oharra
eu[1]: Kopiatu %1 ohar

en: Copy the selected notes to the clipboard.
eu: Kopiatu hautatutako oharrak arbelera.

en: Delete Note | Delete %1 Notes
eu[0]: Ezabatu oharra
eu[1]: Ezabatu %1 ohar

en: Delete the selected notes from the note book.
eu: Ezabatu hautatu oharrak ohar-liburutik.

en: Do you really want to delete the selected note? | Do you really want to delete %1 notes?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako oharra?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 ohar?

[ctx: @title:window]
en: Delete Note? | Delete Notes?
eu[0]: Oharra ezabatu?
eu[1]: Oharrak ezabatu?

en: Could not delete note: %1
eu: Ezin izan da oharra ezabatu: %1

en: Note deletion failed
eu: Ohar ezabatzea huts egin du

en: Cut Note | Cut %1 Notes
eu[0]: Ebaki oharra
eu[1]: Ebaki %1 ohar

en: Cut the selected notes from the note book.
eu: Ebaki hautatutako oharrak ohar-liburutik.

en: Add &Bookshelf...
eu: Gehitu li&bur-apala...

en: Add a new bookshelf<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the bookshelf that shall be added.</p>
eu: Gehitu ohar-apal berri bat<p>Gehituko den liburu-apal mota hautatzeko elkarrizketa-koadro bat aurkeztuko zaizu.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Bookshelf
eu: Gehitu liburu-apala

en: Could not create bookshelf: %1
eu: Ezin izan da liburu-apala sortu: %1

en: Bookshelf creation failed
eu: Liburu-apal sorrerak huts egin du

en: &Delete Bookshelf | &Delete %1 Bookshelfs
eu[0]: E&zabatu liburu-apala
eu[1]: E&zabatu %1 liburu-apal

en: Delete the selected bookshelfs<p>The currently selected bookshelfs will be deleted, along with all the notes they contain.</p>
eu: Ezabatu hautatutako liburu-apalak<p>Unean hautatutako liburu-apalak ezabatu egingo dira, dituzten ohar guztiekin batera.</p>

en: Do you really want to delete this bookshelf? | Do you really want to delete %1 bookshelfs?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu liburu-apal hau?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 liburu-apal?

[ctx: @title:window]
en: Delete Bookshelf? | Delete Bookshelfs?
eu[0]: Liburu-apala ezabatu?
eu[1]: Liburu-apalak ezabatu?

en: Bookshelf Properties...
eu: Liburu-apalaren propietateak...

en: Open a dialog to edit properties of the selected bookshelf.
eu: Ireki hautatutako liburu-apalaren propietateak editatzeko elkarrizketa-koadro bat.

en: Update Bookshelf | Update %1 Bookshelfs
eu[0]: Eguneratu liburu-apala
eu[1]: Eguneratu %1 liburu-apal

en: Updates the content of all note books of the selected bookshelfs.
eu: Hautatutako liburu-apaletako ohar-liburu guztien edukia eguneratzen du.

en: Could not paste note: %1
eu: Ezin izan da oharra itsatsi: %1

en: Paste failed
eu: Itsastea huts egin du

[ctx: @action]
en: Lock Note | Lock Notes
eu[0]: Giltzatu oharra
eu[1]: Giltzatu oharrak

en: Lock selected notes
eu: Giltzatu hautatutako oharrak

[ctx: @action]
en: Unlock Note | Unlock Notes
eu[0]: Oharra giltzapetik askatu
eu[1]: Oharrak giltzapetik askatu

en: Unlock selected notes
eu: Giltzapetik askatu hautatutako oharrak

[ctx: @action]
en: Pin Note | Pin Notes
eu[0]: Iltzatu oharra
eu[1]: Iltzatu oharrak

en: Pin selected notes
eu: Iltzatu hautatutako oharrak

[ctx: @action]
en: Unpin Note | Unpin Notes
eu[0]: Oharrari iltzea kendu
eu[1]: Oharrei iltzea kendu

en: Unpin selected notes
eu: Iltzea kendu hautatutako oharrei

[ctx: @action]
en: Lock Note Book | Lock Note Books
eu[0]: Giltzatu ohar-liburua
eu[1]: Iltzatu ohar-liburuak

en: Lock selected note books
eu: Iltzatu hautatutako ohar-liburuak

[ctx: @action]
en: Unlock Note Book | Unlock Note Books
eu[0]: Ohar-liburua giltzapetik askatu
eu[1]: Ohar-liburuak giltzapetik askatu

en: Unlock selected note books
eu: Giltzapetik askatu ohar-liburuak

en: &New Note
eu: Ohar &berria

en: Add a new note to a selected note book
eu: Gehitu ohar berri bat hautatutako ohar-liburu batera

en: Change Note Color...
eu: Aldatu oharraren kolorea...

en: Changes the color of a selected notes
eu: Hautatutako ohar baten kolorea aldatzen du

en: Change Note Book Color...
eu: Aldatu ohar-liburuaren kolorea...

en: Changes the color of a selected note books
eu: Aldatu hautatutako ohar-liburu baten kolorea
