kjots - en to hne translation catalogue (29 entries)

en: KJots
hne: के-जाट्स

en: KDE note taking utility
hne: केडीई टीप लेने के यूटिलिटी

en: Stephen Kelly
hne: स्टीफन केली

en: Pradeepto K. Bhattacharya
hne: प्रदीप्तो के. भट्टाचार्य

en: Jaison Lee
hne: जेसन ली

en: Aaron J. Seigo
hne: एरान जे. सीगो

en: Stanislav Kljuhhin
hne: स्तानिस्लाव क्लजुहिन

en: Christoph Neerfeld
hne: क्रिस्टोफ नीरफील्ड

en: Original author
hne: मूल लेखक

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
hne: ये मिनटों के संख्या हे, जेखर बाद् के-जाट्स बदलाव मन ल अपने अपन सहजेगा.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
hne: सहेजव हर एक मिनट: (&a)

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
hne: 1 मिनट

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
hne: मिनट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
hne: बदलाव समय समय मं सहेजव (&S)

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
hne: का पुस्तक अपने अपन सहेजे हे.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
hne: मिनटों मं अंतराल जेमां पुस्तक अपने अपन सहेजे जाही.

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
hne: फार्मेट (&o)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hne: जाव (&G)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
hne: पाठ औजार-पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
hne: औजारपट्टी फार्मेट करव

en: &Bookmarks
hne:  निसानी  (&B)

en: Export
hne: निर्यात

en: To Text File...
hne: पाठ फाइल में...

en: To HTML File...
hne: एचटीएमएल फाइल में...

en: Next Book
hne: अगला पुस्तक

en: Previous Book
hne: पिछला पुस्तक

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkDialog)
en: Manage Link
hne: संकली के प्रबंधन करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkUrlLabel)
en: Link URL:
hne: संकली यूआरएल:
