kjots - en to sl translation catalogue (122 entries)

en: KDE note taking utility
sl: KDE-jevo orodje za pisanje beležk

en: Copyright © 1997–2020 KJots authors
sl: Copyright © 1997—2015 avtorji KJots

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Port to KDE Frameworks 5
sl: Prenos na KDE Frameworks 5

en: Original author
sl: Prvotni avtor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
sl: To je število minut, ko bo KJots čakal, preden bo samodejno shranil spremembe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
sl: Shr&ani vsakih:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
sl: 1 minuta

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
sl:  minute

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: When "Save changes periodically" is checked, KJots will automatically save changes made to books at the interval defined below.
sl: Ko je izbrana možnost »Redno shranjuj spremembe«, bo KJots samodejno shranil spremembe v beležnicah na spodaj naveden interval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
sl: Redno &shranjuj spremembe

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
sl: Ali naj se beležnice shranijo samodejno.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
sl: Interval v minutah, po katerem naj se beležnice samodejno shranijo.

[ctx: @info:action]
en: Speak Text
sl: Govori besedilo:

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Click to follow the hyperlink: %1
sl: Kliknite za sledenje hiperpovezavi: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Click to open note: %1
sl: Kliknite za odpiranje opombe: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Click to open book: %1
sl: Kliknite za odpiranje knjige: %1

[ctx: @action]
en: Copy &Into Page Title
sl: Kopiraj v naslov strani

[ctx: @action creates and manages hyperlinks]
en: Link
sl: Povezava

[ctx: @action]
en: Auto Bullet List
sl: Samodejni seznam točk

[ctx: @action]
en: Auto Decimal List
sl: Samodejni decimalno oštevilčen seznam

[ctx: @action]
en: Insert Date
sl: Vstavi datum

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to note (i.e. Notes / Notebook / Note)]
en: Ctrl+click to open note: %1
sl: Ctrl+klik, za odpiranje zapiskov: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is a full path to book (i.e. Notes / Notebook)]
en: Ctrl+click to open book: %1
sl: Ctrl+klik, za odpiranje knjige: %1

[ctx: @info:tooltip %1 is hyperlink address]
en: Ctrl+click to follow the hyperlink: %1
sl: Ctrl+klik, za sledenje povezavi: %1

en: Enter link URL, or another note or note book...
sl: Vnesite naslov povezave, drugo opombo ali zabeležko...

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column title of a note]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title:column creation date and time of a note]
en: Created
sl: Ustvarjeno

[ctx: @title:column last modification date and time of a note]
en: Modified
sl: Spremenjeno

[ctx: @title:column size of a note]
en: Size
sl: Velikost

en: &Configure KJots...
sl: Nastavi KJots...

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
sl: &Oblika

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna letvica

note: i18n: ectx: ToolBar (textToolBar)
en: Text Toolbar
sl: Orodna vrstica besedila

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
sl: Orodna vrstica oblikovanja

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools Toolbar
sl: Orodna letvica

en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Export
sl: Izvozi

en: To Text File...
sl: V besedilno datoteko ...

en: To HTML File...
sl: V datoteko HTML ...

en: Next Book
sl: Naslednja beležnica

en: Previous Book
sl: Predhodna beležnica

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
sl: Dva stolpca

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
sl: Trije stolpci

[ctx: @title:window config dialog page]
en: Misc
sl: Razno

[ctx: Header for 'Table of contents' section of rendered output]
en: Table of contents
sl: Kazalo vsebine

en: <qt>Could not open "%1" for writing</qt>
sl: <qt>Ni bilo mogoče odpreti "%1" za pisanje</qt>

[ctx: @title:window]
en: Multiple selection
sl: Večkratna izbira

en: Unable to save the note.
    You can save your note to a local file using the "File - Export" menu,
    otherwise you will lose your changes!
    Do you want to close anyways?
sl: Opombe ni bilo mogoče shraniti.
    Beležko lahko shranite v lokalno datoteko v meniju "Datoteka - izvoz",
    v nasprotnem primeru boste izgubili spremembe!
    Ali vseeno želite zapreti?

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: Error message:
    %1
sl: Sporočilo o napaki;
    %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkDialog)
en: Manage Link
sl: Upravljaj povezavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Link &Text:
sl: Povezava in besedilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linkUrlLabel)
en: Link URL:
sl: Lokacija povezave:

[ctx: The default name for new pages.]
en: New Page
sl: Nova stran

en: New Note Book...
sl: Nova &beležnica...

en: Add a new note book to the currently selected bookshelf.
sl: Dodaj novo beležnico na trenutno izbrano knjižno polico,

[ctx: @title:window]
en: New Note Book
sl: Nova beležnica

en: Could not create note book: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti beležnice: %1

en: Note book creation failed
sl: Tvorba beležnice ni bila uspešna

en: Copy Note Book | Copy %1 Note Books
sl[0]: Kopiraj %1 beležnico
sl[1]: Kopiraj %1 beležnici
sl[2]: Kopiraj %1 beležnice
sl[3]: Kopiraj %1 beležnic

en: Copy the selected note books to the clipboard.
sl: Kopiraj izbrane beležnice na odložišče.

en: Delete Note Book | Delete %1 Note Books
sl[0]: Izbriši %1 beležnico
sl[1]: Izbriši %1 beležnici
sl[2]: Izbriši %1 beležnice
sl[3]: Izbriši %1 beležnic

en: Delete the selected note books from the bookshelf.
sl: Izbrišite izbrane knjige beležk s police.

en: Do you really want to delete this note book and all its contents? | Do you really want to delete %1 note books and all their contents?
sl[0]: Ali res želite izbrisati %1 beležko in vso njeno vsebino?
sl[1]: Ali res želite izbrisati %1 beležki in vso njuno vsebino?
sl[2]: Ali res želite izbrisati %1 beležke in vso njihovo vsebino?
sl[3]: Ali res želite izbrisati %1 beležk in vso njihovo vsebino?

[ctx: @title:window]
en: Delete note book? | Delete note books?
sl[0]: Izbriši beležnico?
sl[1]: Izbriši beležnici?
sl[2]: Izbriši beležnice?
sl[3]: Izbriši beležnice?

en: Could not delete note book: %1
sl: Beležke ni bilo mogoče izbrisati: %1

en: Note book deletion failed
sl: Brisanje beležke ni bilo mogoče

en: Update Note Book | Update %1 Note Books
sl[0]: Osveži %1 beležko
sl[1]: Osveži %1 beležki
sl[2]: Osveži %1 beležke
sl[3]: Osveži %1 beležk

en: Update the content of the selected note books.
sl: Osveži vsebino izbranih beležnic

en: Cut Note Book | Cut %1 Note Books
sl[0]: Izreži %1 beležnico
sl[1]: Izreži %1 beležnici
sl[2]: Izreži %1 beležnice
sl[3]: Izreži %1 beležnic

en: Cut the selected note books from the bookshelf.
sl: Izreži izbrane beležnice iz knjižne police.

en: Note Book Properties...
sl: Lastnosti beležnice...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected note book.
sl: Odpri pogovorno okno za urejanje lastnosti izbrane beležnice.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Note Book %1
sl: Lastnosti beležnice %1

en: Copy Note | Copy %1 Notes
sl[0]: Kopiraj %1 zabeležko
sl[1]: Kopiraj %1 zabeležki
sl[2]: Kopiraj %1 zabeležke
sl[3]: Kopiraj %1 zabeležk

en: Copy the selected notes to the clipboard.
sl: Kopiraj izbrane zabeležke na odložišče.

en: Delete Note | Delete %1 Notes
sl[0]: Izbriši %1 zabeležko
sl[1]: Izbriši %1 zabeležki
sl[2]: Izbriši %1 zabeležke
sl[3]: Izbriši %1 zabeležk

en: Delete the selected notes from the note book.
sl: Izbriši izbrane zabeležke iz beležnice.

en: Do you really want to delete the selected note? | Do you really want to delete %1 notes?
sl[0]: Ali res želite izbrisati %1 zabeležko?
sl[1]: Ali res želite izbrisati %1 zabeležki?
sl[2]: Ali res želite izbrisati %1 zabeležke?
sl[3]: Ali res želite izbrisati %1 zabeležk?

[ctx: @title:window]
en: Delete Note? | Delete Notes?
sl[0]: Izbrišem zabeležko?
sl[1]: Izbrišem zabeležki?
sl[2]: Izbrišem zabeležke?
sl[3]: Izbrišem zabeležke?

en: Could not delete note: %1
sl: Ni bilo mogoče izbrisati zabeležke: %1

en: Note deletion failed
sl: Brisanje zabeležke ni bilo mogoče

en: Cut Note | Cut %1 Notes
sl[0]: Izreži %1 zabeležko
sl[1]: Izreži %1 zabeležki
sl[2]: Izreži %1 zabeležke
sl[3]: Izreži %1 zabeležk

en: Cut the selected notes from the note book.
sl: Izreži izbrane zabeležke iz beležnice.

en: Add &Bookshelf...
sl: Dodaj knjižno polico...

en: Add a new bookshelf<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the bookshelf that shall be added.</p>
sl: Dodaj novo polico za knjige<p>Odprlo se vam bo pogovorno okno, kjer lahko izberete vrsto police, ki bo dodana.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Bookshelf
sl: Dodaj knjižno polico

en: Could not create bookshelf: %1
sl: Ni bilo mogoče ustvariti knjižne police: %1

en: Bookshelf creation failed
sl: Kreiranje knjižne police ni bilo mogoče

en: &Delete Bookshelf | &Delete %1 Bookshelfs
sl[0]: Izbriši %1 knjižno polico
sl[1]: Izbriši %1 knjižni polici
sl[2]: Izbriši %1 knjižne police
sl[3]: Izbriši %1 knjižnih polic

en: Delete the selected bookshelfs<p>The currently selected bookshelfs will be deleted, along with all the notes they contain.</p>
sl: Izbrišite izbrane knjižne police<p>Trenutno izbrane police bodo zbrisane z vsemi vsebovanimi beležnicami.</p>

en: Do you really want to delete this bookshelf? | Do you really want to delete %1 bookshelfs?
sl[0]: Ali res želite izbrisati %1 knjižno polico?
sl[1]: Ali res želite izbrisati %1 knjižni polici?
sl[2]: Ali res želite izbrisati %1 knjižne police?
sl[3]: Ali res želite izbrisati %1 knjižnih polic?

[ctx: @title:window]
en: Delete Bookshelf? | Delete Bookshelfs?
sl[0]: Izbriši knjižno polico?
sl[1]: Izbriši knjižni polici?
sl[2]: Izbriši knjižne police?
sl[3]: Izbriši knjižne police?

en: Bookshelf Properties...
sl: Lastnosti knjižne police...

en: Open a dialog to edit properties of the selected bookshelf.
sl: Odpri pogovorno okno za urejanje lastnosti izbrane knjižne police.

en: Update Bookshelf | Update %1 Bookshelfs
sl[0]: Osveži %1 knjižno polico
sl[1]: Osveži %1 knjižni polici
sl[2]: Osveži %1 knjižne police
sl[3]: Osveži %1 knjižnih polic

en: Updates the content of all note books of the selected bookshelfs.
sl: Osveži vsebine vseh beležnic na izbrani knjižni polici.

en: Could not paste note: %1
sl: Ni bilo mogoče prilepiti zabeležke: %1

en: Paste failed
sl: Lepljenje ni bilo možno

[ctx: @action]
en: Lock Note | Lock Notes
sl[0]: Zakleni zabeležko
sl[1]: Zakleni zabeležki
sl[2]: Zakleni zabeležke
sl[3]: Zakleni zabeležke

en: Lock selected notes
sl: Zakleni izbrane zabeležke

[ctx: @action]
en: Unlock Note | Unlock Notes
sl[0]: Odkleni zabeležko
sl[1]: Odkleni zabeležki
sl[2]: Odkleni zabeležke
sl[3]: Odkleni zabeležke

en: Unlock selected notes
sl: Odkleni izbrane zabeležke

[ctx: @action]
en: Pin Note | Pin Notes
sl[0]: Pripni zabeležko
sl[1]: Pripni zabeležki
sl[2]: Pripni zabeležke
sl[3]: Pripni zabeležke

en: Pin selected notes
sl: Pripni izbrane zabeležke

[ctx: @action]
en: Unpin Note | Unpin Notes
sl[0]: Odpni zabeležko
sl[1]: Odpni zabeležki
sl[2]: Odpni zabeležke
sl[3]: Odpni zabeležke

en: Unpin selected notes
sl: Odpni izbrane zabeležke

[ctx: @action]
en: Lock Note Book | Lock Note Books
sl[0]: Zakleni beležnico
sl[1]: Zakleni beležnici
sl[2]: Zakleni beležnice
sl[3]: Zakleni beležnice

en: Lock selected note books
sl: Zakleni izbrane beležnice

[ctx: @action]
en: Unlock Note Book | Unlock Note Books
sl[0]: Odkleni beležnico
sl[1]: Odkleni beležnici
sl[2]: Odkleni beležnice
sl[3]: Odkleni beležnice

en: Unlock selected note books
sl: Odkleni izbrane beležnice

en: &New Note
sl: &Nova zabeležka

en: Add a new note to a selected note book
sl: Dodaj novo zabeležko v izbrano beležnico

en: Change Note Color...
sl: Spremeni barvo zabeležke...

en: Changes the color of a selected notes
sl: Spremeni barvo izbrani zabeležk

en: Change Note Book Color...
sl: Spremeni barvo beležnice...

en: Changes the color of a selected note books
sl: Spremeni barvo izbranih beležnic
