kjots - en to tg translation catalogue (8 entries)

en: Original author
tg: Муаллифи ибтидоӣ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
tg: Ин шумораи дақиқаҳое, ки KJots пеш аз захиракунии худкори тағиротҳо бояд интизор шавад.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
tg: 1 дақиқа

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
tg:  дақиқаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
tg: Давран &захираи тағиротҳо

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
tg: Оё китобҳо ба таври худкор боянд захира шаванд.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
tg: Таваққуф бо дақиқаҳо, ки дар онҳо китобҳо боянд ба таври худкор захира шаванд.

en: &Bookmarks
tg: &Хатчӯбҳо
