kjots - en to uz@cyrillic translation catalogue (13 entries)

en: KDE note taking utility
uz@cyrillic: KDE учун ёзма хотира учун восита

en: Original author
uz@cyrillic: Биринчи муаллиф

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: This is the number of minutes KJots will wait before automatically saving changes.
uz@cyrillic: KJots ўзгаришларни автоматик сақлашдан олдин кутадиган вақт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: S&ave every:
uz@cyrillic: С&ақлаш оралиғи:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en: 1 minute
uz@cyrillic: 1 дақиқа

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoSaveInterval)
en:  minutes
uz@cyrillic:  дақиқа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoSave)
en: &Save changes periodically
uz@cyrillic: Ўзгаришларни доимий сақлаб &бориш

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSave), group (kjots)
en: Whether books should be saved automatically.
uz@cyrillic: Китобларни автоматик равишда сақлаш.

note: i18n: ectx: label, entry (AutoSaveInterval), group (kjots)
en: The interval in minutes at which books should be saved automatically.
uz@cyrillic: Китобларни автоматик сақлаш орасидаги вақт (дақиқаларда).

en: To Text File...
uz@cyrillic: Матн файлига...

en: To HTML File...
uz@cyrillic: HTML файлига...

en: Next Book
uz@cyrillic: Кейинги китоб

en: Previous Book
uz@cyrillic: Олдинги китоб
