kdelibs4 - en to be@latin translation catalogue (38 entries)

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
be@latin: Uźnikła pamyłka padčas razrableńnia zahałoŭka „%1” u radku %2: %3.

en: include only takes 1 argument, not %1.
be@latin: Zahałovak (include) pryjmaje adzin arhument, a nie %1.

en: File %1 not found.
be@latin: Fajł „%1” nia znojdzieny.

en: library only takes 1 argument, not %1.
be@latin: Biblijateka (library) pryjmaje adzin arhument, a nie %1.

en: Alert
be@latin: Tryvoha

en: Confirm
be@latin: Paćvierdź

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
be@latin: Praz vyklik funkcyi „%1” z %2:%3:%4 uźnikła vyklučeńnie.

en: Could not open file '%1'
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić fajł „%1”.

en: Could not create temporary file.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć časovy fajł.

en: %1 is not a function and cannot be called.
be@latin: %1 nia jość funkcyjaj, jakuju možna było b vyklikać.

en: %1 is not an Object type
be@latin: %1 nia jość typu „Object”.

en: Action takes 2 args.
be@latin: Dziejańnie („Action”) pryjmaje 2 arhumenty.

en: ActionGroup takes 2 args.
be@latin: Hrupa dziejańniaŭ („ActionGroup”) pryjmaje 2 arhumenty.

en: Must supply a valid parent.
be@latin: Treba padać sapraŭdnaha prodka.

en: There was an error reading the file '%1'
be@latin: Padčas pračytańnia fajła „%1” uźnikła pamyłka.

en: Could not read file '%1'
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać fajł „%1”.

en: Must supply a filename.
be@latin: Treba padać nazvu fajła.

en: '%1' is not a valid QLayout.
be@latin: „%1” nia jość sapraŭdnym „QLayout”.

en: Must supply a layout name.
be@latin: Treba padać nazvu vykładu.

en: Wrong object type.
be@latin: Niapravilny typ abjekta.

en: First argument must be a QObject.
be@latin: Pieršy arhument musić być typu „QObject”.

en: Incorrect number of arguments.
be@latin: Niapravilnaja kolkaść arhumentaŭ.

en: No such method '%1'.
be@latin: Niama takoha metadu: „%1”.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
be@latin: Niaŭdały vyklik „%1”. Nie ŭdałosia atrymać arhumenty %2: %3

en: Call to '%1' failed.
be@latin: Niaŭdały vyklik „%1”.

en: Could not construct value
be@latin: Nie ŭdałosia skanstrujavać vartaść.

en: Not enough arguments.
be@latin: Nie staje arhumentaŭ.

en: Failed to create Action.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć dziejańnie („Action”).

en: Failed to create ActionGroup.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć hrupu dziejańniaŭ („ActionGroup”).

en: No classname specified
be@latin: Nazva klasy nie aznačanaja.

en: Failed to create Layout.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć vykład („Layout”).

en: No classname specified.
be@latin: Nazva klasy nie aznačanaja.

en: Failed to create Widget.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć widžet („Widget”).

en: Could not open file '%1': %2
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić fajł „%1”: %2.

en: Failed to load file '%1'
be@latin: Nie ŭdałosia źmiaścić u pamiać fajł „%1”.

en: '%1' is not a valid QWidget.
be@latin: „%1” nia jość sapraŭdnym „QWidget”.

en: Must supply a widget name.
be@latin: Treba padać nazvu widžeta.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
be@latin: Praz vyklik slota „%1” z %2:%3:%4 uźnikła vyklučeńnie.
