kdelibs4 - en to crh translation catalogue (40 entries)

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
crh: '%1' kirsetmesini işlegende hata yaşandı; satır %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
crh: kirsetme tek 1 delil ala, %1 degil.

en: File %1 not found.
crh: %1 dosyesi tapılamadı.

en: library only takes 1 argument, not %1.
crh: kitaphane tek 1 delilni ala, %1 degil.

en: Alert
crh: İhtar Et

en: Confirm
crh: Teyit Et

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
crh: Fena vaqia qollayıcısı: Nesne %1 Kimlik %2 Usul %3 Tür: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
crh: '%1' funktsiyasını %2:%3:%4 qonumından çağıruvda istisna

en: Could not open file '%1'
crh: '%1' dosyesi açılamadı

en: Could not create temporary file.
crh: Muvaqqat dosye icat etilamadı.

en: %1 is not a function and cannot be called.
crh: %1 bir funktsiya degildir ve çağırılamaz.

en: %1 is not an Object type
crh: %1 Nesne (Object) türünden degildir

en: Action takes 2 args.
crh: Amel 2 delil alır.

en: ActionGroup takes 2 args.
crh: AmelZümresi 2 delil alır.

en: Must supply a valid parent.
crh: Keçerli bir üst-tür temin etilmeli.

en: There was an error reading the file '%1'
crh: Dosye oqulğanda hata yaşandı '%1'

en: Could not read file '%1'
crh: Dosye oqulamadı '%1'

en: Must supply a filename.
crh: Dosye ismi temin etilmeli.

en: '%1' is not a valid QLayout.
crh: '%1' keçerli bir QLayout degil.

en: Must supply a layout name.
crh: Bir serim ismi temin etilmeli.

en: Wrong object type.
crh: Yañlış nesne türü.

en: First argument must be a QObject.
crh: İlk delil bir QObject olmalı.

en: Incorrect number of arguments.
crh: Yañlış delil sayısı.

en: No such method '%1'.
crh: '%1' kibi usul yoqtır.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
crh: '%1' usulına çağıruv oñmadı, %2 delili alınamadı: %3

en: Call to '%1' failed.
crh: '%1' çağıruvı oñmadı.

en: Could not construct value
crh: Qıymet inşa etilamadı

en: Not enough arguments.
crh: Delil sayısı yetersiz.

en: Failed to create Action.
crh: Amel icat etilamadı.

en: Failed to create ActionGroup.
crh: AmelZümresi icat etilamadı.

en: No classname specified
crh: Sınıf ismi belirtilmegen

en: Failed to create Layout.
crh: Serim icat etilamadı.

en: No classname specified.
crh: Sınıf ismi belirtilmegen.

en: Failed to create Widget.
crh: Pencereçikni icat etüv oñmadı.

en: Could not open file '%1': %2
crh: '%1' dosyesi açılamadı: %2

en: Failed to load file '%1'
crh: '%1' dosyesiniñ yüklenüvi oñmadı

en: '%1' is not a valid QWidget.
crh: '%1' keçerli bir QWidget degil.

en: Must supply a widget name.
crh: Pencereçik ismi temin etilmeli.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
crh: Fena közenek qollayıcısı: Nesne %1 Kimlik %2 Usul %3 İmza: %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
crh: %2:%3:%4 qonumından '%1' çağıruvda istisna
