kdelibs4 - en to mk translation catalogue (40 entries)

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
mk: Имаше грешка при обработката на include „'%1“, на ред %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
mk: За include е потребен само еден аргумент, не %1.

en: File %1 not found.
mk: Датотеката %1 не е пронајдена.

en: library only takes 1 argument, not %1.
mk: на библиотеката ѝ треба само еден аргумент, а не %1.

en: Alert
mk: Внимание

en: Confirm
mk: Потврда

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
mk: Ракувач со лоши настани: објект %1 идентификатор %2 метода %3 тип: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
mk: Исклучок при повикување на функцијата „%1“ од %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
mk: Не можев да ја отворам датотеката „%1“

en: Could not create temporary file.
mk: Не можев да креирам привремена датотека.

en: %1 is not a function and cannot be called.
mk: %1 не е функција и не може да биде повикана.

en: %1 is not an Object type
mk: %1 не е од тип објект

en: Action takes 2 args.
mk: За дејството се потребни два аргументи.

en: ActionGroup takes 2 args.
mk: За „ГрупазаДејство“ се потребни 2 аргументи.

en: Must supply a valid parent.
mk: Мора да се наведе валиден родител.

en: There was an error reading the file '%1'
mk: Имаше грешка при читањето на датотеката „%1“

en: Could not read file '%1'
mk: Не можам да ја прочитам датотеката „%1“

en: Must supply a filename.
mk: Мора да се зададе име на датотека.

en: '%1' is not a valid QLayout.
mk: „%1“ не е валиден QLayout.

en: Must supply a layout name.
mk: Мора да се наведе име на распоред.

en: Wrong object type.
mk: Погрешен тип на објект.

en: First argument must be a QObject.
mk: Првиот аргумент мора да биде QObject.

en: Incorrect number of arguments.
mk: Неправилен број на аргументи.

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
mk: Не можев да претворам во вредност %1 од типот %2 (%3)

en: No such method '%1'.
mk: Нема таков метод „%1“.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
mk: Повикот до методот „%1“ не успеа, не можам да го земам аргументот %2: %3

en: Call to '%1' failed.
mk: Повикот до „%1“ не успеа.

en: Could not construct value
mk: Не можам да конструирам вредност

en: Not enough arguments.
mk: Нема доволно аргументи.

en: Failed to create Action.
mk: Не успеав да креирам Дејство.

en: Failed to create ActionGroup.
mk: Не успеав да креирам „ГрупазаДејства“.

en: No classname specified
mk: Не е наведено име на класа

en: Failed to create Layout.
mk: Не успеав да креирам „Распоред“.

en: No classname specified.
mk: Не е наведено име на класа.

en: Failed to create Widget.
mk: Не успеав да креирам „ГрафичкаКонтрола“.

en: Could not open file '%1': %2
mk: Не можев да ја отворам датотеката „%1“: %2

en: Failed to load file '%1'
mk: Не успеав да ја вчитам датотеката „%1“

en: '%1' is not a valid QWidget.
mk: „%1“ не е валиден QWidget.

en: Must supply a widget name.
mk: Мора да се наведе име на графичка контрола.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
mk: Исклучок при повикување на слотот „%1“ од %2:%3:%4
