kdelibs4 - en to se translation catalogue (43 entries)

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
se: Šattai meattáhus go gieđahalai include «%1» linnjá %2:%3

en: include only takes 1 argument, not %1.
se: include dohkkeha dušše ovtta argumeantta, iige %1

en: File %1 not found.
se: Fiila %1 ii gávdnon.

en: library only takes 1 argument, not %1.
se: bibliotehka dohkkeha dušše ovtta argumeantta, iige %1

en: Alert
se: Várrehus

en: Confirm
se: Nanne

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
se: Boastto eventhandler: Objeakta %1 Identifikáhtor %2 Metoda %3 Šládja: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
se: Spiehkastat dáhpáhuvai go gohččui «%1»-funkšuvnna %2:%3:%4:s

en: Could not open file '%1'
se: Ii sáhttán rahpat fiilla «%1»

en: Could not create temporary file.
se: Ii sáhttán ráhkadit gaskaboddosaš fiilla.

en: %1 is not a function and cannot be called.
se: %1 ii leat funkšuvdna, ja danne ii mana dan gohččot.

en: %1 is not an Object type
se: %1 ii leat objeaktašládja

en: Action takes 2 args.
se: Action gáibida 2 argumeantta.

en: ActionGroup takes 2 args.
se: ActionGroup gáibida 2 argumeantta.

en: Must supply a valid parent.
se: Ferte leat gustojeaddji váhnen.

en: There was an error reading the file '%1'
se: Šattai meattáhus logadettiin fiilla «%1»

en: Could not read file '%1'
se: Ii sáhttán lohkat fiillat «%1»

en: Must supply a filename.
se: Ferte meroštit fiilanama.

en: '%1' is not a valid QLayout.
se: «%1» lea gustohis QLayout.

en: Must supply a layout name.
se: Ferte meroštit fárdanama.

en: Wrong object type.
se: Boasttu objeaktašládja.

en: First argument must be a QObject.
se: Vuosttaš argumeanta ferte leat QObject.

en: Incorrect number of arguments.
se: Menddo unnán dahje ollu argumeanttat.

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
se[0]: Slot dáhtui%1 argumeantta
se[1]: Slot dáhtui%1 argumeantta

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
se[0]: muhto leat dušše %1 olámuttus
se[1]: muhto leat dušše %1 olámuttus

[ctx: %1 is 'the slot asked for foo arguments', %2 is 'but there are only bar available']
en: %1, %2.
se: %1 %2.

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
se: Ii sáhttán konverteret %1-árvvu %2-šlájas (%3)

en: No such method '%1'.
se: Metoda «%1» ii gávdno.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
se: Šattai meattáhus go gohččui «%1»-metoda, ii sáhttán viežžat argumeantta %2:%3

en: Call to '%1' failed.
se: Ii sáhttán «%1» gohččot.

en: Could not construct value
se: Ii sáhttán ráhkadit árvvu

en: Not enough arguments.
se: Eai leat doarvái argumeanttat.

en: Failed to create Action.
se: Ii sáhttán ráhkadit doaimma.

en: Failed to create ActionGroup.
se: Ii sáhttán ráhkadit doaimmajoavkku.

en: No classname specified
se: Classname ii leat meroštuvvon

en: Failed to create Layout.
se: Ii sáhttán ráhkadit ráhkadusa.

en: No classname specified.
se: Classname ii leat meroštuvvon.

en: Failed to create Widget.
se: Ii sáhttán ráhkadat áđa.

en: Could not open file '%1': %2
se: Ii sáhttán rahpat fiilla «%1»: %2

en: Failed to load file '%1'
se: Ii sáhttán viežžat fiilla «%1»

en: '%1' is not a valid QWidget.
se: «%1» ii leat gustojeaddji QWidget.

en: Must supply a widget name.
se: Fertet addit áhtanama.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
se: Boastto slot-gieđahalli: Objeakta%1 Identifikáhtor %2 Metoda %3 Dovddaldat: %4.
