kdegames - en to bs translation catalogue (83 entries)

en: Sorry, doing a move...
bs: Nažalost, izvodi se potez...

en: Game over
bs: Kraj igre

en: The winner is Player %1!
bs: Pobjednik je igrač %1!

en: Winner
bs: Pobjednik

en: General
bs: Opšte

en: Start game
bs: Počni igru

en: Continue game
bs: Nastavi igru

en: Start computer move
bs: Pokreni potez računara

en: Your turn
bs: Vaš potez

en: Player %1
bs: Igrač %1:

en: Computer player %1 is moving
bs: Kompjuter igrač %1 povlači potez

en: The computer could not find a valid move.
bs: Računar ne može naći važeći potez.

en: Show next step
bs: Prikaži sljedeći korak

en: Finishing move...
bs: Završavam potez...

en: Interrupt game
bs: Prekini igru

en: Stop computing
bs: Zaustavi račun

en: Stop showing move
bs: Zaustavi prikaz poteza

en: Stop animation
bs: Zaustavi animaciju

en: New Game
bs: Nova igra

en: Game saved as %1
bs: igra je snimljena kao %1

en: There was an error in saving file
    %1
bs: Došlo je do greške pri snimanju datoteke
    %1

en: The file %1 does not exist!
bs: Datoteka %1 ne postoji!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
bs: Datoteka %1 nije KJumpingCube igra datoteka!

en: There was an error loading file
    %1
bs: Došlo je do greške pri učitavanju datoteke
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
bs: Promijenili ste postavke veličine za igru i to zahtijeva novu igru za  započeti.
    
    Želite li napustiti trenutnu igru ili nastaviti s igrom i vratiti prethodnu postavku veličine?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
bs: Zahtijevali ste novu igru, ali već ima igra u toku.
    
    Želite li napustiti trenutnu igru?

en: New Game?
bs: Nova igra?

en: Abandon Game
bs: Napisti igru

en: Continue Game
bs: Nastavi igru

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
bs: TVeličina kocke je uzvan opsega %1 do %2. Bit će postavljena na %1.

en: Missing input line for cube %1.
bs: Nedostaje ulazna linija za kocku %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
bs: Vlasnik kocke %1 je izvan opsega 0 do 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
bs: Vrijednost kocke %1 je izvan opsega 1 do %2

en: Current player is neither 1 nor 2.
bs: Trenutni igrač nije ni 1 ni 2.

en: Current player:
bs: Trenutni igrač:

en: Settings
bs: Postavle

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
bs: Brzina animacije preplavljene kocke

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
bs: Vrsta animacije Nikakva (bez pauza).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
bs: Vrsta animacije Potamni i pauza.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
bs: Vrsta animacije Brzo treperi.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
bs: Vrsta animacije Sudarajuće tačke.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
bs: Boja neutralne kocke.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
bs: Boja prvog igrača.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
bs: Boja drugog igrača.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
bs: Veličina polja za igru.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
bs: Da li računar igra kao prvi igrač.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
bs: Kada kompjuterski igrač 1 koristi Keplerovu VI

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
bs: Kada kompjuterski igrač 1 koristi Njutnovu VI

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
bs: Vještina računarskog igrača 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
bs: Da li računar igra kao drugi igrač.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
bs: Kada kompjuterski igrač 2 koristi Keplerovu VI

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
bs: Kada kompjuterski igrač 2 koristi Njutnovu VI

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
bs: Vještina računarskog igrača 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
bs: Pauza prije svakog računarskog poteza

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
bs: Pauza prije svakog kaskadnog koraka

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Tactical one or two player game
bs: Taktička igra za jednog ili dva igrača

en: Various improvements
bs: Razna poboljšanja

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
bs: Nadogradnja na KDE4 i podrška za SVG crteže.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
bs: Grafika za KDE 4.0 verziju.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
bs: Kompjuter igrač 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
bs: Igram sada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
bs: Stil igre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton2)
en: Newton
bs: Njutn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
bs: Početnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
bs: Prosječan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
bs: Stručnjak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
bs: Kompjuter igrač 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
bs: Pauza prije svakog kompjuterskog poteza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
bs: Veličina table

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
bs: Boje igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
bs: Igrač 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
bs: Igrač 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
bs: Neutralno:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
bs: Kasakadno premjesti prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
bs: Ništa (bez pauza)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
bs: Potamni i pauza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
bs: Brzo treperi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
bs: Refleksija tačaka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
bs: Vrijeme kaskadnog pomijeranja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
bs: Kratko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
bs: Dugo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
bs: Pauza prije svakog kaskadnog koraka
