kjumpingcube - en to ca@valencia translation catalogue (80 entries)

en: Sorry, doing a move...
ca@valencia: Ho sentim, s'està fent un moviment...

en: Game over
ca@valencia: Final de la partida

en: The winner is Player %1!
ca@valencia: El guanyador és el jugador %1!

en: Winner
ca@valencia: Guanyador

en: Start game
ca@valencia: Comença la partida

en: Continue game
ca@valencia: Continua la partida

en: Start computer move
ca@valencia: Comença el moviment de l'ordinador

en: Your turn
ca@valencia: El teu torn

en: Player %1
ca@valencia: Jugador %1

en: Computer player %1 is moving
ca@valencia: El jugador d'ordinador %1 està movent

en: The computer could not find a valid move.
ca@valencia: L'ordinador no ha pogut trobar cap moviment vàlid.

en: Show next step
ca@valencia: Mostra el pas següent

en: Finishing move...
ca@valencia: S'està finalitzant el moviment...

en: Interrupt game
ca@valencia: Interromp la partida

en: Stop computing
ca@valencia: Para el càlcul

en: Stop showing move
ca@valencia: Para la visualització del moviment

en: Stop animation
ca@valencia: Para l'animació

en: New Game
ca@valencia: Partida nova

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer %1 ja existix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: Game saved as %1
ca@valencia: La partida s'ha guardat com a %1

en: There was an error in saving file
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer
    %1

en: The file %1 does not exist!
ca@valencia: El fitxer %1 no existix.

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
ca@valencia: El fitxer %1 no és un fitxer de partida de KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el fitxer
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
ca@valencia: Has canviat la configuració de la mida del joc i açò requerix iniciar una partida nova.
    
    Vols abandonar la partida actual o continuar jugant i restaurar la configuració anterior de la mida?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
ca@valencia: Has demanat una partida nova, però ja hi ha una partida en curs.
    
    Vols abandonar la partida actual?

en: New Game?
ca@valencia: Una partida nova?

en: Abandon Game
ca@valencia: Abandona la partida

en: Continue Game
ca@valencia: Continua la partida

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
ca@valencia: La mida del quadro del cub del fitxer està fora de l'interval entre %1 i %2. S'establirà a %1.

en: Missing input line for cube %1.
ca@valencia: Falta la línia interior del cub %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
ca@valencia: El propietari del cub %1 està fora de l'interval 0 a 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
ca@valencia: El valor del cub %1 està fora de l'interval d'1 a %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
ca@valencia: El jugador actual no és 1 ni 2.

en: Current player:
ca@valencia: Jugador actual:

en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
ca@valencia: Velocitat d'animació del desbordament dels daus

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
ca@valencia: Sense tipus d'animació (sense fer pausa).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
ca@valencia: Tipus d'animació amb enfosquiment i pausa.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
ca@valencia: Tipus d'animació amb parpelleig ràpid.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
ca@valencia: Tipus d'animació de la dispersió dels punts.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
ca@valencia: Color dels cubs neutrals.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
ca@valencia: Color del jugador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
ca@valencia: Color del jugador 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
ca@valencia: Mida del camp de joc.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
ca@valencia: Si el jugador 1 és controlat o no per l'ordinador.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
ca@valencia: Si el jugador d'ordinador utilitza la IA Kepler.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
ca@valencia: Si el jugador d'ordinador utilitza la IA Newton.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
ca@valencia: Destresa del jugador d'ordinador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
ca@valencia: Si el jugador 2 és controlat o no per l'ordinador.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
ca@valencia: Si el jugador d'ordinador 2 utilitza la IA Kepler.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
ca@valencia: Si el jugador d'ordinador 2 utilitza la IA Newton.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
ca@valencia: Destresa del jugador d'ordinador 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
ca@valencia: Fa una pausa abans de cada moviment de l'ordinador.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
ca@valencia: Fa una pausa abans de cada pas en cascada.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Tactical one or two player game
ca@valencia: Joc tàctic d'un o dos jugadors

en: Various improvements
ca@valencia: Diverses millores

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
ca@valencia: Adaptació a KDE 4 i implementació de grafismes en SVG.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
ca@valencia: Gràfics per a la versió KDE 4.0.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
ca@valencia: Jugador d'ordinador 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
ca@valencia: Juga ara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
ca@valencia: Estil de joc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
ca@valencia: Principiant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
ca@valencia: Mitjana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
ca@valencia: Jugador d'ordinador 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
ca@valencia: Fa una pausa abans de cada moviment de l'ordinador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
ca@valencia: Mida del tauler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
ca@valencia: Colors dels jugadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
ca@valencia: Jugador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
ca@valencia: Jugador 2:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
ca@valencia: Visualització dels moviments en cascada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
ca@valencia: Cap (sense pauses)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
ca@valencia: Enfosquiment i pausa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
ca@valencia: Parpelleig ràpid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
ca@valencia: Dispersió dels punts

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
ca@valencia: Temps dels moviments en cascada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
ca@valencia: Curt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
ca@valencia: Llarg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
ca@valencia: Fa una pausa abans de cada pas en cascada
