kjumpingcube - en to el translation catalogue (83 entries)

en: Sorry, doing a move...
el: Συγγνώμη, κάνω μια κίνηση...

en: Game over
el: Τέλος παιχνιδιού

en: The winner is Player %1!
el: Ο νικητής είναι ο παίκτης %1!

en: Winner
el: Νικητής

en: General
el: Γενικά

en: Start game
el: Έναρξη παιχνιδιού

en: Continue game
el: Συνέχεια παιχνιδιού

en: Start computer move
el: Έναρξη κίνησης υπολογιστή

en: Your turn
el: Η σειρά σου

en: Player %1
el: Παίκτης %1

en: Computer player %1 is moving
el: Ο υπολογιστής %1 κάνει κίνηση

en: The computer could not find a valid move.
el: Ο υπολογιστής δεν κατάφερε να βρει μια έγκυρη κίνηση.

en: Show next step
el: Εμφάνιση επόμενου βήματος

en: Finishing move...
el: Τελείωμα κίνησης...

en: Interrupt game
el: Διακοπή παιχνιδιού

en: Stop computing
el: Διακοπή υπολογισμού

en: Stop showing move
el: Διακοπή εμφάνισης κίνησης

en: Stop animation
el: Διακοπή εφέ κίνησης

en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
el: Το αρχείο %1 ήδη υπάρχει.
    Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: Game saved as %1
el: Το παιχνίδι αποθηκεύτηκε ως %1

en: There was an error in saving file
    %1
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου
    %1

en: The file %1 does not exist!
el: Το αρχείο %1 δεν υπάρχει!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
el: Το αρχείο %1 δεν είναι ένα αρχείο παιχνιδιού KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη φόρτωση του αρχείου
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
el: Έχετε αλλάξει τη ρύθμιση μεγέθους του παιχνιδιού και αυτό απαιτεί την έναρξη νέου.
    Θέλετε να εγκαταλείψετε το τρέχον παιχνίδι ή να το συνεχίσετε με επαναφορά της προηγούμενης ρύθμισης μεγέθους;

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
el: Έχετε ζητήσει ένα νέο παιχνίδι, αλλά ήδη υπάρχει παιχνίδι σε εξέλιξη.
    Θέλετε να εγκαταλείψετε το τρέχον παιχνίδι;

en: New Game?
el: Νέο παιχνίδι;

en: Abandon Game
el: Εγκατάλειψη παιχνιδιού

en: Continue Game
el: Συνέχεια παιχνιδιού

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
el: Το μέγεθος του κύβου στο αρχείο είναι εκτός των ορίων %1 έως %2. Θα οριστεί σε %1.

en: Missing input line for cube %1.
el: Λείπει η γραμμή εισόδου στοιχείων για τον κύβο %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
el: Ο κάτοχος του κύβου %1 βρίσκεται εκτός των ορίων 0 έως 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
el: Η αξία του κύβου %1 βρίσκεται εκτός των ορίων 1 έως %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
el: Ο τρέχων παίκτης δεν είναι ούτε 1 ούτε 2.

en: Current player:
el: Τρέχων παίκτης:

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
el: Ταχύτητα εφέ κίνησης για υπερχειλισμένο ζάρι

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
el: Τύπος εφέ κίνησης κανένας (χωρίς παύσεις).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
el: Τύπος εφέ κίνησης με μείωση φωτισμού και παύση.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
el: Τύπος εφέ κίνησης με γρήγορο αναβοσβήσιμο.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
el: Τύπος εφέ κίνησης με σκόρπιες τελείες.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
el: Χρώμα των ουδέτερων κύβων.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
el: Χρώμα του παίκτη 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
el: Χρώμα του παίκτη 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
el: Μέγεθος του χώρου του παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
el: Αν ο παίκτης 1 θα παίζεται από τον υπολογιστή.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
el: Αν ο υπολογιστής παίκτης 1 χρησιμοποιεί τεχνητή νοημοσύνη Kepler.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
el: Αν ο υπολογιστής παίκτης 1 χρησιμοποιεί νευτώνεια τεχνητή νοημοσύνη.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
el: Ικανότητα του υπολογιστή παίκτη 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
el: Αν ο παίκτης 2 θα παίζεται από τον υπολογιστή.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
el: Αν ο υπολογιστής παίκτης 2 χρησιμοποιεί τεχνητή νοημοσύνη Kepler.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
el: Αν ο υπολογιστής παίκτης 2 χρησιμοποιεί νευτώνεια τεχνητή νοημοσύνη.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
el: Ικανότητα του υπολογιστή παίκτη 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
el: Παύση πριν από κάθε κίνηση του υπολογιστή.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
el: Παύση πριν από κάθε βήμα επικάλυψης.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Tactical one or two player game
el: Παιχνίδι τακτικής ενός ή δύο παικτών

en: Various improvements
el: Διάφορες βελτιώσεις

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
el: Αναβάθμιση στο KDE4 και υποστήριξη γραφικών SVG.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
el: Γραφικά για την έκδοση KDE4.0.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
el: Υπολογιστής παίκτης 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
el: Παίζει τώρα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
el: Τεχνοτροπία παίκτη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
el: Αρχάριος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
el: Μεσαίος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
el: Εξπέρ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
el: Υπολογιστής παίκτης 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
el: Παύση πριν από κάθε κίνηση του υπολογιστή

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
el: Μέγεθος πίνακα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
el: Χρώματα παικτών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
el: Παίκτης 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
el: Παίκτης 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
el: Ουδέτερο:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
el: Εμφάνιση επικαλυπτόμενων κινήσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
el: Καμία (χωρίς παύσεις)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
el: Μείωση φωτισμού και παύση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
el: Γρήγορο αναβοσβήσιμο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
el: Σκόρπιες τελείες

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
el: Χρόνος επικαλυπτόμεων κινήσεων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
el: Σύντομος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
el: Μακρύς

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
el: Παύση πριν από κάθε βήμα επικάλυψης
