kjumpingcube - en to eu translation catalogue (83 entries)

en: Sorry, doing a move…
eu: Sentitzen dut, mugimendu bat egiten…

en: Game over
eu: Jokoa amaitu da

en: The winner is Player %1!
eu: Irabazlea %1 jokalaria da!

en: Winner
eu: Irabazlea

en: General
eu: Orokorra

en: Start game
eu: Hasi jokoa

en: Continue game
eu: Jarraitu jokoarekin

en: Start computer move
eu: Hasi ordenagailuaren mugimendua

en: Your turn
eu: Zure txanda

en: Player %1
eu: %1. jokalaria

en: Computer player %1 is moving
eu: Ordenagailuaren %1 jokalaria mugitzen ari da

en: The computer could not find a valid move.
eu: Ordenagailuak ezin du balio duen mugimendurik aurkitu.

en: Show next step
eu: Erakutsi hurrengo urratsa

en: Finishing move…
eu: Mugimendua bukatzen…

en: Interrupt game
eu: Eten jokoa

en: Stop computing
eu: Gelditu kalkulatzea

en: Stop showing move
eu: Utzi mugimendua erakusteari

en: Stop animation
eu: Gelditu animazioa

en: New Game
eu: Joko berria

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: %1 fitxategia lehendik dago.
    Gainidatzi nahi duzu?

en: Game saved as %1
eu: Jokoa %1 bezala gorde da

en: There was an error in saving file
    %1
eu: Errorea fitxategian gordetzean:
    %1

en: The file %1 does not exist!
eu: %1 fitxategia ez da existitzen!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
eu: %1 fitxategia ez da KJumpingCube joko-fitxategi bat!

en: There was an error loading file
    %1
eu: Errorea fitxategia kargatzean
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
eu: Jokoaren neurri-ezarpena aldatu duzu eta horrek joko berria hastea eskatzen du.
    
    Jarduneko jokoa utzi edo jokatzen jarraitu eta aurreko neurri-ezarpena berrezarri nahi duzu?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
eu: Joko berri bat eskatu duzu, baina dagoeneko joko bat martxan da.
    
    Jarduneko jokoa utzi nahi duzu?

en: New Game?
eu: Joko berria?

en: Abandon Game
eu: Utzi jokoa

en: Continue Game
eu: Jarraitu jokoarekin

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
eu: Fitxategiko kubo-kutxa neurria %1(e)tik %2(e)ra arteko barrutitik kanpo dago. %1(e)ra ezarriko da.

en: Missing input line for cube %1.
eu: %1 kuborako sarrerako lerroa falta da.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
eu: %1 kuboaren jabea 0tik 2ra arteko barrutitik kanpo dago.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
eu: %1 kuboaren balioa 1etik %2ra arteko barrutitik kanpo dago.

en: Current player is neither 1 nor 2.
eu: Uneko jokalaria ez da 1 ez eta 2 ere.

en: Current player:
eu: Uneko jokalaria:

en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
eu: Dado gainezkatuen animazio-abiadura

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
eu: Animazio mota «Bat ere ez» (etenik gabe).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
eu: Animazio mota «Ilundu eta eten».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
eu: Animazio mota «Kliskatu agudo».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
eu: Animazio mota «Puntu sakabanatuak».

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
eu: Kubo neutralen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
eu: 1 jokalariaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
eu: 2. jokalariaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
eu: Jokatzeko eremuaren tamaina.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
eu: 1 jokalaria ordenagailuak jokatuko duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
eu: Ordenagailuaren 1 jokalariak Kepler IA erabiltzen duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
eu: Ordenagailuaren 1 jokalariak Newton IA erabiltzen duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
eu: Ordenagailuaren 1 jokalariaren iaiotasuna

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
eu: 2. jokalaria ordenagailua izango den ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
eu: Ordenagailuaren 2 jokalariak Kepler IA erabiltzen duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
eu: Ordenagailuaren 2 jokalariak Newton IA erabiltzen duen edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
eu: Ordenagailuaren 2 jokalariaren iaiotasuna.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
eu: Etenaldia ordenagailuaren mugimendu bakoitzaren aurretik.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
eu: Etenaldia urrats-sekuentzia bakoitzaren aurretik.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Tactical one or two player game
eu: Jokalari bat edo biko joko taktikoa

en: Various improvements
eu: Hainbat hobekuntza

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
eu: KDE 4rako eguneraketak eta SVG artelanen euskarria.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
eu: KDE 4.0 bertsiorako grafikoak.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
eu: Ordenagailuaren 1 jokalaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
eu: Orain jolasten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
eu: Joko estiloa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
eu: Hasiberria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
eu: Ertaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
eu: Aditua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
eu: Ordenagailuaren 2 jokalaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
eu: Etenaldia ordenagailuaren mugimendu bakoitzaren aurretik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
eu: Taularen neurria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
eu: Jokalarien koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
eu: 1 jokalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
eu: 2. jokalaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
eu: Neutrala:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
eu: Mugimendu-sekuentzia azaltzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
eu: Bat ere ez (etenaldirik gabe)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
eu: Ilundu eta eten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
eu: Kliskatu agudo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
eu: Puntu sakabanatuak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
eu: Mugimendu-sekuentziaren denbora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
eu: Laburra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
eu: Luzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
eu: Etenaldia urrats-sekuentzia bakoitzaren aurretik
