kjumpingcube - en to gl translation catalogue (85 entries)

en: Sorry, doing a move…
gl: Desculpa, estou a realizar un movemento…

en: Game over
gl: Rematou a partida

en: The winner is Player %1!
gl: Gaña o xogador %1!

en: Winner
gl: Gañador

en: General
gl: Xeral

en: Start game
gl: Comezar unha partida

en: Continue game
gl: Continuar unha partida anterior

en: Start computer move
gl: Comezar un movemento do computador

en: Your turn
gl: Tócache.

en: Player %1
gl: Xogador %1

en: Computer player %1 is moving
gl: O xogador da intelixencia artificial %1 está a mover

en: The computer could not find a valid move.
gl: O computador non puido atopar ningún movemento correcto.

en: Show next step
gl: Amosar o paso seguinte

en: Finishing move…
gl: Rematando o movemento…

en: Interrupt game
gl: Interromper a partida

en: Stop computing
gl: Parar o cálculo

en: Stop showing move
gl: Parar de amosar o movemento

en: Stop animation
gl: Para a animación

en: New Game
gl: Nova partida

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro %1 xa existe.
    Quere sobrescribilo?

en: Game saved as %1
gl: A partida gardouse como %1.

en: There was an error in saving file
    %1
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro %1

en: The file %1 does not exist!
gl: O ficheiro %1 non existe!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
gl: O ficheiro %1 non é unha partida de KJumpingCube!

en: There was an error loading file
    %1
gl: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
gl: Cambiaches a configuración de tamaño da partida, o que require que se inicie unha partida nova.
    
    Queres abandonar esta partida ou seguir xogando e restaurar a opción de tamaño anterior?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
gl: Solicitaches unha partida nova, pero xa hai unha partida en xogo.
    
    Queres abandonar esta partida?

en: New Game?
gl: Partida nova?

en: Abandon Game
gl: Abandonar a partida

en: Continue Game
gl: Continuar unha partida

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
gl: O tamaño da caixa de cubos do ficheiro non está entre %1 e %2. Deixarase en %1.

en: Missing input line for cube %1.
gl: Falta a liña de entrada do cubo %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
gl: O dono do cubo %1 non está entre 0 e 2.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
gl: O valor do cubo %1 non está entre 1 e %2.

en: Current player is neither 1 nor 2.
gl: O xogador actual non é nin 1 nin 2.

en: Current player:
gl: Xogador actual:

en: Settings
gl: Configuración

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
gl: Velocidade da animación do dado desbordante.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
gl: Ningunha animación (sen pausas).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
gl: Animación de «escurecemento e pausa».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
gl: Animación de «brillo intermitente».

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
gl: Animación de «dispersión dos puntos».

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
gl: Cor dos cubos neutrais.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
gl: Cor do xogador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
gl: Cor do xogador 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
gl: Tamaño do campo de xogo.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
gl: Indica se o computador controla o xogador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
gl: Indica se o xogador 1 usa a intelixencia artificial «Kepler».

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
gl: Indica se o xogador 1 usa a intelixencia artificial «Newton».

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
gl: Habilidade do intelixencia artificial do xogador 1.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
gl: Indica se o computador controla o xogador 2.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
gl: Indica se o xogador 2 usa a intelixencia artificial «Kepler».

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
gl: Indica se o xogador 2 usa a intelixencia artificial «Newton».

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
gl: Habilidade da intelixencia artificial do xogador 2.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
gl: Deterse antes de cada movemento do computador.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
gl: Deterse antes de cada paso das cascadas.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Tactical one or two player game
gl: Xogo táctico para un ou dous xogadores

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
gl: © 1998-2000, Matthias Kiefer

en: Various improvements
gl: Varias melloras

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
gl: Anovación a KDE4 e compatibilidade con SVG.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
gl: Gráficos da versión para KDE 4.0.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
gl: Xogador 1 da intelixencia artificial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
gl: Xogando

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
gl: Estilo de xogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
gl: Principiante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
gl: Normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
gl: Experto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
gl: Xogador 2 da intelixencia artificial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
gl: Deterse antes de cada movemento do computador

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
gl: Dimensións do taboleiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: 3x3
gl: 3×3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
gl: Cores dos xogadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
gl: Xogador 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
gl: Xogador 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
gl: Neutro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
gl: Visualización dos movementos en cascada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
gl: Ningunha (sen pausas)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
gl: Escurecemento e pausa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
gl: Brillo intermitente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
gl: Dispersión dos puntos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
gl: Duración dos movementos en cascada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
gl: Curta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
gl: Longa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
gl: Deterse antes de cada paso das cascadas
