kjumpingcube - en to he translation catalogue (19 entries)

en: Winner
he: המנצח

en: General
he: כללי

en: There was an error in saving file
    %1
he: אירעה שגיאה בשמירת הקובץ
    %1

en: The file %1 does not exist!
he: הקובץ %1 לא קיים!

en: There was an error loading file
    %1
he: אירעה שגיאה בפתיחת הקובץ
    %1

en: Current player:
he: השחקן הנוכחי:

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
he: הצבע של שחקן 1.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
he: הצבע של שחקן 2.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
he: גדול של שדה המשחק.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
he: האם שחקן 1 משוחק בידי המחשב.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
he: האם שחקן 2 משוחק על ידי המחשב.

en: Tactical one or two player game
he: משחק טקטי לאחד או שני משתתפים

en: Various improvements
he: שיפורים שונים

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
he: מתחיל

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
he: ממוצע

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
he: מומחה

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
he: גודל הלוח

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
he: שחקן 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
he: שחקן 2:
