KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (84 entries)

en: Sorry, doing a move…
hu: Lépés folyamatban…

en: Game over
hu: Vége a játéknak

en: The winner is Player %1!
hu: A győztes: %1. játékos!

en: Winner
hu: A győztes

en: General
hu: Általános

en: Start game
hu: Játék indítása

en: Continue game
hu: Játék folytatása

en: Start computer move
hu: Számítógép lépésének megkezdése

en: Your turn
hu: Ön következik

en: Player %1
hu: %1. játékos

en: Computer player %1 is moving
hu: %1. gépi játékos lép

en: The computer could not find a valid move.
hu: A számítógép nem talált érvényes lépést.

en: Show next step
hu: Következő lépés megjelenítése

en: Finishing move…
hu: Lépés befejezése…

en: Interrupt game
hu: Játék megszakítása

en: Stop computing
hu: Számítás leállítása

en: Stop showing move
hu: Lépés megjelenítésének leállítása

en: Stop animation
hu: Animáció leállítása

en: New Game
hu: Új játék

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: A(z) %1 fájl már létezik.
    Felül szeretné írni?

en: Game saved as %1
hu: A játék %1 néven elmentve

en: There was an error in saving file
    %1
hu: Hiba történt az alábbi fájl mentése közben:
    %1

en: The file %1 does not exist!
hu: %1 nevű fájl nem létezik.

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
hu: A(z) %1 nevű fájlt nem ez a program készítette!

en: There was an error loading file
    %1
hu: Hiba történt az alábbi fájl betöltése közben:
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
hu: Megváltoztatta a játék méretbeállítását, és ehhez új játék indítására van szükség.
    
    Szeretné feladni a jelenlegi játékot, vagy folytatni a játékot, és visszaállítani a korábbi méretbeállítást?

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
hu: Ön új játékot kért, de már folyamatban van egy játék.
    
    Szeretné feladni a jelenlegi játékot?

en: New Game?
hu: Új játék?

en: Abandon Game
hu: Játék feladása

en: Continue Game
hu: Játék folytatása

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
hu: A fájl kockadobozának mérete kívül esik a %1-%2  tartományon. A(z) %1 értékre lesz beállítva.

en: Missing input line for cube %1.
hu: Hiányzik a(z) %1. kocka bemeneti sora.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
hu: A(z) %1. kocka tulajdonosa nem esik a 0-2 tartományba.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
hu: A(z) %1. kocka értéke nem esik az 1-%2 tartományba.

en: Current player is neither 1 nor 2.
hu: A jelenlegi játékos sem az 1-es, sem a 2-es.

en: Current player:
hu: Az aktuális játékos:

en: Settings
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
hu: Túlcsorduló kockák animációs sebessége

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
hu: Animációtípus: Nincs (nincsenek szünetek).

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
hu: Animációtípus: Sötétítés és szünet.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
hu: Animációtípus: Gyors villogás.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
hu: Animációtípus: Pontok szétszórása.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
hu: A semleges kockák színe.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
hu: Az 1. játékos színe.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
hu: A 2. játékos színe.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
hu: A játéktér mérete.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
hu: Itt lehet megadni, hogy az 1. játékost a számítógép irányítsa-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
hu: Az 1-es számítógépes játékos a Kepler AI-t használja-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
hu: Az 1-es számítógépes játékos a Newton AI-t használja-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
hu: Az 1. gépi játékos ügyességi szintje.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
hu: Itt lehet megadni, hogy a 2. játékost a számítógép irányítsa-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
hu: A 2-es számítógépes játékos a Kepler AI-t használja-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
hu: A 2-es számítógépes játékos a Newton AI-t használja-e.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
hu: A 2. gépi játékos ügyességi szintje.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
hu: Szünet a számítógép minden lépése előtt.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
hu: Szünet minden kaszkádlépés előtt.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Tactical one or two player game
hu: Egy- vagy kétszemélyes taktikai játék

en: (c) 1998-2000, Matthias Kiefer
hu: (c) Matthias Kiefer, 1998-2000.

en: Various improvements
hu: Különféle javítások

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
hu: Átírás KDE4-alapokra, SVG grafika.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
hu: A KDE4-es változat grafikája.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
hu: 1. gépi játékos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
hu: Most játszott

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
hu: Játékstílus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
hu: Könnyű

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
hu: Közepes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
hu: Nehéz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
hu: 2. gépi játékos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
hu: Szünet a számítógép minden lépése előtt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
hu: Táblaméret

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
hu: A játékosok színei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
hu: 1. játékos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
hu: 2. játékos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
hu: Semleges:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Cascade Move Display
hu: Kaszkádlépés megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
hu: Nincs (nincsenek szünetek)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
hu: Sötétítés és szünet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
hu: Gyors villogás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
hu: Pontok szétszórása

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
hu: Kaszkádlépés ideje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
hu: Rövid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
hu: Hosszú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
hu: Szünet minden kaszkádlépés előtt
