kjumpingcube - en to ka translation catalogue (85 entries)

en: Sorry, doing a move...
ka: უკაცრავად, სვლა ჯერ არ დასრულებულა...

en: Game over
ka: თამაში დასრულდა

en: The winner is Player %1!
ka: გამარჯვებულია მოთამაშე %1!

en: Winner
ka: უინერი

en: General
ka: ძირითადი

en: Start game
ka: თამაშის დაწყება

en: Continue game
ka: თამაშის გაგრძელება

en: Start computer move
ka: კომპიუტერის სვლის დაწყება

en: Your turn
ka: თქვენი სვლაა

en: Player %1
ka: მოთამაშე %1

en: Computer player %1 is moving
ka: კომპიუტერის მოთამაშე %1 სვლას აკეთებს

en: The computer could not find a valid move.
ka: კომპიუტერმა სწორი სვლა ვერ იპოვა.

en: Show next step
ka: შემდეგი სვლის ჩვენება

en: Finishing move...
ka: სვლის დასრულება...

en: Interrupt game
ka: თამაშის შეწყვეტა

en: Stop computing
ka: გამოთვლის შეწყვეტა

en: Stop showing move
ka: სვლის ჩვენების შეწყვეტა

en: Stop animation
ka: ანიმაციის შეჩერება

en: New Game
ka: დაიწყეთ ახალი თამაში

en: The file %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
ka: %1 უკვე არსებობს.
    გნებავთ გადააწეროთ?

en: Game saved as %1
ka: თამაში შენახულია, როგორც %1

en: There was an error in saving file
    %1
ka: შეცდომა ფაილში ჩაწერისას
    %1

en: The file %1 does not exist!
ka: ფაილი %1 არ არსებობს!

en: The file %1 is not a KJumpingCube gamefile!
ka: ფაილი %1 KJumpingCube -ის ფაილი არაა!

en: There was an error loading file
    %1
ka: შეცდომა ფაილის ჩატვირთვისას
    %1

en: You have changed the size setting of the game and that requires a new game to start.
    
    Do you wish to abandon the current game or continue playing and restore the previous size setting?
ka: თქვენ თამაშის ზომის პარამეტრი შეცვალეთ, რაც ახალი თამაშის დაწყებას მოითხოვს.
    
    გნებავთ მიატოვოთ მიმდინარე თამაში, თუ გააგრძელებთ მას? (ზომა წინა მნიშვნელობაზე აღდგება)

en: You have requested a new game, but there is already a game in progress.
    
    Do you wish to abandon the current game?
ka: გამოითხოვეთ ახალი თამაში, მაგრამ თამაში უკვ მიმდინარეობს.
    
    გნებავთ მიმდინარე თამაშის მიტოვება?

en: New Game?
ka: ახალი თამაში?

en: Abandon Game
ka: თამაშის მიტოვება

en: Continue Game
ka: თამაშის გაგრძელება

en: The file's cube box size is outside the range %1 to %2. It will be set to %1.
ka: ფაილიდან ჩატვირთული კუბის ზომა %1-%2 დიაპაზონს ცდება. გამოყენებული იქნება მნიშვნელობა %1.

en: Missing input line for cube %1.
ka: აკლია შეყვანის ხაზი კუბისთვის %1.

en: Owner of cube %1 is outside the range 0 to 2.
ka: კუბის (%1) მფლობელი 0-2 დიაპაზონს გარეთაა.

en: Value of cube %1 is outside the range 1 to %2.
ka: კუბის (%1) მნიშვნელობა 1-%2 დიაპაზონს გარეთაა.

en: Current player is neither 1 nor 2.
ka: მიმდინარე მოთამაშე არც 1-ია და არც 2.

en: Current player:
ka: მიმდინარე მოთამაშე:

en: Settings
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: Animation speed of overflowing dice
ka: წერტილების გადაადგილების ანიმაციის სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationNone), group (Game)
en: Animation type None (no pauses).
ka: ანიაციის ტიპი არაფერი (შეჩერებების გარეშე)

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationDelay), group (Game)
en: Animation type Darken and pause.
ka: ანიმაციის ტიპი გამუქება და შეჩერება.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationBlink), group (Game)
en: Animation type Blink rapidly.
ka: ანიმაციის ტიპი სწრაფი ციმციმი.

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpread), group (Game)
en: Animation type Scatter dots.
ka: ანიმაციის ტიპი გავრცელებული წერტილები.

note: i18n: ectx: label, entry (Color0), group (Game)
en: Color of neutral cubes.
ka: ნეიტრალური კუბების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (Color1), group (Game)
en: Color of player 1.
ka: პირველი მოთამაშის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (Color2), group (Game)
en: Color of player 2.
ka: მეორე მოთამაშის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (CubeDim), group (Game)
en: Size of the playing field.
ka: სათამაშო ველის ზომა.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer1), group (Game)
en: Whether player 1 is played by the computer.
ka: თამაშობს თუ არა პირველი მოთამაშით კომპიუტერი.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Kepler AI.
ka: იყენებს კომპიუტერის მოთამაშე 1 Kepler AI-ს, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton1), group (Game)
en: Whether computer player 1 uses Newton AI.
ka: იყენებს კომპიუტერის მოთამაშე 1 Newton AI-ს, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill1), group (Game)
en: Skill of computer player 1.
ka: კომპიუტერის მოთამაშე 1-ის ინტელექტი.

note: i18n: ectx: label, entry (ComputerPlayer2), group (Game)
en: Whether player 2 is played by the computer.
ka: თამაშობს თუ არა მეორე მოთამაშით კომპიუტერი.

note: i18n: ectx: label, entry (Kepler2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Kepler AI.
ka: იყენებს კომპიუტერის მოთამაშე 2 Kepler AI-ს, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (Newton2), group (Game)
en: Whether computer player 2 uses Newton AI.
ka: იყენებს კომპიუტერის მოთამაშე 2 Newton AI-ს, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (Skill2), group (Game)
en: Skill of computer player 2.
ka: კომპიუტერის მოთამაშე 2-ის ინტელექტი.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForComputer), group (Game)
en: Pause before each computer move.
ka: პაუზა კომპიუტერის თითოეულ სვლამდე.

note: i18n: ectx: label, entry (PauseForStep), group (Game)
en: Pause before each cascade step.
ka: პაუზა კასკადის თითოეულ სვლამდე.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Tactical one or two player game
ka: ტაქტიკური ერთი ან ორი მოთამაშის თამაში

en: Various improvements
ka: სხვადასხვა გაუმჯობესებები

en: Upgrade to KDE4 and SVG artwork support.
ka: KDE4-ზე გადატანა და SVG სურათების მხარდაჭერა.

en: Graphics for KDE 4.0 version.
ka: გრაფიკა KDE 4.0 ვერსიისთვის.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Computer Player 1
ka: კომპიუტერის მოთამაშე 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ComputerPlayer2)
en: Playing now
ka: თამაშობთ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Style of Play
ka: თამაშის სტილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Kepler2)
en: Kepler
ka: კეპლერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton1) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_Newton2)
en: Newton
ka: ნიუტონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Beginner
ka: დამწყები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Average
ka: საშუალო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Expert
ka: ექსპერტი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Computer Player 2
ka: კომპიუტერის მოთამაშე 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForComputer)
en: Pause before each computer move
ka: პაუზა კომპიუტერის სვლამდე

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Board Size
ka: სათამაშო დაფის ზომა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Players' Colors
ka: მოთამაშეების ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Player 1:
ka: მოთამაშე 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Player 2:
ka: მოთამაშე 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Neutral:
ka: ნეიტრალური:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AnimationType)
en: Cascade Move Display
ka: კასკადური სვლის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationNone)
en: None (no pauses)
ka: არცერთი (შეჩერების გარეშე)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationDelay)
en: Darken and pause
ka: გამუქება და შეყოვნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationBlink)
en: Blink rapidly
ka: სწრაფი ციმციმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AnimationSpread)
en: Scatter dots
ka: წერტილების გავრცელება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SpeedSlider)
en: Cascade Move Time
ka: კასკადური სვლის დრო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Short
ka: მოკლე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Long
ka: გრძელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseForStep)
en: Pause before each cascade step
ka: შეჩერება კასკადის თითოეული სვლის წინ
